Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit kellene tennem, ha nem...

Mit kellene tennem, ha nem akarok többé újjászületni, mellette nem célom a megvilágosodás pusztán egyetlen célom, hogy megszűnjek létezni?

Figyelt kérdés
Nem vallom magam vallásosnak, bár még is buddhistának tartom magam. Ezt érzem legközelebb a látásmódomhoz és nagyon sok esetben kaptam visszaigazolást, hogy az ok-okozati törvény gyönyörűen működik. A buddhizmus hisz a lélekvándorlásban, újjászületésben és reinkarnációban. Mindaddig ismétlődik a folyamat, amíg meg nem világosodunk, alaptézis, hogy mindenki Buddha, csak a legtöbben még nem értek az út végére. A kérdésem egyszerű: Mit kellene tennem, ha nem akarok többé újjászületni, mellette nem célom a megvilágosodás pusztán egyetlen célom, hogy megszűnjek létezni. Legyek egy azzal, amiből lettem, szűnjön meg az örök körforgás. Születés, öregedés, halál. (Kérnék mindenkit, aki megtisztel válaszával, hogy a kérdésre válaszoljon. A kérdés jellegéből merülő véleményeket pedig tartsa meg magában. Köszönöm szépen! )

2014. okt. 9. 06:36
1 2
 1/17 Youknowwho válasza:
Semmit mivel efelett nem rendelkezel és nem is rendelkezhetsz soha. Oka van annak miért élsz és miért úgy élsz ahogy... esetleg ha problémád van kutakodj a multadban mit követtél el és rájössz miért kaptad ezt a sorstól
2014. okt. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%

"A kérdés jellegéből merülő véleményeket pedig tartsa meg magában."

Válaszoljak, de válaszom ne véleményemet tartalmazza.

Teljesítem kérésed:

tedd azt!

.

Buddhistának tartod magad, de nem akarsz újjászületni.

Nem akarsz megvilágosodni, neked jó az örök sötétség is, buddhista létedre, pedig a buddhizmus alapvető célja a megvilágosodás.

.

Szöveged még trollkodáasnak sem elég jó.

Legközelebb próbálj meg logikusabb maradni!

2014. okt. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Úgy érzem minden okom meg lenne az elégedettségre. Mindenem megvan amire szükségem lehet. Néhányszor már kis híján meghaltam életem során (rajta kívül álló tényezők miatt, pl betegség és baleset miatt), de olyankor egy belső erő mindig végül itt tartott ebben a testben. Talán azért mert legbelül tudom, hogy hiába is halok meg annyi változik, hogy más testet, személyiséget, életet...stb kapok, semmire nem emlékszem előző életeimből és a legtöbb leckét újra meg kell tanulnom. Vagyis az újrakezdés nem megoldás. Azt érzem, hogy már sok 100x életet végigjártam, csak nem emlékszem ezekre. De elég egy élet tanításinak és fájdalmának súlyát a vállunkon cipelni, nem hogy 100-ét. Jól van ez így.

Nem félek semmitől, nincs fóbiám, nyugodt vagyok. Bár vannak rossz tulajdonságaim is bőven, például bosszant az emberi butaság. Ha körülnézek az emberek viselkedésén, hiába öregebb a testük sok esetben csak gyermekeket látok. Bugyuta és dacos viselkedést, ok nélküli félelmet, agressziót... én csak nyugalomra vágyok. Egyszerűen leélni békében ezt az életet és utána megszűnni létezni.

2014. okt. 9. 07:22
 4/17 A kérdező kommentje:

Látom nehéz volt a kérésemet tiszteletben tartani. De nem baj. :)

A buddhismus alapja a kérdezés, az, hogy mindent megvizsgáljunk a saját nézőpontunkból, hogy utánajárjunk vajon tényleg úgy működnek-e a dolgok, ahogy a tanítások tartják és én most is ezt teszem.

2014. okt. 9. 07:27
 5/17 anonim válasza:
Az állandó körforgástól való félelmed nem értem, hiszen nem vagy tudatában az előző élete(i)dnek, szóval mindig csak egyet kell átélned/megélned. Akkor lenne cink, ha végig az összes életed és azok emlékei is megmaradnának a tudatodban minden újjászületésednél. :D
2014. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Fene egye meg, pont ezt akartam mondani, amit 5-ös mondott. Ez alapjaiban megingatja az egész dolgot. Ugyanis ha senki nem emlékszik az előző életeire, akkor hol a bizonyíték rá?

Na persze, ez is csak egyfajta hit, úgyhogy észérvekkel itt sokra nem megyek. Bocsi hogy szóltam...

2014. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt szeterném én is. Ezért sokat kutakodtam anno. Valamit találtam is, de egyenlőre nem bírtam még magamévá tenni az olvasott dolgokat. Hétvégén lesz időm leülni gép elé, újra kikeresni, és elküldöm neked. Így telón nincs rá kapacitásom, sem annyi időm. És valsz. privátban fogom.
2014. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amíg végig nem jártad a teljes utat, nem szűnhetsz meg, mivel a rendszer úgy van megalkotva hogy visszadob az életbe. Csak a teljes megvilágosúltak és megtapasztaltak mehetnek a nirvanába, de amíg nem tapasztaltál meg mindent, addig nem vagy teljes tudatában, annak hogy te is Isten vagy és nem lehetsz Istennel együtt. Ez logikus


A lényeg, hogy olyan az egész világmindenség, hogy addig mész amíg az út végére nem érsz, nincsen megállás, ennyi a törvény és kész. Te is ezt a tőrvényt alkottad, amíg mind egyek voltunk, így fogadd el annak minden következményét.


Allah legyen veled.

2014. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

El kell kárhozni. Azaz a tudatosságodat a fenekedig kell letolni :)))



Csak azt az univerzum nem hagyja. Ha valaki vissza felé megy akkor történik valami...

2014. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha már feltettem egy ilyen megosztó kérdést, akkor megosztom veletek Láma Ole Nydahl válaszát, amit ma kaptam:

"When you reach the maximum knowledge you itself understand how such issues further and you will not deal more."

2014. okt. 10. 05:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!