Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik szerint nincs lélek,...

Akik szerint nincs lélek, azok szerint a pszichológus mit kezel?

Figyelt kérdés
Nem is hallottam még olyan emberről a környezetemben,aki ne hitt volna a lélekben..pedig sok különböző ismerősöm van,és nagyon meglepődtem,hogy vannak emberek,akik nem hiszik el,hogy van lélek?Hát azt mindenki érzi,nem?Én azt hittem..de itt a pszichológia (lélektan) akkor ez most a nemlétező valaminek a tana??Hogy is van ez?
2010. máj. 3. 21:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Szerintem az elnevezések még abból az idôbô származnak, amikor még minden dolgot, amit nem tudtak tudományosan megmagyarázni, csodának véltek. De szerintem sem az elnevezés a lényeg.
2010. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
ami nem létezőnek van mondva,arról nem szokás elnevezni semmit!Én sem leszek démonűző,ha méregtelenítek,főként nem a tudományos téren!A halásznak is van köze a léhez mivel halászok által főzött lé,nem a halászok leve,csak az "övék",de egy agyturkásznak az állítólag nem létező lélekhez mi köze?Képtelenség,hogy ne létezzen a lélek,mert akkor nem is neveznék el sehogyan sem!
2010. máj. 10. 17:47
 23/36 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége úgy gondolja, hogy valami biztos van a halál után, ami megmarad. Szerintem ilyenkor a lélekre gondolnak. De nem biztos, hogy bármi megmarad, de mindenki fél valamilyen szinten az elmúlástól és ez egy megnyugtató tény. A lélek tudata lehet egy védekezés az elmúlás ellen. Én is hittem benne régen, meg a szellemekben is, de ez megváltozott. Jobb érzés reálisan látni a világot.
2010. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Még valami...egyszer hallottam vagy olvastam, nem emlékszem, hogy tudományosan próbálták bizonyítani a lélek létezését. Bebizonyosodott, hogy a halál pillanatában egy picivel könnyebb lesz a test. Erre azt mondták, a lélek akkor távozik. Ezt elhittem, aztán leesett, hogy erre is van magyarázat. Amikor meghalunk, mindenünk elernyed, és ezáltal nincs ami bent tartsa a levegôt a tüdôben és az távozik. Logikus magyarázat nem?
2010. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
akkor ahogy kifújjuk a levegőt,mindíg kevesebb a súlyunk?Amúgy én meg pont fordítva vagyok..eddig nem hittem pl a szellemekben,csak történtek egyértelmű dolgok,amik után nem tagadhatom le magamnak amit láttam..a saját szememnek meg sokkal jobban hiszek,mint bármilyen tudománynak..nem egyszer bizonyították be,hogy léteznek..de ahogy gondolod,mindenki azt hisz amit akar,és mindenki azt hiszi el,amit logikusnak talál..
2010. máj. 12. 09:30
 26/36 anonim ***** válasza:
A levegônek is van súlya, úgyhogy igen. Milyen tapasztalataid vannak? Amit láttál is, nem csak éreztél?
2010. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
nem nagyon szeretem leírni,mert kiröhögnek,vagy hazugnak néznek,pedig ilyesmit nem hazudik csak aki fogyatékos,mert senki nem akarná,hogy kiröhögjék,nem?!mindezek mellett elég félelmetes visszagondolni..a házra,ahol két hónap két évnek tűnt,és majdnem minden nap ért valami "meglepetés",minek következtében el is költöztem onnan..
2010. máj. 12. 20:32
 28/36 anonim ***** válasza:
Nem számít ha páran kinevetek, mert a többiek nem fognak, én sem. Attól mert próbálok mindent reálisan látni és mindenre magyarázatot találni, még érdekel. Persze ha úgy érzed, nem muszáj leírni.
2010. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
az egyik a sétáló szék..reggelre anappaliban volt,az ablak felé nézve.soha nem fogom megérteni,soha nem voltam alvajáró,és azt is kétlem,hogy ha egyszer az lettem volna,kinyitom a szobaajtót,és visszacsokom magam után..Albérlet volt,nagy lakás,így igen feltűnő volt a szék a majdnem üres szobában..vendégeim nem voltak,de ha lettek volna sem hozunk be széket,két bőrkanapé,meg egy fotel volt a nappaliban,azon mindíg elfértek..én erre képtelen vagyok mit mondani..
2010. máj. 13. 19:34
 30/36 anonim ***** válasza:
Lehettél alvajáró. A bátyám is mászkált néha mikor fiatalabb volt és ha a szobánk nincs közel és nem hallom meg, akkor máig nem tudunk róla, még ô sem. Csak egyszer volt ott a szék, vagy többször is elôfordult?
2010. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!