Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért él az ember?

Miért él az ember?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategória, de ez tűnt a legoptimálisabbnak.


Számomra ez egy elég érdekes téma, és nem találok rá ésszerű magyarázatot. Miért él az ember? Miért él bármi? Mi az értelme ennek?

Naponta próbáljuk fenntartani magunkat (evés-ivás), végezzük a munkánkat, jobb esetben különböző célokat tűzünk ki magunk elé, nagyon sok csalódással, fájdalommal nézünk szembe, de mindezt miért?

Mi a célunk azzal, hogy saját magunkat 'működtessük'? Úgyis tudjuk, hogy előbb-utóbb meghalunk, halálunk után pedig semmit nem fog jelenteni az a sok kitűzött cél, amiket a szűk 100 év alatt elértünk. Nem gondolhatunk vissza arra 1000 évesen, hogy 950 évvel ezelőtt mit csináltunk.

Megszületünk, talán elérünk valamit, megöregszünk, és vége. Egy olyan hosszú folyamat, aminek semmi haszna, mert az egész élet csak a jelenről szól. Nincs múlt, nincs jövő, csak a jelen. A jelenben jól érezhetjük magunkat, a jelenben rosszul érezhetjük magunkat, de bármit csinálunk, ha eljön a halál, ez mind semmissé, jelentéktelenné válik.



2015. jan. 5. 18:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Azért él az ember, mert az anyaember és az apaember izéltek és nem védekeztek.
2015. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Ki miért!?
2015. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Talán azért "él" az ember, mert még nem ÉL.:)
2015. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
ás azt pl honnan tudjátok h nincs tovább? h ez nem vmi vizsga vagy erőgyűjtés vmi kvetkező állaomás előtt? a halálból még nem jött vissza senki h elmondja van e vmi ezután vagy mert nincs tovább végleg meghalunk vagy mert nem tud/akar senki ha más nem az az élet értelme h megtegyünk mindent és lehetőségeinkhez képest boldoguljunk .
2015. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ki tudja?Talán azért , hogy addig tegyünk fel ilyen kérdéseket amíg ki nem fogyunk az összes válaszból.!?
2015. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ha olyan robotokat készítene az ember amelyek megtanulnának önállóan gondolkodni,érezni, bizonyára előbb utóbb feltennék a robotok kérdést, hogy .:Miért él a "robot"? Vajon honnan tudhatnák meg?.:D
2015. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
52%
#8 Az miért sértegetés, ha szóvá teszem, hogy az "optimálisnak" nincsenek különböző szintjei, tehát nincs olyan kifejezés, hogy "legoptimálisabb"? Nem másoltam be semmit, hanem a saját szavaimmal megfogalmaztam, hogy mit mondd az ezzel foglalkozó kutatók döntő többsége. Ne haragudj, hogy egy kis színt próbáltam vinni egy topicba, ahol a nők lapja cafén szocializálódott kismamák próbálnak "legoptimálisabb" dolgokról csacsogni.
2015. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
52%
A szél sem azért fúj, mert oka van, nem kell neki ésszerű magyarázat.
2015. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#1: elég sok tudományos műsor szól arról, hogy az ember egyszerre él múltban, jelenben, és jövőben, de az már csak magától az embertől függ, hogy melyiket éli a 3 közül


#2-#3: a vallásos témába nem 'kötök' bele, mert ehhez egyáltalán nem értek, és nem is akarok


#4-#5: igen, ez logikus, hogy véletlenül..de ha már abból az elvből indulsz ki, hogy mindennek van értelme, akkor máris elgondolkodsz azon, hogy "biztos véletlenül?"

ez most vallástól független, inkább tudomány és ezotéria szempontjából vizsgálnám

Nem vagyok ezotéria fan, csak néha érdekes ilyenen elgondolkozni :D Alapértelmezetten valamiért az ember mindig próbál értelmet társítani dolgokhoz.


#6: örülök neki, hogy te ilyen okos vagy, ettől függetlenül nem fogom a kedvedért megváltoztatni a beszédmódomat, mivel ugyanúgy helyes ez is, mint az is..

mellesleg, ha egy kicsit is belegondolsz:

optimálisabb = megfelelő, de lehet, hogy van jobb is

legoptimálisabb = megfelelő, és valószínű, hogy nincs jobb


#9: nos igen, ez egy reális elképzelés..én nem hiszek a mennyország/pokolban, viszont valamilyen szinten hiszek a reinkarnációban...ugyanakkor egyszerre vagyok szkeptikus is, de vannak olyan dolgok, amiket nem lehet megmagyarázni


#10: ugyanaz a véleményem, amit #2-#3-nak írtam: nem hiszek semmilyen vallásban...a tudomány híve vagyok, és tudom, hogy az élet ennek köszönhető..mindenki a saját magának az istene..mindenki a saját életére van hatással..az 'isten' csak egy tudatállapot, nem egy misztikus, mindenható személy


#14: ez a legérdekesebb meglátás, hogy mi van a halál után..ahogy korábban írtam, valamilyen szinten hiszek a reinkarnációban, de nem vagyok elfogult...viszont nem egyszerű ezt elképzelni, hogy a tudat csak úgy megszűnne létezni, és halál után az örök sötétség várna...de ha jobban belegondolsz a sötétség is valami...ahhoz is kell tudat, hogy te tudd, hogy sötétségben vagy..és ha tudod, hogy hol vagy, hogy mi vesz körül, az azt jelenti, hogy valamilyen szinten 'életben vagy'


#16: a robotok sehonnan nem tudhatnák meg, de őket valami céllal készítették...ez meg már megint tudományos alap, mert ha belegondolsz, hogy az embereket céllal 'készítették', akkor visszajutunk a szimulációs elmélethez, hogy az emberiség csak egy nagy szimulációs játéka valami fejlettebb fajnak


#18: viszont a szél fújására van tudományos magyarázat :)

2015. jan. 6. 11:26
 20/31 anonim ***** válasza:
93%
# 17 Az nem sértő ha valamit szóvá teszel.Az viszont már sértő lehet , ahogyan ezt teszed. Nem hinném hogy részletezni kéne , hogy mire gondolok. Tudod Te hogy miről van szó. Mindent egybe vetve, ugye milyen könnyű a” memetika” csapdájába esni?
2015. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!