Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Bizonyíték reinkarnációra?

Bizonyíték reinkarnációra?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok, akik voltak valamiféle mágusnál ( nem tudom a "szakma" pontos megnevezését), és előjöttek elő életbeli emlékeik, még az akkori nevére is emlékszik.



Nos, akkor ennek miért nem néz utána, hogy valóban létezett-e az a személy? Ezzel pontot lehetne rakni a reinkarnációs zagyvaságok végére. Nem?



2015. szept. 3. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

"Nos, akkor ennek miért nem néz utána, hogy valóban létezett-e az a személy? Ezzel pontot lehetne rakni a reinkarnációs zagyvaságok végére. Nem?"


Ezt csinálta Dr. Ian Stevenson évtizedekig, számtalan esetet igazolt. Kizárt minden más, szóba jöhető lehetőséget ezekre az "emlékekre", pontosabban arra a megmagyarázhatatlan eredetű tudáshalmazra, amivel azok a személyek (leginkább gyerekek) rendelkeztek. De bizonyítani csak kizárásos alapon lehet, mert ki tudja még, milyen módon lehet szert tenni ilyen tudásra, ami nem hordozza magában a reinkarnáció lehetőségét. (Néhány vad ötlet: hozzáférés kollektív tudattalanhoz, lélektárs-emlékek, "megszállás", stb.)

2015. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nézz utána, hogy a Dalai Láma inkarnációját hogyan keresik meg. A kisfiúnak több hasonló tárgy közül kell kiválasztania melyik volt az övé - előző életében...
2015. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
miért lenne bizonyíték ? Csak az információáramlásra bizonyíték, az hogy honnét jön arra már nem. Lehetne egy halott szellemétől is aki épp megszállta az illetőt
2015. szept. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
A hívők körében természetesen találsz olyat aki bizonyítékokra hivatkozik, de tudományosan nincs bizonyítva. Ha lenne, már nem lenne ezotéria kategória.
2015. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Nekem előjöttek emlékek, nem mágusnál.

Nem tudok utánanézni, ugyanis vagy nem volt még abban a korban anyakönyvezés, vagy azon a területen nem volt.

Szerinted például egy afrikai törzsben mennyi dokumentáció marad egy emberről?! Vagy mondjuk mennyi lehetőségem lenne elutazni mondjuk Indiába, vagy Dél-Amerikába, utánanézni dokumentumoknak?


Mindenesetre aminek tudtam, annak utánanéztem, és számomra elég bizonyíték került elő. (Például emlékeztem eseményekre, amiknek a létezéséről korábban egészen biztosan nem tudtam, de tényleg volt ilyen abban az időben az adott helyen - pl. járvány.) Vagy utánanéztem, hogy kik éltek az adott korban az adott helyen, és ez egyezett azzal, amit az emlékeimben láttam, pedig teljesen ellentmondott korábbi kultúrtörténeti ismereteimnek. Szóval ilyen mélységig sikerült feldolgozni, más lehetőséget nem látok, mivel egyszerű kisemberek bőrében éltem, akiket a történelemkönyvek nem tartanak nyilván. (Bizonyos esetekben pedig ráadásul nem túl civilizált helyeken, ahol nem volt írásos dokumentáció.)

2015. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát 5., bár az emberekről nem volt nyilvántartás, de arról volt hogy ott élt egy nép, akkor járvány tizedelte őket és még az öltözékük is stimmelt.


- De akkor még is volt róluk valami nyilvántartás? És honnan kerítetted ezeket elő?

- Azt honnan tudtad hogy mikor és hol éltél előző életedben? Ha olyan elmaradott volt a hely hogy nyilvántartás sem volt, akkor valószínűleg térképet sem láttál soha és talán nem is a mi időszámításunkat használta az a nép.

- Mind ettől függetlenül honnan tudod hogy te voltál és nem valaki más életét láttad?

2015. szept. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!