Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Leszületéskor a lélek, ugye,...

Leszületéskor a lélek, ugye, nem maga választja ki, milyen testbe szülessen?

Figyelt kérdés

Ellentmond ennek a sok elégedetlenkedés a külsőt illetően.

Egyáltalán, van élet a halál után?? Mindenki mást mond. Bízom benne, hogy van.


2013. márc. 1. 12:44
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

Előző vagyok.


Most így eszembe jutott az, hogy pl van egy nagyon de nagyon gazdag ember, aki csak úgy szórja a pénzt, ne, törődik senkivel.. szegényeket főleg lenézi, és akár még árt is nekik vagy hasonló dolgok.

Akkor az én meglátásom szerint, ha van újra élet, halál után, akkor ő lesz a szegény ember, akitől mindent elvesznek és földbe tiporják.. élje át azt, amit ő tett másokkal...


Szerintem.. de ezt sajnos nem hiszem hogy megfogom tudni.

2013. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

A lélek leszületéskor mindig olyan testet, családot, hátteret választ, ami a tanulásának folytatásához a legalkalmasabb.


Ha ez egy kellemetlen kinézetű külsőt jelent, annak a jelentése az is lehet, hogy megtanulja, hogy más is fontos az életben, nem csak a külsőségek.


Másik kérdésedre a válaszom, hogy igen, van. Ha nem lenne, az úgy nem lenne logikus.

2013. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Ezt még senki nem tudta bebizonyítani. Csak aki elégedetlen az életével, ezzel biztatja magát. Mese az egész.
2013. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Antimod ***** válasza:
100%

"Ezt még senki nem tudta bebizonyítani."


Ez igaz. Csakhogy vannak, akik emlékeznek rá!

Pre-birth memories - ez az angol terminológiája ennek, magyar szakirodalmat sajnos nem ismerek.

2013. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Diavolino44 ***** válasza:

Antimod: Ne, csináld kár beléjük a szó!

Mivel tudományosan nem bizonyított, legalábbis nem úgy ahogy ők szeretnék látni addig, lesznek ilyen vélemények is. Bár abban igazat adok nekik, hogy ezek elméletek ezt mindenki tudja. S az ,hogy valaki kinyilatkoztatja a véleményét azt MÉG szabad.


Ime az én verzióm:

A spirituális iskolák nagy része, egyetért azzal ,hogy az embernek van karmája, sorsa. Vagyis ha a lélek kiválaszt egy testet akkor úgy választja ki, hogy kalkulál azzal, hogy pl nehezebben fog párkapcsolatot kialakítani, mert nem egy Brad Pitt.

Én is hiszek az előző életekben, csak abban nem ,hogy a mostani sz@r életem azért van, mert majd a következőben majd jobb lesz. Ez számomra strucc-politika. Semmi ösztönző erő nincs, abban ,hogy változtassanak!

2013. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Janiakemény:D válasza:
0%
Én egyet tudok:nincs olyan szó,hogy leszületés!:D
2013. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Diavolino44: "Én is hiszek az előző életekben, csak abban nem ,hogy a mostani sz@r életem azért van, mert majd a következőben majd jobb lesz. Ez számomra strucc-politika. Semmi ösztönző erő nincs, abban ,hogy változtassanak!"


Nekem van egy elképzelésem erről a dologról, és szerintem éppen fordítva van, mint ahogy te írtad. Azért van most sz@r életed, mert előző életeidben olyan dolgokat tettél, amiknek nem voltál tudatában, hogy pl. másnak ártasz vele, stb... Ezért ebben az életedben ténylegesen a saját bőrödön megtapasztalod, azaz tanulsz. Az előző életeid béli hibáidat úgymond kijavítod. Ha nem teszed, akkor következő alkalommal is megkapod, mindaddig, amíg nem oldod meg a problémáidat :) Lehet kicsit sok volt :D Nem akarok senkit megtéríteni, ez csak az én meglátásom...

2013. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Diavolino44 ***** válasza:
17# Persze, ebben is van ráció. Elfogadom a te gondolatmenetedet, mert senki nem tudhatja mi valójában az igazság . A lényegben, viszont egyetértünk, szerintem. Élni és élni hagyni. És ha ebben az életedben törekedni arra, hogy ne csinálj magadnak újabb "karmát".
2013. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Janiakemény:D! Megkérdeztem, íme a válasz:

[link]


Ma tanultál egy új szót ;)

2013. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszaitokat!


Valahogy nem tűnt föl, hogy nem létezik a "leszületés" szó. :D

2013. márc. 4. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!