Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Meg tudná-e mondani valaki...

Meg tudná-e mondani valaki azt, hogy mikor leszületünk a földre, honnan tudhatjuk meg, hogy milyen feladatra születtünk, mit vállaltunk be?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert ismerek, akik azt csinálják amit szeretnek, vagy úgy élnek, hogy boldogok. De sok olyat is ismerek, akik nem tudják hol a helyük? Én is görcsölök, mert egy hosszú nem éppen boldog kapcsolat van mögöttem, anyagiakban sem dúskálok. Önbizalmam a béka s..e alatt. Nem merek bevállalni dolgokat, mert a korábbi rengeteg rossz tapasztalat visszahúz. Ugyanakkor érzem, hogy van valahol kiút, de 5-dik éve nem találom és lelkileg már nagyon terhelő, mert nincsenek azok az un. "semmi sem történik véletlenül"pillanatok. Minden állóvíz körülöttem.

2013. máj. 30. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek épp azért találták ki a sors fogalmát, hogy megnyugvást leljenek a céltalanság elől.

Teljesen felesleges várni a sültgalambra, hogy berepüljön az ablakon. Neked megvan az az előnyöd, hogy tisztában vagy a problémáddal (visszahúznak az emlékek), és ha megvan ez a felismerés, akkor már tudsz is tenni ellene. Ne várj a sors kezére feleslegesen, hanem tegyél magadért! Tegyél meg mindent magadért, amire képes vagy, sem többet, sem kevesebbet.

2013. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Antimod ***** válasza:

Nézd, néha tényleg nem könnyű. Akkora az információáradat, pláne a felgyorsult életvitelünkben, hogy néha még egy pillanatra is képtelenség megállni elgondolkozni: jó ez így? Merre tovább?


Én bizony néha érzem a "sors kezét" (nevezzük inkább finom iránymutatásnak) az életemben, egyfajta terelgetésként. Vannak persze "durvább" módszerek is, amikor éppen úgy puffan minden, hogy egy bizonyos dolog ne jöjjön össze. Érezni fogod, ha megtaláltad a hogyan továbbot.


A helyedben - ha erre egyáltalán van lehetőség - megpróbálnék egy kis időt szakítani arra, hogy elgondolkodjak az életemen. Nem kell kéthetes osho-tanfolyamra gondolni, egy hosszú, magányos séta valahol a természetben, vagy akár egy egyedül töltött, kellemes délután is megfelelő lehet erre. Ne azt döntsd el, hogy milyen lehetőséget ragadj meg, hanem hogy milyen irányban szeretnél indulni! Úgy gondolom - de ez csak saját tapasztalat, nem vagyok mindent látó, százötvenéves bölcs - , hogy ha ez megvan, és azt is érzed, hogy az irány helyes, jönni fognak a lehetőségek, előbb-utóbb kiegyenesedik az út.

Ezt élem most meg én, hosszú tengődés-lengődés, pótcselekvések sorozata után.


Önmagad megerőszakolása viszont ("akkor is ezt kell csinálnom, bármennyire is nem fekszik nekem") szerintem nem vezet sehová, hosszú távon legalábbis nem.

2013. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Van egy közmondás -Segits magadon az isten is megsegít.


az ember nem leszületik erre a világra hanem belevetett ebbe a világba az őseinek köszönhetően. Senki se születik egy előre meghatározott feladatra. jó is néznénk ki az ember így születne, akkor nem lenne több, mint egy beprogramozott robot.


azt mondod vársz valami jelre, egy Sors szülte lehetőségre, útmutatásra... ha csak akkor mozdulsz akkor nyugodtan kimehetsz az egyik folyó partjára itt a nyár lemeszelheted magad fehérre feltartott karral várva az égi jelt...esetleg egy sült galambot pottyant le a magasságos...


Valakiben csalódni fájdalmas dolog ez igaz viszont minden kudarc, minden csalódás egyben iskola is, mert tanulni lehet belőle-- mire kell figyelni legközelebb.


Ha viszont nem mert bevállalni dolgokat az már nagy baj, ez önbizalom nélküliként értékeled le saját magadat. De attól mert nem sikerül több minden, az nem jelenti azt hogy benned van a hiba. SŐT nem Te vagy a hibás hanem maga a rendszer amibe beleszülettél amit a MÁSOK tettel azzá AMILYEN MA a HELYZET-- s ahogy olvasom az oldalakat és hallgatom a híreket sajnos nagyon sokan vannak ebben a cipőben ÖNHIBÁJUKON KÍVÜL!


Soha ne fe3lejtsd el azt, hogy TE KÜLÖNLEGES VAGY! függetlenül ettől a sz.r világról. CSAK arra gondolj mindig, hogy TE BELŐLED NINCS TÖBB EZEN FÖLDÖN, EGYEDI ÉS FANTASZTIKUS VAGY!!


Tehát úgy állj neki makacsul mindennek mint egy buldog, magabiztosan és elfogod érni mind azt, de csak azt, amit akarsz, szeretnél, amiért harcolsz, amiért kitartó vagy.


minden állóvíz körülötted, hát persze ha csak állsz és a csodára vársz, akkor meg is poshad előbb utóbb-- taposs bele és meglásd hullámokat fog rajzolni majd viharokat és mindent elönt aki csak utadba kerül...S akkor Te elindulsz a magad által kitűzött cél felé...

