Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hívők, szkeptikusok, ezt hogy...

Hívők, szkeptikusok, ezt hogy lehet megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Az eset nem velem történt meg, egyik munkatársam mesélte. Régen volt egy autóbalesete, amúgy fiatal huszonéves. Bevitték a műtőbe és nagyon súlyos volt az állapota. Neki van egy papája, aki már évek óta beteg volt, és a balesete napján meghalt neki. Az orvos beszélte az addigra megérkezett családdal, hogy semmiképp se említsék a gyereknek egyenlőre akár felébred ma, akár másik nap, mert rosszabbodhat tőle az állapota a rossz hír hallatán.

Nem sokkal ezután a srác állapota romlott és újra kellett éleszteni. (utólag) elmondta, hogy látott valamilyen fényt, majd a papáját. Azt mondta neki a papája, hogy neki még nincs itt az ideje, túl fogja élni és elköszönt tőle. Hamarosan visszatért az életbe, sikerült az újraélesztés. Aztán később mikor már "jobban" lett, mondta az orvosnak, hogy mért nem mondják el neki. Az orvos meg kérdezte, hogy hát mit? Ő meg közölte, hogy hát azt hogy a papája meghalt. A család meg az orvos is kérdezte, hogy ő ezt honnan tudja? És a srác közölte, hogy beszélt vele, amikor eszméletlen volt és épp újraélesztették. Nem tudták hova tenni ezt a dolgot , az orvos is megvolt döbbenve.


Szóval én ismerem azt, hogy az agy befolyásolhatja, hogy mikor nem vagyunk magunknál ilyen helyzetben, hamis emlékképeket gyárthat, esetleg valamit "termel", hogy "megnyugtasson". Ismerem a halál közeli élményeket, amiket a szkeptikusok nem fogadnak el. De ez más!


Itt nem a halál közeli élmény a lényeg - pedig az is felfedezhető benne-, hanem az, hogy olyan információhoz jutott a személy, amihez SEHOGY se juthatott hozzá. Hogy lehet ezt megmagyarázni?

Kíváncsi vagyok a válaszokra, úgyhogy ÉRTELMESeket várok, majd szeretném neki elmondani, hogy mit írtatok, ha jön olyan komment, ami esetleg ezt megtudná ész érvekkel magyarázni.


üdv, George Adamski



2013. okt. 25. 21:02
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy nincs az ilyen "egy barátom mesélte, hogy egy ismerősének az ismerőse" sztoriknak hitelessége.
2013. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Ne azzal foglalkozz!

Én biztosra állítom, hogy ez így van. Itt most nem bizonyítékokat keresünk, nem a tudományos világot akarjuk megdöbbenteni.

Te ne azzal foglalkozz hogy se engem nem ismersz, sem pedig őt. Ne ezen akadj fel. Magával a "jelenséggel" foglalkozz, és arra próbálj valami magyarázatot adni. Akár pszichológiai, akár biológiai, bármi, amit utána elmondhatok neki, hogy " na látod, erre ezt a magyarázatot hallottam".

üdv

2013. okt. 25. 21:31
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Én hiszek abban, hogy a lélek a halál után egy ideig még az asztrális síkban létezik .
2013. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
25%
Téged nem kiraktak?
2013. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
91%

Üdv.

Szívleállásnál az agy nem kap oxigént, amitől endorfin szabadul fel és ez kelti a hallucinációkat és örömérzetet.

Relatíve kevés klinikai halálból visszajött ember számol be hasonló élményekről, a legtöbb ember nem tapasztal semmit.

Fontos megjegyezni, hogy szívleálláskor nem lehet halálról beszélni, a szervezet ugyanúgy működik, ahogy az agyban is működnek a neurális tevékenységek, tehát az illető él, vérkeringése is van az újjáélesztésnek köszönhetően, így bármi, amit ebben az állapotban tapasztal, megmagyarázható a fizikai agyában lévő folyamatokkal.


Az lenne érdekes, ha agyhalálból visszajött emberek számolnának be hasonló élményekről, hiszen akkor az agy is halott, így semmilyen élmény nem lenne köthető agyi tevékenységhez.

Csakhogy az agyhalálból nem lehet visszatérni.


