Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Titeket mennyire érdekelne...

Sparkley kérdése:

Titeket mennyire érdekelne egy olyan SPIRITUÁLIS REGÉNY, aminek a témája a karma, reinkarnáció, élet értelme?

Figyelt kérdés
A könyv témája röviden; egy férfi a lelki kínjai elől úgy érzi, nem tud elmenekülni. Öngyilkosságra készül... Azonban egy lelki segítő - angyalszerű lény - megjelenésével kezdetét veszi egy döbbenetes utazás. A férfi 30 ezer évvel korábban tér magához, egy hosszú, elképesztően változatos, rengeteg bölcsességet tartalmazó Útra indul a lelki vezető segítségével. A történelem évezredein át utaznak, számtalan helyszín, esemény és élethelyzet kerül górcső alá, a tanítások, bölcsességek mérhetetlen tárháza kiterjed pl. az élet értelmére, az ego-ra, az élet megtervezésére, szerelemre, nemi szerepekre, mit miért kapunk stb. Az Út vége természetesen a főhős megvilágosodása, a fájdalom elengedése.

2014. dec. 28. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Ez első körben sokkal inkább ezoterikus, mint spirituális. Egy spirituális regény mindig érdekelne. :) Ezért olvasok Rice-t. (Memnoch, Wolves of the Midwinter...)

2. Nem érdekel egyetlen olyan könyv sem, amit az írója úgy reklámoz, hogy rengeteg bölcsességet tartalmaz.

3. Nem érdekel egy olyan könyv, aminek a vége a megvilágosodás, és nem egy megvilágosodott ember írta.

4. A 2. és 3. fokozottan érvényes, ha nem hangsúlyozzák nagyon komolyan, hogy ez fikció.

5. Szerintem rengeteg ilyen regény létezik már most, aminek nagyjából ugyanez a szinopszisa.

2014. dec. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez jópofa, engem ez érdekel!
2014. dec. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1: 5. pont: ajánlasz ilyet?
2014. dec. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semennyire. Egy fantasy könyv is hasonló valóságtartalommal bír, de érdekesebb.
2014. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok... Pontosan ilyet nem fogok ajánlani, mert nem szeretem az elcsépelt műbölcsességeket, de itt van egy olyan, ami az én elvárásaimnak is megfelel: Angel time (Seraphim call ciklus első kötete) Anne Rice-tól. Kiégett bérgyilkost meglátogat egy angyal és ad neki egy lehetőséget, hogy életeket mentsen pusztítás helyett. Amikor a férfi beleegyezik, az angyal visszaviszi az időben. (Ismerős?)


Ugyanettől a szerzőtől ott van a Memnoch, amiben az angyal a teremtés hajnalára viszi vissza a bűnöst (jelen esetben a híres-hírhedt Lestatot), és megmutatja, hogy az evolúció maga Isten Nagy Terve, és hogy a Poklot és Purgatóriumot maga az ember teremtette, amikor eltévedt az útja felénél. A modernkori Isteni színjáték.


De, ha körülnézel, ezzel a történettel még metálalbum is született, szóval olyan nagy kreativitás tényleg nem kell hozzá. A Christian Epidemic Eltörölt világ című albumának kezdetén a narrátor halott, és egy angyal visszahozza a világba, hogy láthassa a világ igazságtalanságait. ("Új testet, s új lelket adott/ szárnyaival vállamhoz ért/ két szemével a szemembe nézett/ s a világot láttam, mit senki sem ért, stb.") Ebben még egy érdekes csavar is van, mert a narrátor nem fog tudni megbirkózni ezekkel a szörnyűségekkel és az album végére megtagadja Istent - így egyszerre ad kritikát a társadalom romlottságának és a saját gyengeségének. ("Inkább leszek első a pokolban, mint utolsó a mennyben.")


Két minőségi könyvet ajánlottam, de biztos vagyok benne, hogy a YA és az ezoterikus könyvek piaca is hemzseg tőle. Azokat én nem vagyok hajlandó reklámozni, mert nem látok bennük irodalmi értéket.

2014. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jobbat tudsz irni, mint Szepes Mária (A Vörös Oroszlán), akkor bizony sokakat.

Ha nem üti meg azt a szintet, senkit.

Ha nem olvastad még, gyorsan pótold, mert az a vonatkozási alap!

2014. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MultiLevElTarget ***** válasza:

Üdv!


Szerintem mindenképpen kezdj hozzá, mivel a világ egy része spirituálisan a csőd szélén áll. Új regényekre mindíg szükség van, még akkor is ha klisés és mintára épül. Útmutatásra minden korban szükség van, csak jó kell megválasztani a célközönséget - minden sikeres könyv erre apellál. Javasolnám, hogy alaposan nézz utána minden olyan témának, amiről írni akarsz, hogy pontos legyen, bár a képzelet is jó termőtalaja egy jó történet részleteinek. Külön univerzuma van a Star Trek-nek és a Star Wars-nak is. Mindkettőben van spiritualitás is, de máshogy. Találj ki újat, vagy írd meg a valóságot!

A történet alapja szipmatikus, de kár, hogy elárultad a végét. Szerintem előre is utaztast a karaktered, hogy teljes képet kapjon a világról. Olyan messzire előre, mint amilyen messzire hátra és akár elviheted más világokba is, de te vagy az író, nem én...

Ha megírod én már meg is rendeltem egy példányt belőle! Sok sikert az íráshoz!

2015. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 wikto0or válasza:
Szerintem Madách Imre Az ember tragédiája című regénye kicsit beleivódott az elmédbe.. Mindenesetre sok sikert hozzá!
2015. jan. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!