Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Dönthetek a következő életem...

Dönthetek a következő életem sorsáról vagyis hát lehet beleszólásom?

Figyelt kérdés
Pl, hogy hova szeretnék újra le születni?
2017. márc. 30. 17:08
1 2
 1/19 thoomas26 ***** válasza:
96%

Csak te döntesz. De nem a mostani személyiségeddel, hanem a felsőbb éneddel, aki akkor vagy, amikor már test nélkül létezel. