Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Reinkarnácioban hisztek

Figyelt kérdés
Én nemtudom elképzelni,hogy az emberi letnék itt (halàl) egyszerûen vége lesz.szerintem reinkarnalodunk is akar emberi allati vagy valamilyen test formajaban.ti hogy vagytok ezzel?

2014. febr. 9. 14:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Az élet a halálig tart. Azután nincs élet. Az élet lényege a fogantatás és a halál között szakasz. A halál után már csak szerves anyag az illető, az élet szempontjából érdektelen. Legfeljebb táplálékul szolgálhat a még élőknek.
2014. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Az, hogy nem tudod elképzelni semmit sem változtat azon, hogy a tudomány álláspontja szerint ez így van.

De persze lehet a hit felé fordulni, amely túlvilági élettel/mennyországgal/purgatóriummal/újjászületéssel/nirvánával/pokollal/örök vadászmezőkkel/paradicsommal/paprikával biztat, csak az viszont meglehetősen ellentmond a tudománynak.

De hát szabad országban, szabad emberként azt hiszel, amit szabad... :-)


Pedro

2014. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
mitől ne lenne?
2014. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
46%

énszerintem igenis van

[link]

2014. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mit értesz élet alatt.
2014. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%

Én mindig is mereven elutasítottam, mert elég nagy hülyeségnek tűnt, de folyton azt álmodom, hogy repülők jönnek, bombákat dobnak le, romokban a város, aztán rohangálás van, mindenki magához veszi az ékszereit, felraknak egy vagonra ami inkább tehervagon szerű, és álmomban hallom, hogy Berlin, Hitler, német katonákat látok, bevisznek egy helyre, ami olyan mint egy börtön, folyton gondolkodok hogy miért vittek oda, mert nem csináltam semmit, aztán valami teremben vagyok, ahol fent a plafonon vékony csövek vannak, azon lyukak, és forró víz jön belőle.

De közben engem nem is érdekel ez a téma, nem nézek ilyesmit, tévém sincs, úgyhogy most már elbizonytalanodtam. Azt mondom, nincs rá bizonyíték, hogy van reinkarnáció, de arra sincs bizonyíték, hogy nincsen.

2014. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
Ha a reinkarnációban hiszel, akkor mi is voltál az előző életedben? Jaaa, tényleg, elfelejtettem hirtelen, hogy a reinkarnációval törlődik az összes tapasztalatod, amit életedben szereztél... Na igen, de mi is tesz azzá, aki vagy? Hát igen, az, amit életed során tapasztalsz... Na bumm, a reinkarnáció egy nagy pofon a kakinak.
2014. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a reinkarnációban, sőt szerintem egyáltalán nem létezik. Ennek ellenére hiszek a halál utáni létben és szerintem van folytatás, de akkor a létezés egy másik fajtáját fogjuk megtapasztalni. Erre utalnak a halálközeli élmények is. Az emberek meglátnak valamiféle fényt, ami szeretet és boldogságot sugároz és ami a kapuja egy másik boldogabb létnek. A halálközeli élményeket tanulmányozva biztosra veszem, hogy nem születünk újjá ezen a Földön egy másik élőlény formájában, hanem tovább kell lépnünk. Vannak pozitív illetve negatív halálközeli élmények. Negatívat általában olyanok tapasztalnak, akik valami rosszat tettek, pl. lelőtt, de aztán életben maradt bűnözők, illetve öngyilkossági kísérletet végrehajtók. Ezek az emberek valami olyan helyen találják magukat, ami csupa szenvedés, depresszió, kellemetlenség. Ezt az állapotot nevezhetjük pokolnak. Olyan emberek, akik pozitív halálközeli élményeket élnek meg, pedig egy fényben, egy szeretettel és boldogsággal teli létben találják magukat. Találkoznak régen elhunyt szeretteikkel, esetleg olyan őseikkel, akiket nem is ismertek, és valami mennyei fenséges szeretet éreznek közben, amit Isten szeretetének nevezhetnénk. Gyakran a jövő eseményeibe, vagy éppen a régmúlt eseményeibe is nyernek betekintését, sőt sokakat még tanítanak, bölcsességeket mondanak neki, küldetést adnak nekik, hogy tegyék jóvá hibáikat, béküljenek ki ellenségeikkel, szeressenek és ne okozzanak fájdalmat a másiknak. Persze azt az élményt, amit ezeken a helyeken tapasztalnak, emberi szavakkal nem lehet elmondani, azt az érzést, amit ott átélnek szavakkal nem lehet leírni. Sokak pl. egy negatív halálközeli élmény hatására válnak jó emberré, mert nem akarnak visszatérni és újra megtapasztalni azt a végtelen szenvedést, amit "a pokolban" tapasztaltak. Negatív halálközeli élményt természetesen csak olyan emberek éltek át, akik megérdemelték, tehát életükben gonoszak voltak.
2014. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolso errol olvastam egy konyvben amit te mondasz mind irja a konyv is-elet az elet utan,es mint s kutatok is kimutattak az emberi test halal utan bizonyos tomeggel kevesebbet nyom.ugy velik ez a tobblethiany az ember lelke ami ugye halal utan tavozik a testbol es tovabb 'el' egy masik vilagban ami nekunk foldon elo emberek szamara hallhatatlan.lathatatlan.ok hallanak es latnak minket.de ok hiaba szolnak vagy ernek hozzank...
2014. febr. 9. 18:15
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Azért, mert emberi elmével felfoghatatlan, attól még nem kell igaznak lennie. Az ember egy jelentéktelen kis porszem az Univerzumban(nézd meg a Scale Of The Unverse 2-t, nagyon érdekes). Ha meg még űrlények is léteznek, akkor meg pláne. Ha meg már elképzeléseknél tartunk: Én pont azt nem tudom elképzelni, hogy a halál után jönne valami.
2014. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!