Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki hisz a karmában, segítene...

Ashes of oblivion kérdése:

Aki hisz a karmában, segítene kérem?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk én egy nagyon jó ember vagyok és tudatosítom magamban, hogy én irányítom a sorsom, akkor visdzajelzésképp jó dolgokat kapok. Ha valaki megöl valakit, avagy mindig szörnyűségeket tesz, akkor az Univerzum ezt tükrözi vissza, nem? Hatás- visszahatás, ok-okozat, nem?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. dec. 26. 13:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. dec. 26. 14:34
 12/18 anonim válasza:
Miért nem tudok átlépni a 2. oldalra?
2015. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Csak most. Érdekes.
2015. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
S arra gondoltál,már,hogy mi van,ha azt már egy előző életedben visszakaptad?
2015. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

12 lefagyott

karma - a szanszkrit szó: a cselekvés, teremtés gyökéből, a ˇkr gyökből ered

Mivel cselekszünk -ebben nem kell hinni, egyszerűen van karma. Nem azonos a SORSsal, azon nem tudsz változtatni (pl ide születtem erre a helyre, ekkor, és ebbe a családba stb). A szavainkon, cselekedeteinken viszont tudunk dolgozni, a kötöttségeken belül szabadon. A jó cselekedeteknek jó következményei vannak és viszont Ez nem cserekereskedelem, tehát gyakorta nem egy átlátható törvény - ennyiben valóban jogos a "hinni benne" kifejezés - mert néha nagyon messze az okozat az októl. Mindenesetre van egy ilyen kötelék / karma banddha= karmikus kötelék/, ami elég erősen érvényesül. Ezt megértve az ember felelősségteljesebben, értelmesebben cselekszik, szeretetből indulóan - a segítés, részvétteljes odafigyelés az emberekre, állatokra, természetre biztos hogy "jó karmát csinál" és felszabadító a karmikus kötelékből, mert a szeretet és részvét által az ember tisztább, tisztalelkűbb, tisztaszívű és boldog lesz, egyre szabadabb.

2015. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, aki segített, ment is a zöld kész. Azért jött ez a kérdésem, mert látom a sok rossz embert a világban, akikre nem jellemző a könyörület és nem tudtam egyeztetni, hogy ha ilyenek, mégis hogy lehet, hogy megússzák, de rá kellett jönnöm, hogy aki olyan, az már magának megteremti a rosszat és nem kell ahhoz bosszút állni, mert aki másokat bánt, az már amúgy is szánalmas. A karma végül is nem szemet-szemért, fogat - fogért alapon működik.
2015. dec. 26. 19:16
 17/18 A kérdező kommentje:
kéz*
2015. dec. 26. 19:26
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előttem szóló kommenteket,

ezt az én véleményem, tapasztalásom


Mindenkinek megvan a sorsa, szintúgy mint a karmája

Vannak előző életből hozott karmák (ezt onnan ismered fel, hogy találkozol egy ismeretlennel és hirtelen jó/rossz indulatokat vált ki belőled vagy mély érzéseket)

De amúgy azt is illik tudni, hogy mindenki akivel találkozol, karmád van vele.. nem véletlenül van az életedbe!

Az élet azért van hogy tapasztaljunk. Mindenkinek minél több dolgot meg kell tapasztaljon hogy fejlődjön lelkileg.

Ha valaki mély szegénységben él, vagy épp gyilkos az két indok miatt lehet.. ez a sorsa, vagy ez a karmája

Mindig amikor látom a hajléktalanokat az utcán elgondolkodok hogy hogyan kerülhettek oda, és milyen karmájuk lehetett. Nagyon szörnyű lehet nekik, de a következő életben biztos jobb lesz ha a mostani életben sikerül letudniuk a karmájukat

Most jelenleg egy felgyorsult világban élünk, az egyik nagy tanító mester mondta nekem, hogy már nem sok van hátra, és emiatt vagyunk ilyen rengetegen most a földön. Mindenki le akar születni hogy a karmáit letudja, és erre meg is van a lehetőség, mivel ebben a felgyorsult világban most a karma is gyorsabban működik! tapasztaltam sajnos

És még valami, egy karma lehet jó is! van pozitív és negatív karma :)

Ki mint vet, úgy arat. Ha én segítek valakinek, vissza kapom a segítséget lehet nem attól a személytől akinek segítettem, hanem teljesen más valakitől

Egy fontos, az UNIVERZUM SEMMIT NEM HAGY VISZONZATLANUL! :)

ha érdekel a téma bővebben, írj privátot

2016. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!