Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Választás vagy sors? Szabad...

Választás vagy sors? Szabad akarat vagy előre megírt dolgok?

Figyelt kérdés
Kicsit beleástam magam ebbe a témába és arra jutottam, hogy nincs szabad akaratunk ha mélyre ásunk. Szeretném még több szemszögből megvizsgálni, ezért kérdezem, hogy ti hogy látjátok a dolgot? Aki úgy látja, hogy mi döntünk, jó lenne ha egy konkrét példát is hozna arra, hogy mi volt az, amit ő döntött, hogy legyen úgy! Köszönöm!

2016. nov. 7. 16:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
42%
Aki nem hisz a szabad akaratban azt lenézem,megvetem.
2016. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
is-is.
2016. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Remélem jönnek majd értelmes válaszok is! :) Első! Elárulnád, hogy miért?
2016. nov. 7. 17:10
 4/57 anonim ***** válasza:
55%
..olvasd el Dr.Michael Newton Lelkünk útja c. könyvét, az interneten is rajta van mindent megtudsz belőle szóról szóra!
2016. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Nem akarok elolvasni semmit, köszi! Én emberek véleményére lennék kíváncsi, de azok nem nagyon jönnek.
2016. nov. 7. 19:11
 6/57 anonim válasza:
100%
Én azt mondanám a cél ki van jelölve,de te választod meg az utat.Nézd meg hányszor döntesz egy nap,a legkisebb dologban is!Van szabad akarat.Én úgy gondolom azt megválaszthatod hogy üvegszilánkokon sétálsz át az úton,vagy a virágos mezőn.Aztán ha rosszul gondolom,az sem számít. :)
2016. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
73%

Pl.én döntöm el,hogy ma mit akarok ma enni.pl.paprikás krumplit.de a sors közbeszólt azzal,hogy nincs a boltban krumpli.

tehát te döntöd el,hogy mit akarsz,de a sors közbeszólhat.

2016. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Kedves 5-ös, mondj azért egy életszerű példát, amiben Te döntesz! Kedves 6-os! Miért paprikás krumplit szeretnél enni? Miért azt kívánid? Te döntöd el, hogy éppen mit kívánsz?
2016. nov. 7. 21:36
 9/57 anonim ***** válasza:

Tudományos kutatások alapján született néhány cikk szabad akarat témában, ezek közül csak kettő:

(1) [link]


(2) [link]


Ezek alapján is el lehet mélázni, van-e szabad akarat, vagy nincs. A cikkek alapján szerintem nincs.


De spirituális területen is olvashatunk mindenfélét - itt már az dominál jobbára, hogy mit tudunk elhinni. A számomra megközelítés szerint nincs szabad akarat.


Amúgy meg logikázással nem bizonyítható se a léte, se a nemléte.

2016. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
*A számomra hitelesnek tűnő megközelítés szerint...
2016. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!