Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » "A lelkitárs azért az, h...

"A lelkitárs azért az, h megtanítsa nekünk mi a szenvedés. Utána valamilyen módon visszatalál hozzánk és megint eltávolodik, h tanítson. "Mit gondoltok? Nem ugy értem, hogy csak ilyen lehet egy lelkitárs, hanem lehet-e ilyen is?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 12:49
 1/3 Legoman ***** válasza:
Egy ember nagyon sok különböző emberrel találkozik, de mikor olyannal találkozik, akit megszeret, annak az elvesztése hiányt okoz a szívében. Ilyenkor az ember tanul a hibáiból, végiggondolja, mit rontott, és mit tegyen másképp, ezt megtartja, majd minden mást maga után hagyva lép tovább egy új és több tapasztalattal teli fejezetbe élete történetében, és legközelebb már tudja mit kell tennie.
2015. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán van olyan, hogy lelki társ. Azok, akikkel találkozol, mind kötődnek hozzád a karma által. A viszonyotokból lehet következtetni, hogy a múltban jó, vagy rossz viszonyotok volt. Az általad elmondottak alapján mindenki, akihez közöd van, lelki társ. A karma kiegyenlítődésre törekszik, és ha ez megtörténik, akkor a kapcsolat megszűnik addig, amíg saját döntésből új karmát nem alkot a két fél. Általában persze nem egyenlítődik ki, hanem a két személy között mérleghintázik. Ezért az emberek, akikkel kapcsolatod van, régóta melletted vannak, és sok ideig melletted is lesznek a jövőben. Hogy épp melletted vannak e, vagy eltávolodnak, azt a karma törvénye határozza meg. Ha épp nem a kiegyenlítődés időszaka van, akkor távolabb vagytok, ha eljön az idő, akkor közel. Ettől nem lesztek lelki társak, és igazából semmitől sem. A kapcsolatok mindig a lélekből erednek, és oda térnek vissza. Két ember között pedig nem csak a szenvedés taníthat, hanem a boldogság is. Nem ez határozza meg a közelséget.
2015. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

# 1 Eléggé kérdéses, hogy miért vesztette el azt az embert, és ha elvesztette, akkor miért kellene megfelelni-e neki?

Bár mindenkinek mást mond a "lelkitárs" fogalom, én pl. a legkevésbé sem gondolom azt, hogy lelkitársam volna egy olyan ember, akitől szenvedek. A kapcsolatokból származó igazi szenvedéseim mindig valami értelmetlen, embertelen viselkedésből fakadnak, amit a másik féltől kaptam. A pozitív emberek jobb hatással vannak a változásaimra.



Egy igazi lelkitárs nyugodtan és emberien elmondhatja nekem, ha valami zavarja őt bennem, és változtatok rajta, VISZONT ha nekem az öszintesége szenvedést okoz, akkor nem a barátom miatt vagyok szenvedésre kárhoztatva, hanem a saját jellemem miatt, ezért kell eltávolodnia tőlem, ha én képtelen vagyok megérteni őt.

Nem a lelkitárs "tanítja" meg hogy mi a szenvedés, ez csak egy olyan érzés, amit mi tapasztalunk a tőle függetlenül.

Inkább az jellemző, hogy a legtöbb emberben meglelem a lelkitársam, de a legkevésbé azokban, akik miatt szenvedek, viszont ezekkel is kikellene békülni valahogyan, a szenvedés vagy ellenszenv elkerüléséért.

2016. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!