Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik Reinkarnáció?

Létezik Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 00:46
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
61%
én hiszek benne.elvégre ha most élünk,nem bírom elképzelni hogy ez előtt nem léteztünk valakiként/valamiként.szóval érted mire gondolok ezzel:D tehát szerintem mindenképpen létezik és mindig jelenleszünk valakiként
2009. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
100%
ha viszont mindenki lelke korábban egy másik testben volt, akkor hogy lehet hogy őskorszakban 10 ezren voltak a földön most meg 6 milliárdan?
2009. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ! nem akarlak megsérteni, de az ilyen jellegű történetek a Bors lap színvonalát képviseli.

Régebben én is olvastam UFO magazint, ott sok ilyet lehetett hallani. Az ugye a hidegháború és a technikai fejlettség félreértett eredménye volt, hogy hirtelen emberek milliói kezdtek el foglalkozni a Földön járó nagy kékekkel avagy az alacsony zöldekkel.


Nem azt mondom hogy nem létezik reinkarnáció (mert nem tudhatom, ez egy teljesen transzcendens dolog), de ha valami pro érvet keresel akkor nem olyan forrásokat kéne keresned ami nem ellenőrizhető (inkább valamilyen természetvallás után nézz )! Az ilyen jellegű történetek nem ellenőrizhetők, ergo nem hitelesek ! Ilyet én is ki tudok találni ! A tényeket viszont laborban vizsgálják !

2009. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%
Nem létezik reinkarnáció, le is írom hogy miért nem: mert egyre több ember születik, ha lenne reinkarnáció akkor mindig ugyan annyi ember élne a földön.Írok egy példát hozzá: meghal egy nap az országban 1000 ember és születik 1165 gyerek ugyan ezen a napon, tegyük fel hogy az ezer ember abban az ezer újszülöttben reinkarnálódott, és mi van a maradék 165-el?
2009. aug. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
az előző történetett nem vmi vacak ujságban olvastam és nem sértettél meg! csak azért irtam le mert kiváncsi voltam mit szólnka hozzá ennyi
2009. aug. 26. 11:56
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ennyi idő után aktuális-e még a kérdésed, de én hiszek a reinkarnációban, ma már nagyon jó könyvek léteznek, amik ezekről írnak, bár van köztük egy-két kamu könyv (vagyis elég sok:P), de én szeretek olvasgatni ebben a témában. Az meg, hogy ki mit hisz, mindenkinek saját döntése. Az általad leírt történethez hasonlókat olvashatsz az általam először olvasott ilyen könyvben, Peter és Mary Harrison - Misztikus erők, Élet a születés előtt című könyvében. Szerintem érdekes esetek vannak benne, bár már nagyon régi könyv.:)
2009. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:

Én nagyon hihetetlennek tartom azt, hogy ha meghalunk akkor örökké vége azt életnek. Nem azt mondom, hogy minden ember reinkarnálódik, hanem van rá esély gondolj bele, hogy meddig él egy ember és az valami eszméletlen kis töredéke a Földön folyó élethez képest.

Tehát szerintem ez lehetséges dolog.(nem feltétlen marad sok emlék vagy egyáltalán valami is, de az sem kizárt).

2010. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
én nem hiszek benne de néha vannak pillanataim mikor bevillannak olyan emlékek amikről nem is tudok.. amikor ilyen van megbomlik a "nemhitem" és el tom képzelni h vmi gyilkos voltam előző életemben, aztán rájövök hogy ez hülyeség
2010. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
47%

Ha szeretnéd meg tudod tapasztalni saját magad is. Ha más hisz vagy nem hisz, azzal te úgysem érsz semmit.

Ha érdekel rá fogsz találni hogyan.

2010. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem létezik a reinkarnáció. Arra nem gondolt senki hogy mindíg új és új lelkek születnek?

Én inkább az ilyen mennyország meg pokol dolgokat tartom teljességgel hihetetlennek vagy felfoghatatlannak, én is már olvastam sokat a reinkarnációról és elég sok bizonyíték van rá hogy létezik.

Kételkedni csak akkor kételkedhetnénk benne ha a Föld lakossága csökkenne, de nem, rohamosan NÖVEKSZIK.


Amúgy csak 2 példa a reinkarnáció létezésére :


1. a Tibeti Dalai láma. Ha meghal, az emberei már indulnak is megkeresni a reinkarnációját Tibet területén, a gyereknek meg kel nevezni a Dalai láma egyes embereit és tárgyát, és eddig mindíg bevállt.


2. A reinkarnációs hipnózis. Akármennyire is hihetetlen ezzel a módszerrel fejtették meg a régi egyiptomi nyelvet (nyilván aki előző vagy sokadik előző életében az ókori Egyiptomban élt).


Most lehet azt mondani hogy hazugság, de szerintem nem az. Ahogy az is igaz hogyha 1 ember végtelenségig élne akkor nem lennének egyházak sem.

2010. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!