Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok, valóban létező...

Mit gondoltok, valóban létező dolog a reinkarcáció?

Figyelt kérdés
Ezen a honlapon érdekes cikket találtam: [link]

2013. aug. 31. 14:44
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
És erre mit szóltok? [link]
2013. szept. 1. 17:54
 22/48 kavinton12 ***** válasza:
0%

"Utolsó előtti:Ha megvannak test nélkül minek nekik test?Irigylik a fizikai világba zárt létet vagy mi? "

Amig megvannak bennük a fizikai világ élvezetének csak a legkisebb morzsája,ujra és ujra visszajönnek,mert nem tudnak megmaradni feljebb.Ehhez tudást,tapasztalatokat kell szerezni a fizikai világban.

2013. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

4es vagyok!


na ugye, megmondtam....

mondtam én hogy mi volt az előző életemben...:)

2013. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Stevenson bizonyítékait maximum pár hozzád hasonló ezós fogadja el, kedves kérdező. A reinkarnációt bizonyítani eleve problémás, mert rengeteg gond lehet a szubjektív élményeken alapuló állításokkal az interjúalanyoktól. Emiatt feltételeznünk kell, hogy igazat beszélnek és, ha egy elfogult ember végzi a "kutatást", akkor teljesen fals eredményeket kaphat. Ha egy valóban létező folyamatról lenne szó, bizony lehetőség lenne a végbemenetel módjának, mikéntjének kutatására, valamilyen a tudományos kritériumoknak is megfelelő módon.


Ráadásul semmilyen jelenség, vagy megfigyelés nincs, ami szükségessé tenné egy ilyen hipotézis felállítását. A "lélek" léte önmagában nincs bizonyítva, ráadásul rengeteg egyéb furcsa kérdést fel lehetne még tenni a reinkarnációval kapcsolatban.


Néhány link:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Hát igen , sajnos sok az ilyen ember , akik semmiben sem hisznek. A cikkben meg lett említve , egy olyan lehetőség , miszerint vannak olyan emberek akik abban hisznek hogy a haláluk után a lelkük istennel marad. Ha mondjuk ezt írtátok volna , hogy Ti ebben hisztek akkor nem szóltam volna bele. Ehelyett ti olyanokat írtok hogy mit sz@rtok ki , illetve szerintetek az ember egy gépezet , lelke nincs. Pedig látni ilyen megtörtént eseményen alapuló filmeket stb... Nagyon utálom az ilyen embereket , akik semmiben sem hisznek , de azért ilyeneket írni: pl.: 2050-re már nem lesz része az emberiségnek stb.
2013. szept. 3. 09:13
 26/48 anonim ***** válasza:

"illetve szerintetek az ember egy gépezet , lelke nincs"


Az a baj, hogy ez nem szerinted/szerintem kérdés. Illetve egy bizonyos nézőpontból mégis. Hadd fejtsem ki.


Az ember tudata az agyban van, ez tárolja az emlékeket, személyiséget, ez dolgozza fel a külvilágból kapott információt, és a többi. A tudat, az emlékek mind mind rendkívül bonyolult kapcsolata a neuronoknak és rendkívül kényes biokémiai folyamatok zajlanak le az emberben, hogy mindez a dolog működhessen. Persze lehet feltételezni, hogy van egy mérhetetlen, érzékelhetetlen, megmagyarázhatatlan valami, ami az embert kiemeli a többi élőlény közül, vagy valami extra tartalmat ad az élet ilyen "hideg" magyarázata mellett, de ezt bizony vágyvezérelt gondolkodásnak hívjuk, ami érvelési hiba. Senki nem mérte, érzékelte, fogta fel, tapasztalta a lélek létét. Innentől fogva abszolút szubjektív hit kérdése a dolog. Ha valaki azt mondja, hogy "ő érzi, hogy valaminek kell lennie a biológiai magyarázaton túl" az teljesen rendben van, ezt tiszteletben tartom. Viszont amikor tudományosnak állítják be a szubjektív meggyőződésüket, amit 'wishful thinking' generált, onnantól fogva szerintem nagyon is problémás a dolog.

2013. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 kavinton12 ***** válasza:

"ő érzi, hogy valaminek kell lennie a biológiai magyarázaton túl" az teljesen rendben van, "

Szerintem meg az sincs rendben.

"Ne higgyetek abban, amit mondok! Ez az én tapasztalatom, de amint elmondom nektek,már hamissá válik, mert nektek ez nem tapasztalat. Halgassatok meg, de ne higgyetek nekem! tapasztaljátok meg magatok, kérdezősködjetek, kutassatok. Addig a pillanatig, amíg ti magatok nem tapasztaltátok meg, a tudásotoknak semmi haszna-sőt, veszélyes. A mástól kölcsönvett tudás mindig csak akadályt jelent."/Buddha/


A megtapasztalás természetesen a materilaistákra is vonatkozik.Ehhez hozzátenném hogy ehhez gyakorolni kell és nem egy laboratoriumban idegpályákat,meg agysejteket mikroszkopozni.Mivel a módszerek amivel ez megismerhető ezek nem tartoznak.

2013. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, létező.
2013. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Ezo körökben a fő érv a belemagyarázás, egyébként a tényekkel nemigen foglalkoznak:-)))
2013. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Kár hogy az óegyiptomi nyelv kihalt és senki nem beszéli
2013. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!