Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban, azok hogy magyarázzák a népességnövekedést?

Figyelt kérdés

A múlt évszázadban sem volt hétmilliárd ember a bolygón.

Tegyük fel, hogy amikor megszületnek a csecsemők, akkor nincs lelkük. A születés pillanatában halnak meg emberek, akiknek testét elhagyja a lelkük. Vannak csecsemők, akikre valahogy nem talál rá a vándorló lélek, ezért új lélek generálódik belé?

Nem igazán értek hozzá.



2014. aug. 29. 09:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
51%
kivéve ha a szúnyogok pusztulnak...
2014. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Spilerke ***** válasza:
100%
Én is kérdeztem már hasonló embereket, az egyik az írta, hogy soha nem születik új ember, csak az elhunyt reinkarnálodik újjá. Erre azt válaszoltam, hogy akkor mivel magyarázza a népesség növekedést hiszen bizonyítható, hogy 1960 óta a népesség száma növekszik, de nemcsak az embereké, hanem az összes biológiai élőlénnyé, aki képes a szaporodásra, és nem csak itt a Földön, hanem így van ez mindenhol, ahol létezik biológiai életforma, erre pedig azt a választ kaptam a másodiktól, hogy közös lélek vagyunk, amikor meghal valaki, az nem hal meg, csak a teste és újjászületéskor a lélek új testet kap, de csak addig, amíg mindent megtanul, amire szüksége van a léleknek. Na itt már komolyan el kezdtem gondolkodni azon, hogy mindegyik embernek más, s más véleménye van a reinkarnációról, de biztosat egyik sem tudd mondani, a reinkarnáció is, csak azon az elven alapul, hogy te elhiteted magaddal mindazt, amit hinni akarsz. Arról már nem is szólva, hogy a második önmagát definiálta elismerte, hogy a népesség növekszik, de a lélek száma ugyanannyi marad ezek szerint vannak olyan emberek, akiknek már nincs lelkük. Ezután már olyan választ kaptam, hogy ha meg akarom érteni ezt, hinnem kell a reinkarnációban, és aztat tudományosan nem lehet magyarázni, csak érezni. Ezután már nem akartam magamat fárasztani azzal, hogy miként tapasztalja meg a dolgokat, amikor a lélek eleve amnéziás inkább rájuk hagytam a dolgot. :D
2014. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"reinkarnáció is, csak azon az elven alapul, hogy te elhiteted magaddal mindazt, amit hinni akarsz."


ez a tömény, velős igazság !

2014. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 mustafa33 ***** válasza:
46%
31, nem, csak ha a szúnyogok pusztulnak. Ha agyoncsapod, csak akor születhet új ember. Tehát válassz amikor csapkodol, vagy globális túlszaporodás, vagy megesznek a szúnyogok.
2014. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Igen, van aki úgy születik meg hogy nincs lelke, és úgy is marad. Egy darabig elzakatolsz lélek nélkül is.

De nem ettől van túlnépesedés.

2014. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Egyszer régen olvastam egy könyvet, sem az íróra sem a címére nem emlékszem, de az pont erről szólt, hogy elfogyott a „lélek” mert a földieknek X-darab lélek volt készleten (állt rendelkezésre) Mondjuk egy-milliárd. Két lehetőségük volt, vagy nem születik addig több gyerek amíg, megint lesz felesleges lélek (1-milliárd alá esik a lélekszám) vagy lélektelen embereket hagynak megszületni. Na ezt választották. (Saját vélemény, ebből lettek a politikusok és a cionisták)
2015. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!