Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nincs beszámoló koábbi...

Openyoureye kérdése:

Miért nincs beszámoló koábbi életünkről amiben állatként éltünk?

Figyelt kérdés

A reinkarnáció hívei azt vallják egy rosszabb élet után testet ölthetünk akár állat vagy növény képében is. A regressziós hipnózis által felidézett emlékek viszont nem ezt támasztják alán, hanem ennek pont ellenkezőjét: Emberek voltunk visszamenőleg több inkarnációval ezelőtt is. Ez két dolgot jelenthet:


1, hogy mindenki a világon egyre jobbá válik és soha senki sem lett rosszabb, hogy állati vagy növény formát vegyen fel jóideje, ami szerintem képtelenség


2, A tanítás nem igaz, miszerint állatként vagy növényként is testet ölthetünk egy-egy rosszabb karmikus élet után.


A második valószínűbbnek tűnik, de nyitott vagyok egyéb magyarázatokra is.



2015. dec. 1. 13:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10. Miért is lenne értelmetlen?

Mit is akarsz megérteni akkor az emberi intelligenciával? Mi az a tudás? Mert ha itt vagyunk, akkor bizonyára erről a világról érdemes ezt megszerezni.


"megértést, elfogadást, együttműködést, segítőkészséget,"


Hát az emberek minden hülyeség miatt egymás nyakának ugranak. Nem igazán vagyunk különbek a céljainkban más földi lényektől. Van egy szép cukormáz tudománnyal és művészettel megszórva, alatta meg a nyers valóság.


Embernek lenni szerintem csak egy a sok perspektívából, amit majd tapasztalnunk kell. Hasonló célok, más módszerek.


Ha valami a fejlődésről szól és csak az számít, amit a lélek tanul belőle, akkor teljesen mindegy, hogy milyen tudást halmozok fel én most emberként. A nagy része teljesen felesleges és talán hasznavehetetlen is a lélek számára.


Legalábbis én meg annak nem látom értelmet, hogy emberként 100x eljátszom ugyanazakot a dolgokat, aztán szupertudású leszek. Persze párszor lehet, mert sokféle társadalom, kultúra van.

De ha az életből tanulni kell, akkor óriási pazarlás az emberen kívül az a nagy biomassza, ami minket körülvesz.

Az emberi nézőpont meg csak egy hangyafaroknyi része az egésznek. Nem sok tudásra fogunk szert tenni, ha csak egy helyről merítünk.


De megint azt kéne tudni, hogy mi a fene az a "tudás". Mert pl. nem hiszem, hogy a Teremtő majd a túlvilágon Arany Toldiját fogja kikérdezni.

2015. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyről hallottam, valami indonéziai kisfiú állította azt, hogy kígyóként élt korábban, és saját apjával találkozott egy barlangban, és meg akarta marni.
2015. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"A reinkarnáció hívei azt vallják egy rosszabb élet után testet ölthetünk akár állat vagy növény képében is."

Nem mind. Itt folyamatos fejlődés is megy, hogyan tudnál úgy fejlődni, hogy folyamatosan újra-és újra nulláról kezded? Hogy mindig visszadobnak az "első szintre"? Abban a fajban kell kiteljesedned, amibe először születtél. különben újra-és újra előlről kéne kezdened a fejlődést, és nem haladnál előre. Egyébként durva, de úgy hallottam, ezt nem tudom, tényleg így van-e, de azt hallottam, hogy az állatok ők nem test-lélek-szellem, hanem csak test és lélek, szóval nincs szellemük, ami tovább tudna menni, és így nem tudnak reinkarnálódni sem, és az ő energiáik csak úgy szétoszlanak, és táplálják a környezetet ami körülveszi. Ja meg hát tudod, hogy Isten mondta a teremtőtársainak, hogy még egyet, az ő alakját nem formálták meg az anyagból. Megformálták, de az akkor még nem mozdult, és akkor Isten belelehelte a lelkét, szóval adott bele elvileg egy kis pluszt, és azt mondta elvileg teremtőtársainak, hogy szolgálják őt, mert ő az ő gyermeke. És hogy minden más elvileg az ő szolgálatára lenne. Mondjuk én ezeket nem tudom, csak hallottam.

