Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek a reinkarnációban?

Hisztek a reinkarnációban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
76%
én igen
2010. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Nem létezik ilyen.
2010. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
És mit keres ez a tudományok témakörben?
2010. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
66%
Igen én hiszek.
2010. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Én már az előző életemben sem hittem benne. ;)
2010. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
Én már nem tudom mit higgyek erről... Hülyeség azt mondani hogy nem létezik, mert honnan tudod? De azt se mondanám hogy igen, biztosan van...
2010. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

Az attól függ, mit értesz reinkarnáció alatt?


Ha azt, hogy a test meghal, majd pontosan ugyanaz a lélek feltámad egy másik testben, akkor nem hiszek benne.


Ha azt, hogy vannak olyan információk, amiket mi a hétköznapokban egy testhez szoktunk kötni, de valójában nem(csak) oda tartoznak, hanem valamilyen másik, eddig a mi tudományos fejlettségünkkel még nem észlelhető szinten vannak "tárolva", és ezek nem pusztulnak együtt a testtel annak halálakor, akkor megint nem hiszek benne, hiszen ez nem hit, hanem egy megfigyelés. Tehát ezt nem hiszem, hanem tudom, megfigyeltem. Elvileg bárki tudhatja ezt, aki nem lusta megfigyelni; illetve vannak olyan szkeptikusok, akik semmit nem fogadnak el, amire nem tudnak magyarázatot adni, ők nem lusták, hanem egy bevett "szokásuk" akadályozza őket a szubjektív szinten az észlelésben. (Ez az ő személyes problémájuk, nem tartozik e kérdés körébe.)


Az én tapasztalataim szerint van olyan része az embernek, ami nem pusztul a testével. Azt nem tudom, hogy ez a puszta információ hova tűnik, hol tárolódik, hogyan működik az egész; de valószínűsítem, hogy ez a jelenség tehető felelőssé azért, hogy sokan hisznek a túlvilágban, szellemekben vagy a lélekvándorlásban. Pedig ez közel sem ugyanaz. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az őseink isteneknek tulajdonították a villámlást. Az is egy őket kielégítő magyarázat volt egy megfigyelt jelenségre, a kor "technikai" szintjén.


Sajnos a ma tudománya inkább tartja sarlatánságnak a nehezen vagy egyáltalán nem magyarázható jelenségeket, mintsem megpróbálna nagyobb erőbedobással magyarázatot találni a jelenségekre. Ennek a következménye az, hogy mára egy egyre jobban biztos falak mögé zárkózó tudományos elitünk van, ami racionális síkon eredményez egyfajta haladást, csakhogy ez inkább a praktikus, jól hasznosítható, pénzre váltható eredményekben mutatkozik meg, miközben a nem ilyen területek elsikkadnak.

2010. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azért még várok válaszokat.
2010. febr. 3. 15:11
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
nem
2010. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%

megpróbálna nagyobb erőbedobással magyarázatot találni a jelenségekre"


A reinkarnáció egy hindu vallási kitaláció semmiféle jelensége nincs, ezért nincs mit megmagyarázni. A tudománynak a feladata nem a hiedelmek kutatása hanem az ember életének jobbátétele az egyetlen életünkben.

2010. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!