Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha meghaltál halál után álmodsz?

Ha meghaltál halál után álmodsz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 01:48
1 2 3 4 5
 21/50 Spilerke ***** válasza:
59%
Öröm olvasni ezeket a sorokat, de kár, hogy az embernek a halála után nincs agysejtei :P azt is sajnálom, aki egy halálközeli élmény során sutba vágja az addigi életét, és ezotérikus-guru lesz belőle legyen az orvos, professzor, fizikus stb. Pedig az ember elvárná az ilyen embertől, hogy tisztában legyen a jelen tudomány korlátaival. Nem ismert az agyműködés összessége, mert ha így volna tudnánk azt reprodukálni, de sajnos közel sincs így még gyerekcipőben járunk, úgyhogy lehet, amit egy vallásos ember isteni csodának vélt az szimplán tudomány. Néha úgy érzem magamat itt, mintha egy kocsmában lennék pedig nem vagyok nagy ivó.
2015. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
41%

Ó te 45%-os hú de elrepültél! Nekem is forr a vérem amikortudákoshülyeségetolvasok az itt tudományos tudákosoktól. Desoktanulnivalójuklenne

Na de még mielőtt kifakad a méreg zacskóm írom a tényeket: ahhoz,hogy valaki helyes véleményt alkosson bármi dologról,kell,hogy teljes információja legyen.

Bővitem akinek hiánya van: egy béka agyát kioperálták,s mikor megcsípték a csipesszel,csapott a lábával. Szóval????

Kb 150 évvel ezelőtt egy orvos mondta: Már sok embert megoperáltam,de még egyben se találkoztam a lélekkel.

Lehet,hogy ő nagyon jó orvos volt de az ált. műveltségnek híjával volt.Ugyanis már az ókorban is tudták még az analfabéták is: a lélek láthatatlan.

Dr.Cejzler Endre mondta nem rég a tv-ben: "Hitetlen voltam. rákos lettem.Csontvelőm már nem termelt vörös vérsejtet Az orvosok már lemondtak rólam. Már én is lemondtam magamról. Ekkor el kezdtem hinni. Azóta szervezetem újra termeli a vörösvérsejteket.

Helyesírás: A VIII.-t '54-ben végeztem. Tanárnéni mindig pirosat tett az f után,mert a büfét egy "f"-el írtam

Mikor vége lett a sulinak .látom a búcsúban egy f el írják ezt a szót. épp akkor változott meg ez a szabály

A helyesírás szabálya sokszor változik meg. természetes,hogy a szabályhoz kell alkalmazkodni,de kár ezért olyan agyon letromfolni a másikat

Szerencsétek,hogy tudom: ált gyerekek írnak ide különben úgy lerántanálak benneteket,mint egy pengős malacot.Helyette kivánom. jussatok el odáig ameddig Newton mikor mondta:"Csak annyit tudok,hogy semmit se tudok."

2015. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
52%
Dr.Michael Newton-Lelkünk útja. Csak ennyit mondok, le tudod tölteni, olvasd el :)
2015. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
82%

Gondolkodjunk egy kicsit!

Nem megengedőleg tételezzük fel, hogy bírunk örökéletű lélekkel, mely testünk halála után éli a maga kis, rászabott életét.rottól függet

A fent leírottól függetlenül el kell ismernünk, hogy az álmodás az alvás folyománya, az alvásra pedig fzikai testünk sejtjeinek regenerálódása miatt szükséges..

.

Ha nincs test - nincsenek megújulásra szoruló sejtek.

Ha nincsenek sejtek, nincs szükség alvásra.

Ha nincs alvás, nincs álmodás.

.

A léleknek nincs fizikai értelemben vett teste, tehát nincsenek sejtjei.

Ha nincsenek sejtjei, nincsenek, miknek megújulnia kell alvás közben.

Ha nincs alvás, nincs álmodás. (Álmodozni ébren lehet.)

