Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Henteseknek, mészárosoknak...

Henteseknek, mészárosoknak milyen következményei lesznek a munkájuknak az életben? A sors visszaadja majd nekik amit csináltak?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok akik szó szerint futószalagon ölik meg az állatokat, vagy vágóhídon fejbe csapják a marhákat naponta több száz darabot is, és nem azokra akik pl a hipermarketek részlegén húst adnak el.

Ezek az emberek hogyan tudnak szembenézni a tetteikkel?

Esetleg várhat rájuk karmikus csapás is?

Egyáltalán normális embereke ezek(van h azzal is poénkodnak a vágóhídon hogy fejbe csapták a marhát, és nem halt meg egyből hanem elakart még szaladni, és szédelegve ment)?Egy ismerősöm mesélte, azóta nem is beszélek vele.

Ti mit gondoltok az ilyen emberekről?



2013. máj. 3. 10:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

Mármint akik a húst rakják eléd, hogy legyen mivel tömnöd az üres fejedet? Ill. másoknak legyen mit enni?


Egyébként a válasz egyszerű: ugynúgy, ahogy az oroszlán is képes továbblépni, miután széttépett egy gazellát vagy megfolytott egy bivalyt...esetleg egy embert.


Én inkább azt kérdeznem, hogy ülhetnek itt milliók a net elé láncolva, miközben a fél világ haldoklik és lósz*rt sem tesz senki, miközben egy csomó kajánk és orvosságunk van. Ez szerintem sokkal nagyobb rejtély ill. probléma.

2013. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Amíg van kereslet rá, addig lesz, aki vágásra tenyészti az állatait, és lesz, aki vállalkozik rá, hogy levágja. Ha senki nem venné meg a szépen becsomagolt árut - ami nemrég még szédelgett a vágóhídon -, akkor nem kéne senkinek sem a ott dolgoznia. Ha valaki lenézi azokat az embereket, akik elvégzik helyette a piszkos munkát, közben meg húst eszik és bőr övet hord, az nagyon el van rugaszkodva a valóságtól.
2013. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Most látom: * megfojtott
2013. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Szoktál húst enni? Szerinted a húst fáról szedik?

Figyelj, falun lakom. Én már vágtam el baromfinak, kecskének és halnak a nyakát, de nem érzem azt, hogy bármi is büntetne ezért. Egyszer nem is volt késem, hanem kézzel elcsavartam a kakas nyakát és kész, utána meg felmentem vágószerszámot keresni.

2013. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

Az első négy hozzászóló leírta, amit én is írtam volna, köszi nekik.


Kérdező, most akkor úgy általában beszélsz a mészárosokról, vagy csak azokról, akik a munka során kegyetlenkednek is az állatokkal? Nem szabad általánosítani. A kegyetlenkedés valóban gonosz dolog, és megvetem azt, aki ilyet művel, de önmagában a mészáros munka éppen olyan munka, mint bármi más, nem rossz, nem jó.

2013. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Antimod ***** válasza:
79%

Nem kellene kizárólagos felelőssé tenni az állatot fizikailag levágót, a többiek - akik előkészítik, odavezetik, stb. az állatot - szintén ugyanennyire "felelősek".

Az ember ragadozó, csak ma már nem nyersen eszi meg az áldozatát, és nem látja annak pusztulását.


Továbbá a tett és a szándék között különbség van. Más a csirke nyakát kitekerő háziasszony, és megint más az unatkozó, állatokat kedvtelésből kínzó-gyilkoló kölyke.

2013. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

"Az ember ragadozó"


EZ NEM IGAZ, az ember MINDENEVÖ!!!!


Ha ennyire nincsnek biológiai ismereteid, akkor inkább azzal foglalkozz, ne itt irogass hülyeségeket.

2013. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
58%
És az is borzalmas hogy az élő sárgarépát kihúzzák a földből és felaprítják és megfőzik!Szörnyű!
2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Antimod ***** válasza:
54%

"EZ NEM IGAZ, az ember MINDENEVÖ!!!!"


Nyugi: ragadozó is. Kissé félreérthetően fogalmaztam, ez igaz.

2013. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Az ember valóban mindenevő, de az nem azt jelenti, hogy választhat növényi és állati táplálék között, hanem azt, hogy mindekettőt kell fogyasztanai.


Pl. a medvét is valamiért a ragadozók közé sorolják, pedig a táplálékát ugyanúgy kiteszi bogyó meg más erdei termény, mint mondjuk lazac vagy őzhús.

2013. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!