Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehet abban hinni, hogy...

Hogy lehet abban hinni, hogy a halál után nincs semmi? Hogy képesek bizonyos emberek ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy az emberek, hogy képesek ezekre, mikor csomó jobb változat van.

Ilyenkor persze jöhetnek azzal, hogy a mennyországra, pokolra, újjászületésre stb. nincs bizonyíték.

De úgy gondolom az se bizonyított, hogy a halál után nincs semmi.

Én nem tudom azt elfogadni, valaminek lennie kell, nem?



2017. jan. 13. 13:30
1 2
 11/12 homo ludensz ***** válasza:
Megemlítettétek itt a materializmust mint eszmerendszert. Tanultam marxista filozófiát és állítom hogy alapvető hiba mindent a anyagból levezetni. Sok féle eszmerendszer van,olyan is ami esetleg több száz vagy ezer év óta létezik és alapjaiban nem változott. Ott a félreértés hogy a lélek fogalmát különböző módon értelmezik. A lélek az ember legbensőbb lényege és nem az amit az adott társadalom ráaggatott. Neve,IQ-ja stb. csak sokan nem ismerik a saját legbelsőbb énjüket mivel görcsösen az adott társadalmi normáknak igyekeznek megfelelni mivel az ember gondolkodik,mérlegel,helyezkedik és visszaretten az ismeretlentől ami a semmibe való lehullással egyenlő a számára.
2017. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A Tudat,vajon véges? Miért létezik, intelligencia, ha csak ideiglenesen használhatjuk? miért indult be ez a fejlődés,ha nincs értelme?
2017. jan. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!