2015. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

"A reinkarnáció hívei azt vallják egy rosszabb élet után testet ölthetünk akár állat vagy növény képében is."


Aki ezt vallja, az a jutalmazó-büntető reinkarnáció híve, nem pedig a fejlődésalapúé.

2015. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ja meg hát tudod, hogy Isten mondta a teremtőtársainak, hogy még egyet, az ő alakját nem formálták meg az anyagból. Megformálták, de az akkor még nem mozdult, és akkor Isten belelehelte a lelkét, szóval adott bele elvileg egy kis pluszt, és azt mondta elvileg teremtőtársainak, hogy szolgálják őt, mert ő az ő gyermeke. És hogy minden más elvileg az ő szolgálatára lenne."


Ez egy nagyon szép ideológia az élővilág leigázására, önfelmentéssel párosítva.


Szerintem a környezetet szolgaként felhasználni és kizsákmányolni egy olyan bűn, amit előbb-utóbb ingaként visszacsap.


Azt, hogy az állatoknak en bloc ne volna szelleme, aligha tudom elfogadni. Az éntudatú állatoknak (pl. delfinek, emberszabású majmok) még személyisége is van, azaz éppen olyan megnyilvánulásai (csak némileg alacsonyabb intelligenciaszinten manifesztálva, pontosabban ezt véli per pillanat az emberiség), mint az embereknek. Ebből kiindulva nem látok nagy különbséget ember és állat között.


Egyébként olyat is hallottam, hogy az éntudattal nem rendelkező állatoknak ún. csoportlelke van, ami az egyed halálakor egyesül. Ennek az elméletnek is némileg ellentmond, hogy pl. kutyának is lehetnek összetett érzelmei, habitusa, saját szokásai.

2015. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Na igen, 15-ös, gondolkodtam én is, hogy ezt már így talán nem kéne leírni, de olyat hallottam, aszondták, valami bibliaidézet, hogy "Hajtsd uralmad alá, uralkodj, az erdők-mezők vadjain, repülő állatokon, szolgáljon neked minden élményül és eledelül" De mondjuk a Biblia az már át van irkálva, amúgy a kizsákmányolással meg ilyesmivel én sem értek egyet; meg hogy kiaknázzuk meg kizsigereljük a bolygót, hanem harmóniában kéne ugye élni vele; meg úgy, hogy ne tegyünk tönkre semmit, és vigyázzunk rá; amúgy az az emböc aki ezt mondta, ő is mondta, hogy amúgy át van irkálva már a Biblia. Ja és hát amúgy totál igazad van tényleg, hogy ne zsigereljük ki, még nem olvastam el a komidat teljesen, de sejtem, hogy mire akarhatsz kilyukadni, és tényleg óvni kell a környezetet, állatokat, mindent, és harmóniában kell lenni vele, ez nekem is fontos.
2015. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Semmi, szinte por.. válasza:

A reinkarnáció ma már egy teljesen elferdített, eredeti lényegét vesztett tan. Teljesen elmerült a New Age mocsarában e tan. Itt abszolúte nem az egyénről van szó, mint újraéledő, hanem én-önmagamról ahogy újra és újra alászállítom magam a létbe.


[link]


[link]


Olvasd el ezeket, így érthetőbb lesz mire gondolok pontosan. Ha van kérdésed írj privátot, és megpróbálok válaszolni..

2015. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

11-nek:


"Mit is akarsz megérteni akkor az emberi intelligenciával? Mi az a tudás? Mert ha itt vagyunk, akkor bizonyára erről a világról érdemes ezt megszerezni. "


- Lehet közhelyesen hangzik de: Szocializáció, türelem, elfogadás, önzetlenség stb. Csupa emberi tulajdonság, mi más, hisz emberek vagyunk.



