Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nincs beszámoló koábbi...

Openyoureye kérdése:

Miért nincs beszámoló koábbi életünkről amiben állatként éltünk?

Figyelt kérdés

A reinkarnáció hívei azt vallják egy rosszabb élet után testet ölthetünk akár állat vagy növény képében is. A regressziós hipnózis által felidézett emlékek viszont nem ezt támasztják alán, hanem ennek pont ellenkezőjét: Emberek voltunk visszamenőleg több inkarnációval ezelőtt is. Ez két dolgot jelenthet:


1, hogy mindenki a világon egyre jobbá válik és soha senki sem lett rosszabb, hogy állati vagy növény formát vegyen fel jóideje, ami szerintem képtelenség


2, A tanítás nem igaz, miszerint állatként vagy növényként is testet ölthetünk egy-egy rosszabb karmikus élet után.


A második valószínűbbnek tűnik, de nyitott vagyok egyéb magyarázatokra is.



2015. dec. 1. 13:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Első körben jó lenne tisztázni ha nem is a folyamatát, de maga a megtestesülés okát. Illetve a karma lényegét. Egyáltalán mi az?
2015. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Lucifer, kérlek ne tereld a kérdést más mederbe, ha érdekel a folyamat és az ok, tegyél fel egy kérdést, de ne itt. Jelenleg a fentiekre vagyok kíváncsi.
2015. dec. 1. 13:34
 3/21 OneEntity ***** válasza:
51%

Ez nem ilyen egyszerű.

A lélek, mint entitás, a földi létbe materializálva jeleníti meg egyes részeit, mint ahogy a Nap is veti sugarait a bolygókra, és ahogy a Nap sem csak egyetlen bolygót világít meg, úgy a lélek sem csak egyetlen formában képes materializálni önmaga részeit. Többféle formában, többféle korban, többféle rendszerben képes a lélek működni egyszerre, szimultán módon.

A regressziós hipnózis során csupán csak annyit történik, hogy a személyiség kapcsolatba lép a lélek egyéb részeivel, ráhangolódik azok személyiségére. Elméletileg nem lenne lehetetlen kapcsolatba lépni a lélek állati vagy növényi formában materializálódott részeivel, gyakorlatilag viszont az állati és növényi személyiségstruktúra olyan mértékben különbözik az ember személyiségstruktúrájától, hogy az ilyen emlékek, élmények feldolgozhatatlanok az ember számára, azok egyszerűen elkerülik az emberi személyiségstruktúra csatornáit. Úgy is mondhatnám, nem kompatibilisek.

2015. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egeszen egyszeruen az a helyzet, hogy a reinkarnacio melypontja az emberi testbe szuletes. :P

Egyfajta... foldi pokol.

2015. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha még csak ennyi ellentmondás lenne. Nagyobb baj, hogy nő a földi populáció, ma 7 milliárdan vagyunk, ez a szám még a '80 - as években is csak 4 volt, a Világháború idején 2 - 3. Sok milliárd mai embernek milyen testben volt előző élete?


De figyeld meg, aki emlékezni vél előző életeire mind ilyeneket mond: ó, egy papnő voltam az ókori Egyiptomban, gazdag nemesember a középkori Itáliában még hasonlók.


Egy sem mondja: Verdun - nél vagy Isonzónál estem el mint frontkatona (pedig volt elég), a gázkamrában végeztem mint elhurcolt zsidó. Nincsenek híres emberek reinkarnációi: senki nem mondja, ő volt Napóleon, Hitler vagy Sztálin, netán Dzsingisz kán.

2015. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Amarok Tonrar ***** válasza:

Növényként bizonyosan nem, inkább az állat a vitatott kategória, de abból is csak az intelligensebbek. Inkább a minőség változik az emberi léten belül, extrém esetekben a megszokott világunkon kívül is történhet reinkarnáció. Az emberi lét nagyjából a közepe a fejlődésnek, de az egyetlen, ami kis túlzással bármerre fejlődhet, mivel annyi lehetősége és megkötése van (igen, a korlátok is terelnek adott irányokba, az egyén kérdése, hogy ki merre engedi).

Azzal nem értek egyet, hogy mindenki valami nagyon érdekes volt, sőt, akikkel eddig dolgom akadt, azok inkább piti tolvajok, gyári munkások, mozgássérültek, vagy egyszerű katonák voltak. A divat miatt mindenki szereti magát valami atlantiszi főmókusnak hinni, de ezek az emberek vagy nem mernek szembenézni azzal, hogy valójában mik voltak, vagy ha szembenéznek, rosszul esik nekik, hogy szenet bányásztak negyven éven át.

Állati formával még nem találkoztam, csak olyannal, ami nem volt besorolható sehova, ami a mi biológiánkhoz köthető.

Olyan viszont sokszor akad, hogy valaki egyre rosszabb körülményekkel és személyiséggel rendelkezik. Ez tekinthető állatiasodásnak.

2015. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Miért lenne jobb emberként lenni? Miért rosszabb az állati test?

Ha jól tudom bizonyos indián elképzelés szerint a jó emberek vagy arra érdemesek kardszárnyú delfinként fognak újjászületni.

Szóval ez náluk inkább előrehaladás, jutalom.


És, hogy őszinte legyek, én is jobban örülnék inkább egy bizonyos állatnak, mint egy újabb emberi életnek.


Ez az emberi egoizmus, hogy mi vagyunk a fejlődés netovábbja, egy kicsit unalmas már.

2015. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

OneEntity, az általad leírtakra mi utal, miből gondolod, hogy így van?


7-nek:


"Miért lenne jobb emberként lenni? Miért rosszabb az állati test?"


- Itt nem jobbról vagy rosszabról van szó hanem a fejlődés irányáról. Nyilván nem a fizikai fejlődés(evolúció) miatt születünk le újra és újra hanem a lelki/mentális fejlődés miatt, amiben ugye az ember felül múlja az állatokat.


"Ez az emberi egoizmus, hogy mi vagyunk a fejlődés netovábbja, egy kicsit unalmas már."


- Ugyan senki sem állította, hogy az ember a csúcs, de itt a Földön valóban az ember a legintelligensebb, bár az is igaz, hogy nem minden esetben.

2015. dec. 2. 10:00
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

8. Az élethez nem elég az intelligencia. Ráadásul emberként egy csomó más tapasztalattól fosztjuk meg magunkat, amik lehet hasznosabbak, mint hümmögni egy templon mocskos padlóján.


Az, hogy valami hasonlót hasznosnak vagy célszerűnek tartunk, csak azért gondoljuk, mert emberek vagyunk. Lehet vannak ettől tartalmasabb időtöltések is.

2015. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9-nek:


- Pedig intelligenciával érhetsz el csak magasabb szintű tudást, megértést, elfogadást, együttműködést, segítőkészséget, stb. Intelligencia nélkül igazából nincs is amiben fejlődni tudnál.


"Lehet vannak ettől tartalmasabb időtöltések is."


- Mint például? A pillanatnyi örömök végeláthatatlan kiélvezése? Ez lenne az élet értelme? Számomra ez tűnik értelmetlennek.

2015. dec. 2. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!