A lélek nem alszik, tehát nem álmodik!

2015. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Hibás okoskodás.

Abból, hogy a fizikai testnek szüksége van alvásra (amúgy nem mindegyiknek, pl.a egysejtűek, növények többségének nincs) egyáltalán nem következik, hogy a léleknek - HA nem a fizikai testben van - akkor nincs szüksége alvásra.

Lehet, hogy neki is kell.

2015. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 Tom Benko ***** válasza:
100%

Először jó lenne azt bizonyítani, hogy a halál után még létezik az embernek valamiféle tudatossága. Egyelőre erre semmi jel nem mutat.

Amúgy érdekes volt látni, hogy hogyan változik egy eseménysorozat az ezósok között. Eben Alexander ugyanis agyhártyagyulladás okozta kómába esett, az agya nem sérült és nem E. coli okozta. Másik dolog, hogy a könyve ellentmondásokat tartalmaz. Szintén nem mellékes, hogy kiderült, hogy legalább két esetben megváltoztatta a kórházi papírokat, hogy orvosi hibákat leplezzen el. Utóbbiak a szavahihetőségét rontják.

2015. jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha meghalsz akkor Te szűnsz meg létezni, nem a világ körülötted. Szóval akkor nincs számodra semmi, mivel Te nem vagy többé. Egyszerűen nincs tovább és akkor már se gondolkozni se érezni nem tudsz, mert nem létezel. Ez sokaknak felfoghatatlan és ijesztő.


Az ezoterikus válaszokat meg ne hidd el, az emberek egy része nem tudja elfogadni a valóságot olyannak amilyen, ezért egy képzeletbeli világba menekül. Az ezoterikus világnézet bizonyíték nélküli, önbecsapásra épülő hit, többnyire mindenféle valóságalap nélkül.

2015. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim válasza:
Hát, ha meghaltam, meg fogom írni, hogy álmodtam-e ilyen barom kérdést.
2015. jan. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

"Ha meghaltál halál után álmodsz?"


Hogyne, sőt, dolgozni is bejárok majd még utána egy fél évig, és a gázszámlát is rendszeresen fizetem.

Ezek mind olyan dolgok, amiket illik megcsinálni a halál után, különben a rendőr kiás a temetőben és bevisz a börtönbe.

2015. jan. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 openyoureye ***** válasza:
54%

Először néhűny hozzászólásra reagálnék:


11-nek:


- Eben Alexander egy agyatlan kókler. Nem tudom olvastad e a könyvét, de aki nem annak elmondok néhány dolgot róla: Először is egy éven keresztül nem szólt senkinek arról mi történt vele, addig gondolkodott mit is kellene kitalálni, hogy hírverést kapjon a téma. Másodszor maga a történet egy olyan kusza, nevetséges és többször önmagának ellentmondó marhaság, hogy talán a feléig sem jutottam el az olvasásban mikor úgy vágtam a sarokba ahogy illik. Lássunk egy két példát:


- Az idegsebész EONOKIG(Az eon a földtörténeti időskálán a Föld történetének tagolásában a legnagyobb időegység) volt a semmiben ahol semmit sem volt képes megtapasztalni, teljes sötétség volt, mégis tudta mennyi idő telik el :) Ezt nevezte találóan földigiliszta perspektívának :)


- Eonok után egyszercsak jött egy hang amit nem tud leírni, de csodálatos volt. Erre kellett koncentrálnia, hogy kiemelkedhessen a "földből" és megpillanthasson egy angyalt akivel rétek felett repültek el és olyan érdekes beszélgetések föltanui lehettünk, mint pl: Hol vagyok? - Az mindegy, legyen elég annyi hogy jó helyen. Hová megyünk? - Majd meglátod. Stb.