"Nem igazán vagyunk különbek a céljainkban más földi lényektől. "


- Ezért vagyunk itt, hogy megtanuljunk egymással és a föld más teremtményeivel együtt élni.


"Van egy szép cukormáz tudománnyal és művészettel megszórva, alatta meg a nyers valóság."


- A szép cukormáz választ el bennünket a többi létformától. Senki sem mondta, hogy másokat lekörözve túlontúl előre járnánk, mindinkább épp csak ismerkedünk az újonan szerzett tudásunkkal.


"Embernek lenni szerintem csak egy a sok perspektívából, amit majd tapasztalnunk kell."


- Valóban csak egy, de pont az előző lépés utáni és a következő előtti lépcsőfok amit nem lehet kihagyni.



"Ha valami a fejlődésről szól és csak az számít, amit a lélek tanul belőle, akkor teljesen mindegy, hogy milyen tudást halmozok fel én most emberként. A nagy része teljesen felesleges és talán hasznavehetetlen is a lélek számára."


- A földön élő élőlényekről vagy épp az élettelen anyagok vizsgálatából szerzett tudás valóban nem az, amiért itt vagyunk. Ezek részlegesen hasznosak, de nem a lélek, mindinkább a fizikai világunk fejlődése számára lényeges. Szerintem nincs olyan dolog a földön amiből ne tanulhatnánk, viszont ahogy te fogalmaztad kölönböző perspektívákból különböző dolgokat fogunk tudni tanulni. A fejlődés lépcsőfokai akár egy általános iksola osztályai, egymás után jönnek és nincs értelme vissza-vissza nézni korábbi "osztályokba". Ezért értelmetlen számomra a nem fejlődés alapú reinkarnáció.


"Legalábbis én meg annak nem látom értelmet, hogy emberként 100x eljátszom ugyanazakot a dolgokat, aztán szupertudású leszek. "


- Az életek nagyon kis százalékában fejlődünk valójában. Mivel nem tudatos a tanulás és fejlődés folyamata, a vizsgák is eredménytelenül zárulnak és ismétlődnek folyamatosan, míg a delikvens sikeresen nem teljesíti a feladatot. Mennyivel egyszerűbb lenne ha tudatosan odafigyelnénk arra mik ismétlődnek az életben és készülnénk rájuk. Vagy épp előre gondolkodva már meg sem várjuk a nagy vizsgát, hanem már elétte tudatosan jobb emberré próbálunk válni. Veszekedés helyett megérteni a másik baját, elmagyarázni te mit miért tettél, mert legtöbbször a vita abból alakul, hogy nem ismerjük a másik tetteinek okát.



"De ha az életből tanulni kell, akkor óriási pazarlás az emberen kívül az a nagy biomassza, ami minket körülvesz. "


- Nem az, mert azok a korábbi állomások amikben voltál és most mások vannak. Ráadásul az élet egy kietlen pusztában aligha lenne jövedelmező.



"Az emberi nézőpont meg csak egy hangyafaroknyi része az egésznek."


- Az egészet tekintve valóban az.



"Nem sok tudásra fogunk szert tenni, ha csak egy helyről merítünk. "


- Ahhoz pont elég lesz hogy elérjük a következő állapotot. A nem sok pedig relatív. Nem tudom ismered e az érzést, hogy minél többet tudsz annál jobban úgy érzed, hogy a jelenlegi tudásod egyre jobban eltörpül a megszerezhető tudás mellett. Magyarán, a tudás ráébreszt arra, hogy amit tudsz, az még semmi.



"De megint azt kéne tudni, hogy mi a fene az a "tudás". Mert pl. nem hiszem, hogy a Teremtő majd a túlvilágon Arany Toldiját fogja kikérdezni."


- A tudás az amit már korábban is említettem. Magadtól sem nehéz kitalálni, gondolkodj el azon milyen egy igazán jó ember és próbálj meg rá hasonlítani, mind tetteidben, mind pedig gondolkodásmódodban. Ezekhez a tanácsokhoz pedig nem kell mégcsak vallásosnak vagy spirituális beállítottságúnak sem lenned. Senkinek sem árt ha nem csak egy helyben toporog, hanem tudatosan jobb emberré próbál válni, bármilyen téren.



