Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki hisz a reinkarnacioban az...

Aki hisz a reinkarnacioban az hány éve (s kora óta), és minek a hatására?

Figyelt kérdés
2017. febr. 15. 00:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
75%
Már az előzó életemben sem hittem benne.
2017. febr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
én régóta, fogalmam sincs hány éves voltam, neten keress rá történetekre amiket gyerekek mesélnek... rengetek sztori van, rövidebb-hosszabb történetekkel, őket még nem fertőzte meg a társadalom-egyházi tanok, hogy nem létezik, csak mesélnek... érdemes odafigyelni rájuk :)
2017. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Amióta buddhista lettem.


(A 80-as évek végén, olyan 25 éves koromban. Világ életemben jámbor és türelmes ember voltam. Érettségi után teljesen elárvultam. S attól kezdve nekem nem volt soha sem sálam, sem kesztyűm sem cipőm. Egy "Alföldi papucsban" nyomom azóta is télen-nyáron. Az egyetemen mondták rólam, hogy "te egy kiköpött buddhista vagy". Na akkor olvasgattam a buddhizmusról, és kiderült, hogy tényleg nagyon közel áll hozzám, éppen nekem való. Az élet tisztelete, a helyes cselekedetek keresése, a jó karma keresése, a szeretet fontossága, a szelídség. Azóta buddhistának vallom magam. És az adóm 1%-át is a Tan Kapujának adom.)

2017. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Úgy két éve történt, hogy egy belső utazásban olyan emlékek jöttek elő, amik nem az enyémek voltak és mégis annak éreztem. Akkor még hónapokig viaskodtam a gondolat ellen, hogy ez akár korábbi életből is származhat, de aztán mégis hajlandó voltam megvizsgálni alaposabban az emléket és nagyon sok minden a helyére került. Megmagyarázhatatlan félelmeim, furcsa egyezések... aztán újabb emlékek bukkantak fel és azok is megmagyaráztak korábban értelmezhetetlen dolgokat az életemben.

Azóta nem tudok nem hinni benne.

2017. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 3 hetes korom óta hiszek benne.
2017. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Úgy két éve történt, hogy egy belső utazásban olyan emlékek jöttek elő, amik nem az enyémek voltak és mégis annak éreztem."


Nekem ugyanez álmomban, egy kifejezetten életszerű, dinamikus, egymásra épülő eseményekből álló, teljesen realisztikus álomban. Ebben konkrét helyszín (ország) és nagyjából belőhető időpont szerepelt, így utána tudtam nézni annak, hogy az álmomban megéltek mennyire lehetnek hitelesek. És a kutakodásom igazolta azt, amit abban láttam, és előtte nem ismertem.


Ezt azért direkt bizonyítéknak a reinkarnációra nem tekintem, mindenesetre már korábban is hitelt adtam a témának (dr. Ian Stevenson kutatásai révén például), ezért számomra elég valószínű, hogy "van benne valami".

2017. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Felismertem valakit, akivel soha azelőtt nem találkoztam. Ő is felismert. Igazából mindegy, hogy hány éve, mert idő meg nem létezik, elviekben csak illúzió, bár ezt én sem értem még teljesen :)
2017. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Idén nekem is volt részem belső utazásban, én is azért próbáltam ki, mert nagyon kiváncsi voltam a dologra. Amikor az "utaztató" hölgy kérdéseket tett fel, egyből válaszoltam mindenre, teljesen képek formályában láttam az eseményeket. A dolgot még akkor sem fogtam fel, amikor hazamentem, csak rá pár napra jöttem rá, hogy az az élet amit akkor végigutaztunk 1997-ben ért véget és én ebben az évben születtem. Komolyan, amikor erre rájöttem elkezdtem számolni és nagyon nagyon meglepődtem.
2017. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben konkrét helyszín (ország) és nagyjából belőhető időpont szerepelt, így utána tudtam nézni annak, hogy az álmomban megéltek mennyire lehetnek hitelesek. És a kutakodásom igazolta azt, amit abban láttam, és előtte nem ismertem. "


Ezzel én is így voltam. Biztos, hogy nem tudhattam azokat a dolgokat, amik az emlékben előjöttek (pl. hogy egy adott évtizedben, egy agy adott országban pestisjárvány volt; vagy hogy egy világvégi kis sziget milyen gyarmat volt és milyen volt a gyarmatosítók egyenruhája...)

2017. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tíz életemre visszamenőleg állítom, egyikben sem hittem benne!
2017. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!