Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem akarom elveszteni ezt az...

Nem akarom elveszteni ezt az életemet! Hogyan érhetném ezt el?

Figyelt kérdés
Ha meghalok, és reinkarnálódok, akkor el fognak veszni az emlékeim. Márpedig végre úgy érzem, hogy megtaláltam az otthonomat, a barátaimat, és úgy érzem, végre tartozok valahová. De ez nem lesz így örökké. Én viszont azt akarom, hogy örökké tartson, és az elkövetkezendő összes életemben emlékezzek erre az egyre. Valaki tud segíteni?
2013. ápr. 20. 22:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem itt fogok valláson vitatkozni. De annyit megsúgok, hogy keresztény értelemben ateista vagyok, de vannak földöntúli hiedelmeim. Úgymond a saját kis elképzeléseim, melyeket a saját tapasztalataimra építek. Elvégre minden vallás így született, miért ne hihetnék hát a sajátomban? Miért kövessem másét? Miért higgyem azt, amit mások akarnak, hogy higgyek?

Hogy lehetek itt? Hát, az úgy kezdődött, hogy anyám megismerte apámat..... ;)


Amit pedig az utolsó írt, az megnyugtatott! Köszönöm szépen! :)

2013. ápr. 22. 22:46
 12/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem, az utolsó ÉRTELMES válaszadó!
2013. ápr. 22. 22:46
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha lesz másik életed erre az életedre nem fogsz emlékezni. Továbbá TE örökre megfogsz halni. Ez bonyolult kicsit. A szószoros értelemben tényleg lesz "másik" életed netán emberként. Szóval fogsz még ezután a földön érzékelni emberként ,de az az élet nem ennek a folytatása lesz. Az emlékeid viszont örökre elvesznek. Ne higgy azoknak akik azt mondják 10000 élet emlékeit rejtetten viszed a kövezkező életeidbe, mert ez baromság. A lényeg: fogsz a halálod után másik emberi testben érzékelni, de mondom, az szószerint nem a te életed lesz. Sajnálom, egy bizonyos értelemben lesznek másik életeid, de azoknak semmi közzűk nem lesz egymáshoz.
2013. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Isten nincs. Köszi a többieknek!"


A mai elterjedt nézetben nincs. A lelked az maga isten! Persze más kérdés, hogy az emberek 90%-a már lassan lelketlenné válik, annyira elveszítette ön magát.


Egyébként, ha jól olvasod a bibliát szépen le is vezeti mind ezt, csak a kedves papjaink annyira szeretik a pénzt, etc, hogy ezt elfelejtik közölni.

2013. ápr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az utolsóval!
2013. ápr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 acelsziv ***** válasza:
87%

" úgy érzem, hogy megtaláltam az otthonomat, a barátaimat, és úgy érzem, végre tartozok valahová"

És képzeld el azt a borzalmat, ahogy végig kell nézned a barátaid és ismerőseid elsorvadását és halálát. Ők kilépnek, te pedig itt maradsz az emlékeikkel magányosabban, mint valaha. Ne emészd magad ilyen gondolatokkal. Éld és élvezd az életet. Gyűjtsd az élményeket, hogy a végén elmondhasd: Teljes életet éltem.

Az emlékek nem fognak elveszni. Hozzá lehet férni valamennyi élet tartalmához. De ez fejlődést igényel.

2013. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

Van egy jó hírem! Emlékezni fogsz az összesre.

Igaz amikor a következő életeidet éled akkor nem de azokon kívül emlékezni fogsz!

2013. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%

"Márpedig végre úgy érzem, hogy megtaláltam az otthonomat, a barátaimat, és úgy érzem, végre tartozok valahová. De ez nem lesz így örökké. Én viszont azt akarom, hogy örökké tartson..."

Na, erre a nyomasztó félelemre találta ki az ember a reinkarnációt.

2013. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
72%
Honnan veszed hogy nincs Isten? Az emlékeimet én is sajnálom. De nincs kivétel.
2013. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó: És te honnan veszed, hogy van isten? Bizonyisd be, hogy van. Am istent az emberek találták ki réggen, mert lusták voltak megoldani a problémáikat és azt várták, hogy isten megoldja egy csetintéssel a dolgokat. De sehol sincs isten csak a fejedben. A vallás 80%-a alaptalan képzelgés, és feltételezés. Am a reinkarnácioba én is hiszek. De az emlékeket nem lehet megtartani. Halál után semmivé lesz.
2013. máj. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!