Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy elhunyt szeretteitek segítenek odaátról? A halál után ugye a lélek vagy szellem tovább él?

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2017. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

1. Nem.

2. A fene tudja, valószínűleg nem.

2017. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én tapasztalok nem hétköznapi dolgokat is, és ép az elmém is.

Léteznek más síkok, valóságok. Az, hogy a halál után hol folytatjuk rejtély, de a tudat nem szűnik meg, az biztos.

2017. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem.

A második kérdés eldöntendő lenne vagy válasszunk egyet a kettő közül? Régen láttam ilyen béna kérdést de ebben a kategóriában sosem csalódtam még..

2017. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Elhunyt szeretteink nem. Ők hazamennek s továbbra is égiek s saját kezünkben vagyunk.

Lélek sosem élt. Ez olyan mint megkérdezni, miután kilépünk egy játékból amiben egy karakterrel játszunk, mi, mint emberek tovább létezünk-e. XD Az csak egy játék. Ne játékból indulj ki.

2017. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Hülye gondolatom volt. Most halt meg Anyukám pár hónapja, és minden télen nyávogtam neki, hogy Pesten sosincs hó.


Ha tudnék hinni, szép gondolat lenne, hogy ő küldi most a havat, de tudom, hogy ez ostobaság.

2017. jan. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer éreztem, hogy édesapám áldását adja a kapcsolatunkra az akkor még barátommal. De ezen kívül semmi.

Az érdekes volt. Nem is járt semmi hasonló a fejemben, csak a nagy semmiből jött ez az érzés. Egy pillanat volt.

2017. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ildikó60 ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hanem tudom, tapasztalom, hogy a lélek tovább él.Nem segítenek nekünk szüleink lelkei, az mások dolga, de szüleink - nekem Édesanyám - üzeneteket küldenek, csak meg kell értenünk azokat. Mi megfelelő kifejezés híján álomnak nevezzük azokat a jelenségeket, amikor megjelennek nekünk mialatt mi alszunk, és mondanak valamit, vagy történik valami. Úgy lehet megkülönböztetni az álmot a "más dimenziós találkozástól", hogy utóbbiak színesek, és mindenre emlékszel, mit mondott, mi volt rajta, hol voltatok, még illatot is érzel, sokáig emlékszel rá, és érzed, hogy nagy hatást gyakorolt rád. Aki ezeket a gondolatokat "hülyeség" bélyeggel látja el, az egyszerűen csak nem tapasztalta még, de majd fogja. Kételkedni kezdek azonban abban, hogy vannak értelmetlen álmok. Arra kezdek rájönni, hogy ezek előző életünk emlékfoszlányai. Ezek fekete-fehérek, és zavarosak, nem tudod kivel találkoztál, hol voltatok, mit csináltatok, csak apró jelenetek rémlenek.
2017. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
A túlvilágról nem tudnak segíteni. Pont. Minden ennek tudható képzelgés az agy szüleménye. Látni és hallani akarod, megtörténik, de attól nem lesz valóság. Ugyanakkor, ha ezt elhiszed, hogy ez valós és ez segít, akkor lelked rajta, hajrá, az a fontos hogy neked jó legyen.A halál után a lélek maximum egy rövidebb ideig marad és utána továbbáll vagy legalábbis olyan szintre lép, ahol már semmilyen befolyása nincs az emberi világra. Szép gondolat lenne, hogy anyu és apu örökre velünk marad, de ez csak egy jól hangzó szöveg, aminek mindenki örülne. Lehet vitatkozni mindkét oldalról, hogy "de hát erre van bizonyíték" vagy hogy "erre nincs bizonyíték" de ha van emberek világa és egyfajta szellemvilág, mindkettőnek megvan a maga célja és rendeltetése. Hogy most a lélek a mennyországba kerül vagy reinkarnálódik vagy akármi, tök mindegy, mert ez egy folyamat. nem lehet megszakítani azzal, hogy bocs, még segítek egy kicsit xy embernek. Ha benned tovább él valaki az megint más, de a kettőt ne keverjük össze.
2017. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem segítenek, de abban biztos vagyok, hogy a lélek nem válik csak úgy semmivé.
2017. jan. 15. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!