2013. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

svadharma sva-dharma


neked kell felismerned !!! ezért (is) vagy itt (azon túl, hogy szívjál és hogy megküzdj önnön lelkedért)


svadharma : ez lenne a legfontosabb,

ehelyett klónokká, mások majmaivá válnak (kívülről mozgatottakká, bábokká)

2013. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A hölgyek sajnos hajlamosak összekeverni a célt és az okot. Annak, hogy megszülettél, nem célja van, hanem oka. Gondolod, hogy Teller Ede azért született meg, hogy milliók szidják az anyját, amiért ő feltalálta az atombombát? Frászt. Megszületett, feltalálta, szidták az anyját. Láthatod, merőben más a sorrend. Nem mersz bevállalni, dolgokat a régi rossz tapasztalatok miatt?

Tudod, nem kell mindent elhinni a reklámoknak. Pl ha azt mondják, merjünk nagyot álmodni. Ha valamit megtervezel, olyan legyen, amire a lehetőségeid predesztinálnak. Járd körbe a kérdést, tervezd meg minden lépését, és garantált a siker, ami megadja a z önbizalmadat a következő célhoz.

2013. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Miquel a hölgyek nem tévesztenek össze semmit, egyszerüen úgy teremtetett az ember e világra, hogy a férfi termékenyitsen és a nő pedig megtermékenyüljön, csak örülhetünk annak, hogy ezt a játékot képesek vagyunk olykor kicselezni, termékenyítés nélkül élvezni. De ez a természet törvénye, hogy párzik az élet és szaporodik. aztán hogy mi várja, az egy másik kérdés.


az egy más kérdés, hogy mely korba születik az élet és milyen társadalom várja, milyen lehetőséget kap az élettől és mire képes maga az ember, elérni saját erőből

2013. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Antimod válasza tetszett a lelkemnek. Azért tetszett, mert ha nem tudom mi a feladatom, nem érzek semmilyen irányba késztetést elmozdulni, akkor hiába szívom fel magam, hogy gyerünk, ügyes vagy, állj fel, meg tudod csinálni! De mit???? Ezért várom azt az AHA-át, mert onnantól már fénysebességgel dobom be magam a cél elérése érdekében, de most nincs ilyen! Én úgy tapasztaltam eddigi életem során, hogy voltak nagyon magabiztos emberek körülöttem, akik küzdő típusok voltak. Mindegy mibe fogtak, hatalmas elánnal vitték véghez célkitűzéseiket. Olyan, mintha mindegy, hogy szabó, vagy szakács, vagy űrhajós, neki mindegyik bejön. Én sajnos nem ehhez a típushoz tartozok! Nekem mindig jött valami, ami által hatalmasat léptem, mert motiválva voltam és akartam. De azokat már magam mögött hagytam, a lángolás már kihűlt, tehát tapasztalatnak jó volt, de nem élethosszig tartott egyik sem. Ezért nem tudom, hogy mi a feladatom? Pedig érzem, hogy van!
2013. jún. 13. 00:32
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Miért hiszi a fél bolygó azt, hogy az egész ki*aszott Univerzum azért jött létre, hogy ezen a nyamvadt bolygón x milliárd ember feladatokat teljesítsen, mint egy videojátékban?


Azt senki nem kérdezi meg soha, hogy mi a feladata egy törpehörcsögnek, hiszen az csak egy törpehörcsög.

Na de a frenetikus EMBERnek, ugye.. neki feladata VAN amit teljesítenie KELL, nyilván.

Mert aztán ha nem teljesíti, akkor még visszajön a Földre kb. 180 alkalommal. Hiszen ezt kimérte spirituális térmágnes-kvantumdimenzió-aurapattogtatóval egy táltos, a Béla.


Miért nem lehet normális dolgokkal foglalkozni?

2013. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

Eddig azt gondoltam Súr, hogy magyar vagy- elárulnád mi a fészkes nyavalyának kell hindu baromságokat betenned?

Magyar vagy írj úgy, épp elég szókincse van a magyarnak, egyetlen nép se versenyezhet vele.


Undorító- pár éve amikor fel mentem Pestre azt hittem eltévedtem, mert a boltok tele voltak irkálva inglis" baromsággal aztán jött a hindu babonaság, akiknek a siva istenségük egy iker-torzónak a másolata.


Miért van szükség állandóan idegeneket utánozni, hisz az ősmagyar hitvilág is normálisabb volt, mint a hindu?

2013. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

Ja és akkor te írtad azt Súr, hogy --"ehelyett klónokká, mások majmaivá válnak (kívülről mozgatottakká, bábokká)"


Hát nem te is erre biztatod amikor marhaságokat írsz? Épp ezért nem tudja sok magyar hogy tulajdonképpen kinek higgyen és miben, mert a határainkon beömlött minden külföldi kuka-szemete!! S most Te ezt ajánlod szintén!

2013. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!