Közben olyan gondolatokat osztott meg velünk az agysebészünk, hogy olyan csodálatos ruhája volt az anygalnak, hogy szavakkal nem lehet elmondani, meg a táj is olyan szép volt hogy a "földi" szavak nem tükrözik hűen, így inkább el sem mondja... :)


- A repülés alatt óriási mennyiségű tudást osztott meg vele az angyal, de ebből semmit sem mond most el a könyvében, mert !!!! és most figyelj!! akkor ott azonnal megértett mindent amit mondott, viszot visszatérve a testébe már nem tudja azokat az információkat átkonvertálni, ehhez nagyon sok időre van szüksége! Komolyan, ezekután még elhisz egy szót is ami a könyvben van?


De én még mindig nem adtam fel és továbbolvasva újabb okosságok bontakoztak ki:


- Végül elértek a teremtőhöz aki egy nagy üresség volt. Talán asszem pont a világűrhöz hasonlította. Ott nem szavakkal, hanem telepatikusan kommunikált a mindenhatóval aki minden kérdésére választ adott volna.... ha nem került volna vissza hirtelen a földigiliszta módba. Aztán kezdődött minden előlről és ment ez a végtelenségig. Vagyis inkább megszámlálhatatlanszor ismétlődött meg és mindannyirosz mikor elért a teremtőhöz ő rengeteg információt adott át a tudósunknak, de sajnos ezen információkat majd csak később tudja megosztani a nagyérdeművel, mert ugye át kell konvertálni a lassúbb emberi agy szerinti gondolkodássá, hogy mi is megérthessük, átlagos halandó lelkek...


Na itt repült a sarokba egy a képtelen képzelgést tartalmazó förmedvény. Komolyan, ettől még egy 8 éves gyerek is értelmesebb dolgokat talál ki, nemhogy egy agysebész. Gondolom mennyire lehetett okos ember...


Hát ennyit a nagy agysebészről aki még ahhoz sem vette a fárdtságot, hogy valami hihetőbb történettel álljon elő.



25-nek:


"Hibás okoskodás.

Abból, hogy a fizikai testnek szüksége van alvásra (amúgy nem mindegyiknek, pl.a egysejtűek, növények többségének nincs) egyáltalán nem következik, hogy a léleknek - HA nem a fizikai testben van - akkor nincs szüksége alvásra.

Lehet, hogy neki is kell."


- A tiéd a hibás okoskodás, dubitus nagyon is jól érvelt az mellett miért nem álmodhat a lélek. Először is nem egysejtűekről meg növényekről beszélünk, hanem emberről. Másodszor az egysejtűnek milyen lelke van? Harmadszor, ha nem alszik, akkor mikor is álmodik? Negyedszer pedig a növények honnan tudod, hogy nem alszanak, vagy hogy van e lelkük??


Jobban tennéd ha megpróbálnád értelmezni azt amit dubitus írt, gyere fussunk neki még 1x, segítek:


Ahhoz, hogy álmodj, aludnod kell, ébren nem vagy képes álmodni. Azt is jó tudni, hogy az álom nem más mint egy megváltozott tudatállapotban bekövetkező esemény, tehát az ébertől eltérő(remélem ez nem meglepő). Ez is alátámasztja azt, hogy ébren nem tudsz álmodni. A világon senkit sem izgat most az, hogy az egysejtű alszik e avagy sem. Az emberről szólt a kérdés, szorítkozzunk ennek megválaszolására. Most tegyük fel a lélek túléli a testet. Miért kellene neki aludnia és eközben álmodnia, ha nincs fizikai teste aminek szüksége lenne pihenésre? Ergo ami csak tiszta energia, nem fog elfáradni, így aludni sem. Ha nem alszik, nem álmodik. Nem túl bonyolult, igaz?


Végül a kérdésre a válasz: Nem, szerintem nem álmodsz, mert ha van is lelked, annak nincs szüksége alvásra, hisz nincs fizikai teste. (hacsak le nem születik ismét, de ebbe ne menjünk bele :)

2015. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!