Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez karmikus kapcsolat lehet?

Ez karmikus kapcsolat lehet?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy nagyon negatív tapasztalatom egy férfival. Nagyon vonzódtam- vonzódom hozzá, úgy érzem ő is, de közben valahogy taszít is valamiért. A beszélgetéseink eleinte nagyon jó hangulatúak voltak, aztán magam sem tudom miért átcsaptak egymás kritizálásába, meg sértegetésébe. Úgy éreztem ezen alkalmakkor, mintha nem is én mondanám, írnám le azokat a szavakat. És ő is csupán sértegetni, bántani tudott. Nagyon beletiport a lelkembe, meg én is megbántottam őt. Végül megbeszéltük, hogy inkább nem kommunikálunk többet. De azóta sem tudom ezt a dolgot elengedni, még mindig nagyon bánt, pedig már hónapokkal ezelőtt volt.Folyton rá gondolok, nem tudok ezekkel a sérelmekkel megküzdeni. Látni is szeretném, meg nem is.A leginkább az zavar, hogy úgy érzem akaratlanul, szinte valami más 'erő' miatt alakultak köztünk így a dolgok, mintha semmi beleszólásom nem lett volna abba, hogy másképp alakuljon minden. Tudom, hogy mindez elég zagyván hangzik, de nekem még sosem volt ilyen tapasztalatom. Voltam már szerelmes, de ez nem olyan volt mint a többi. Valahogy úgy éreztem mintha hatalmas akadályok lennének köztünk, és azokat nem lehetne átlépni- pedig érzem, hogy ő is szerette volna. Azt olvastam valahol hogy a karmikus kapcsolatok ilyenek..

2016. nov. 10. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
2 gyerekes ember rosszul ismerkedett, te meg ezen pörögsz. Ebben semmi karmikus nincs, egyszerű pszichológia.
2016. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett az. Velem is volt ilyesmi, nem társkeresés, szerelem, hanem barátság szinten. Minden irányból jöttek az akadályok, én is úgy éreztem, nincs beleszólásom. Több éve volt, pár hónapos barátság, mégis jobban hiányzik, mint sok régi sokéves barátságom, ő viszont teljesen leírt engem a külső körülmények miatt, mi sem kommunikálunk.

Szerelmem is volt hasonló, megfoghatatlan dolog. Én hiszem, hogy ezek karmikus találkozások, a mi lelkünk vágyik rájuk, de mintha szándékosan lökne el tőlük az élet, mert elsősorban valami mást kell megtanulnunk tőlük. Engem ez a szerelem terelt nagyon nagyon közvetetten abba az irányba, ami előtte nem is érdekelt, most mégis ebben dolgozom. Meg az elengedést is lehet így tanulni, bár nagyon fáj. Egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen volt az életemben, azért is nagyon nagy a hiányérzetem miattuk.

2016. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én ebbe nem tudok beletörődni..már volt egy csomó kapcsolatom, sok évesek, volt amelyik kisebb halál volt, de egy sem rázott meg így, nem járt ennyi lelki fájdalommal. Pedig nem volt köztük semmi fizikai kontaktus..lehet azért bánt ennyire az elvesztése, mert nem teljesült be..Barátságokkal nem volt ilyesmi még. Valahogy ennél az embernél úgy érzem, hogy olyan mint egy tükör, mint egy darab magamból..egyébként ezt ő mondta először, de nagyon találónak érzem.
2016. nov. 10. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kölcsönös volt az érzés, akkor várj még ki, és próbálkozz, hátha később megint beszél majd veled, ő is változhat, a körülmények is. Vagy akár próbálkozhatsz mágiával, vagy ilyesmi, ha benne vagytok egymás karmájában, márpedig benne vagytok, akkor azt, hogy hogyan, lehet formálni. De erről ne engem kérdezz, ennél jobban nem értek hozzá. Viszont először a beszélgetést erőltetném. Simán lehet, hogy ő is hasonlóan érez azóta, csak egyikőtök sem lép.
2016. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom erőltetni, mert nagyon elutasító volt. Legutóbb csak megkérdeztem hogy van, és akkor is alig válaszolt..Nem szeretnék ráerőltetni semmit. Ha nem képes/vagy nem akar velem kommunikálni akkor muszáj lesz ezt elfogadnom valahogy..Csak ez nagyon nehéz.
2016. nov. 10. 20:24
 6/10 dávid19216 ***** válasza:
100%
én is teljesen ilyen helyzetben vagyok hónapok óta talán a legokosabb dolog továbblépni de valamér mindig ok nélkül fel csillan bennem valamiféle remény hiába erőltetem másra nem tudok gondolni de egyszer talán lesz valaki veled is meg velem is aki még többet fog jelenteni.Vagy nem XDD
2016. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg dolgotok van egymással, csak még nem értetek meg rá!
2016. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, amit írtál, ez a megérés -dolog. Egyébként mi kb. 10 évvel ezelőtt már voltunk ilyen tanár-tanítvány viszonyban, ő volt akkor phd-hallgató, én meg jártam az óráira. Akkor tényleg ilyen plátói volt a dolog, nekem akkor volt egy vőlegényem..nem történt semmi, egyszer elhívott egy koncertre,amire nem mentem el és kb. ennyi. Most már legalább eljutottunk a találkozásig..:D lehet megint tíz évet kell várnom, és akkor történik valami? :D :( Kicsit tényleg ilyen lépcsőfokoknak tűnnek ezek a dolgok. Egyébként a legelképesztőbb ebben a történetben számomra, hogy abban a majdnem tíz évben ugyanabban a kisvárosban éltünk pár utcányira egymástól és sosem találkoztunk, sosem futottunk össze tavaly szeptemberig..lehet tényleg meg kell érni ezekre a dolgokra..csak győzzem kivárni..:/ Nem tudom valahogy és valamiért nagyon mélyen megérintette a lelkem ez az ember..
2016. nov. 10. 21:05
 9/10 Fish1 ***** válasza:
100%

Lehet ilyen is. Egyébként minden találkozás karmikus és mindegyik ember tanít valamire, mert mind tükör.

A taszítás oka lehet valami előző életes elfeledett emlék is, de az is lehet, hogy ebben az életedben emlékeztet valakire, akit nem kedveltél, és bizonyos mondataival előhozza belőled az akkori érzést. Nem biztos, hogy emlékszel arra az emberre, aki ezt kiváltotta belőled.

De lehet egyszerű játszma is, amikor pl. elborul az agyad és nem tudod magad visszafogni abban a pillanatban.

Azt kellene kiderítened, hogy konkrétan mi taszít benne. Egy-egy viselkedési szokás, szó, érzés, vagy micsoda. Akkor közelebb kerülsz a megoldáshoz.

2016. nov. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt nehéz kideríteni, hogy mi taszít..nem feltétlenül tudom meghatározni..rettenetesen vonz, de amikor kettesben voltunk, akkor inkább ilyen nagy feszültség volt köztünk, lehet nem is jó szó a taszítás, de ahhoz is hasonlít. Egyébként leginkább talán az zavar, hogy nagyon hasonlít rám sok dologban..tényleg ilyen tükörszerűnek érzem.
2016. nov. 11. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!