14-nek:


"Aki ezt vallja, az a jutalmazó-büntető reinkarnáció híve, nem pedig a fejlődésalapúé."


- A jutalmazó-büntető elvnek mi az értelme? Egy örök körforgás? Mert a jó és rossz dolgok relatívak. Ki mondja meg mi a jó és mi nem? Honnan kezdődik a jó és meddig tart? Az sem mindegy hogy milyen szemszögből vizsgáljuk a dolgokat, mert ami az egyiknek jó, a másiknak nem biztos hogy jó. Pl Egy felvásárló aki állatbőröket vesz, attól veszi aki olcsóbban adja és azt mondja: Ez a gazda jó gazda, mert olcsón adja a kimúlt állat bőrét, adja isten, hogy minél több állata dögöljön meg...



17-nek:


- A reinkarnáció elve, ami keletről származik csupán egy akkori megvilágosult embercsoport felismerése, de nem kőbevésett örök igazság. Ők is emberek, ők is tévedhetnek. Ha nem is tévedtek, az akkori megértési szint ahhoz volt elegendő, hogy azt a tudást amit odaátról át tudtak menteni, ilyen formában tudták a mi nyelvünkre lefordítani. De az, hogy először ott jelent meg, (persze ha ez igaz, mert ha az indiánok is ismerték a tudást, akkor nem ott jelent meg először)a tudás, nem jelenti, hogy az akkor elmondottak vagy leírtak lesznek az igaz és egyedüli tanítások. Azóta sok más megvilágosult ember is részesült ebben a tudásban és alapjaiban nem változtattak rajta, de részleteiben kiegészítették azt.

2015. dec. 4. 16:46
 19/21 anonim ***** válasza:

"A jutalmazó-büntető elvnek mi az értelme? Egy örök körforgás?"


Szerintem egy kifejezetten beszűkült, nihilista gondolkodásmódot takar. Örök körforgásnak érzékelik, hiszik, nem gondolják, hogy a földi pályafutás előtt és után lehet más is.

Ha ezt vennénk alapul, semmi értelme sincs a jutalmazó-büntető reinkarnációnak, hiszen a körforgás örök, legfeljebb a minőségén lehet változtatni. De mivel örök a körforgás, elnyomás pedig mindig lesz, mivel minden éremnek két oldala van, lehetetlen, hogy minden ember pozitív életet éljen.


"Mert a jó és rossz dolgok relatívak. Ki mondja meg mi a jó és mi nem? Honnan kezdődik a jó és meddig tart?"


Bizonyos mértékben valóban relatívak, bár vannak univerzális törvények. Pl. nem ártok szándékosan a másik embernek, vigyázok az élőhelyemre, tisztelem saját magamat is - egy sor olyan minimum dolog, amit jelenleg nem tartunk be.


"Az sem mindegy hogy milyen szemszögből vizsgáljuk a dolgokat"


Bingo. Bár egy párizsi terrormerénylő bármennyi embert is tett boldoggá, hogy "kifejezte Allah akaratát", mégiscsak azt tett, amit tett - vétett az élet törvénye ellen, mégpedig súlyosan.

2015. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bár vannak saját élményeim, amiről nincs tudomásom, abban a Lelkünk útja könyvek beszámolóit fogadom el hitelesnek (több ezer ember egymástól függetlenül nagyon hasonló dolgokról számolt be előző életeiről, és főleg a köztes létről). Ennek alapján nincs átjárás az állati és emberi lét között, legalábbis földi viszonyok között. (Az állatoknak is van lelke, de más a küldetésük, mint az embereknek.) Ugyanakkor nem csak földi létformák léteznek, hanem a miénken kívül még rengeteg egyéb is, és ezek között van átjárás. Léteznek olyan entitások, amelyek a mi fogalmaink se nem emberek, se nem állatok.
2015. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!