Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mitől függ az, hogy a lélek...

Mitől függ az, hogy a lélek mivé reinkarnálódik? Embernek születni dicsőség és jutalom lenne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy azok a lelkek, akik embernek születnek, tehát mi; megérdemeljük ezt a kiváltságot? Jó, tudom, sokan mondják, hogy embernek lenni nem jó, hasonlók, de összességében valljuk be, azért jobb, mint csigának, vagy szúnyognak, vagy fának születni. Nem? Gondolkodjunk most így. Akkor a lélek, ami embernek (emberré) reinkarnálódik azért van, mert megérdemli? Ez jutalom lenne?


A buddhizmus mit mond? Azt vegyük figyelembe, hogy egészséges emberként jönni világra. Tudom, vagy úgy hallottam, hogy a fogyatékos emberek - vagy azok akik halva születtek - büntetésből születtek úgy. Akkor ez kiváltság, vagy hogy van?


Azt is hallottam, hogy a macska a megvilágosodás "várószobája".


A kérdés nyilván azokhoz szól, akik nem szkeptikusok ezügyben és érdekli őket a téma. Esetleg értenek is hozzá.


18/F



2014. dec. 18. 13:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Momentán attól függ, hogy erre a kérdésre mit fognak válaszolni az itt lévők, és hogy ők mit hisznek róla.
2014. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nyilván (remélem) válaszolni fog olyan is, aki jártas a buddhizmusban, ő pedig eltudja mondani nekem a választ. Másrészt pedig, igen, érdekel mások véleménye a témával kapcsolatban.
2014. dec. 18. 13:59
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Miből gondolod, hogy csigának, szúnyognak, fának lenni rossz? Én fűszál, vagy homokszem szeretnék lenni, ami nem érez semmit ha rálépnek.
2014. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem kimondottan én gondolom így...


A kérdésben pedig ez is benne volt:

"Gondolkodjunk most így. " - nem véletlenül.


Mi lenne, ha a kérdésre válaszolna valaki?

2014. dec. 18. 14:02
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

Én annyira nem mozgok otthon a témában de volt egy szerzetes ismerősöm ő azt mesélte nekem hogy egy ranglétrán kell vissza menni és lejjebb nem mehetsz már csak feljebb mert azt az életét vagy élet módot már megélted .

A másik meg amit hallottam hogy a karma alapján ha sok rosszat tettél akkor annál rosszabb lesz a következő életed ha sok jót akkor annyival jobb lesz.

2014. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
na fogalmazni megint nemtudok ranglétrán kell végig menni:)
2014. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2014. dec. 18. 14:13
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

a buddh. olyan értelemben, ahogy a hinduizmusban van, nem hiszi a reinkarnációt - mert nincs egy szubsztancia ami reinkranálódna. Ha nincs tudati folytonosság, nem beszélhetünk ugyanarról az "én"ről. A karmát viszont figyelembe veszik. Tehát egy inkarnálódás nem független a karmától - a cselekedetek minőségétől -

De hogy választódik ki? az mindenképp fontos, hogy "onnan" fentről " (értsd az inkarnálódás felől, mert ennek nincs olyan értelemben "helye" mint a földi tér-időben) EZ EGY TUDATI lépés -tehát tudatos választás. Persze a születéssel átlépünk a felejtés folyóján - és egy életen át keressük: miért is jöttünk? hol a helyem? ki vagyok én? Mi a dolog? hogy lehet jó a karmám? Mi az én utam?

Ezek fontos kérdések.

2014. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

- ember csak emberré reinkarnálódhat, hisz vannak nagyon beteg emberek és nagyon jó emberek is

Mégha nagyon ritka az utóbbi fajta is. Ezt a világot meg lehet venni valami rejtett büntetövilágnak is, ahol sötétségben, hosszu ideig tartózkodik valaki külső dolgokat mozgatva, jutalom (erény, képesség, tudás) érdekében.


Ember azért reinkarnálhat csakis emberré mert ezt már korábban érdemelte ki, az állat ha elég okos lesz emberré reinkarnálódik, a növény állattá, a (láthatatlan) elementál, kisszellem növénnyé. Ezek a lelkek is olyan okosak, hogy egyszerre sokmindent irányitanak, igy nem csak egy lényben találhatóak meg, de az ember egyénisül már és csak egy testben van már a lélek.

2014. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%
Én nem értem komolyan le vagyok szavazva:D de az utánam lévő másik két válaszoló ugyan azt írta le csak máshogy fogalmazva meg:DD
2014. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!