Én az általad leírt sztorinak tudok hinni, de szerintem erősen elvan ferdítve, hogy "eladható" legyen. Bocs, ha nem így van, de én így érzem.

2013. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

4-es

Köszi a kimerítő választ. Amit leírtál az mind jó, és ezt a magyarázatot én is olvastam már a halál közeli élményre.

Még akár a papájáról is képzelődhetett ugye egy ember, vagy bárkiről aki kedves személy a számára. Ez oké.


De az endorfin és a hallucináció nem magyarázza meg azt az információt amit nem tudhatott. Tehát hogy a papája már meghalt és "odaát van". Érted?


Nincs elferdítve egyébként a sztori, akkor semmi értelme nem lett volna kiírni. Ma mondta nekem a srác, hónapokig kórházban volt amúgy. Óvodás kora óta ismerem. Persze én ezt is csak bemesélhetem, érthető..de nem így van. Hétfőn, mire visszamegyünk dolgozni, akkora akartam neki valamilyen magyarázatot adni erre, ezért is tettem fel a kérdést.


üdv

2013. okt. 25. 22:08
 7/54 anonim ***** válasza:
60%

Akkor szerintem a barátod varázsolt valamit oda a sztorihoz, biztosan nem hazudott, de tapasztalat, hogy az emberek szeretnek hozzáadni a létező történethez egy-két plusz dolgot, amitől érdekessé válnak.

Ha feltételezzük, hogy egy az egyben így történt:

Ha súlyos beteg volt a papája, alapból gondolhatott sokat rá és a képzelgésébe is belevonhatta, vagy lehetett pusztán véletlen is.

Az is elképzelhető, hogy akkor beszéltek a szülei a papájáról, amikor eszméletlen volt. Ekkor hiába eszméletlen, az agya képes feldolgozni az információt.


Amit viszont továbbra is hangsúlyozni akarok, hogy klinikai halál nem halál. Ha hinnék a lélek létezésében, akkor is azt mondanám, hogy ilyenkor a lélek nem hagyja el a testet, hiszen a test életben van.

2013. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
45%
Valamikor én is autóbalesetet szenvedtem 16-éves lehettem amikor jöttünk hazafelé a kocsival egy diszkóból majdnem mindegyikünk részeg volt. mindenki megúszta könnyebb sérülésekkel kivéve, engem kétszer élesztettek újra én is láttam azt a bizonyos fényt amit az agyúnk idéz elő oxigénhiányos állapotban, 5-hónapig kórházban voltam. az idő alatt megtanultam azt h nem létezik semmilyen túlvilág vagy egyébb marhaság. teljesen megváltoztam semmiben nem hiszek és soha nem is fogok. pedig előtte én is majdnem mindenben hittem de mostmár semmiben nem hiszek.
2013. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

Én ezt a halálon túli élet és a lélek bizonyítékának látom !


Igaz hogy a halálban nem bap oxigént az agy és haluzhat, de mindíg már halott lelkeket haluzik, sose élőket.


Egyértelmű, hogy ez a tőrténet támassza alá a léleket.

2013. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

#7. - Nem hiszem, hogy hozzá tette volna. Azért ha egy szörnyű autóbalesetet vészelsz át, majd hetekig szenvedsz a kórházban, nem hiszem hogy az lenne az első dolog hogy beszívasd a szüleid főleg egy ilyen érzékeny dologgal, hogy valamilyen érdekeset mesélhessen.


"Az is elképzelhető, hogy akkor beszéltek a szülei a papájáról, amikor eszméletlen volt. Ekkor hiába eszméletlen, az agya képes feldolgozni az információt. "

Igen, de a műtőbe nem engednek be senkit ugye. Az orvos ilyenkor kint a folyosón beszél a szülőkkel. Ez így van a kórházakban. Tehát nem hallhatta.


"Amit viszont továbbra is hangsúlyozni akarok, hogy klinikai halál nem halál. Ha hinnék a lélek létezésében, akkor is azt mondanám, hogy ilyenkor a lélek nem hagyja el a testet, hiszen a test életben van."

Jó persze, ezt el is fogadom, hogy így van.


"lehetett pusztán véletlen is. "

Lehet, de akkor óriási véletlen.


8-as, hát sajnálom hogy így alakult!

2013. okt. 25. 22:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!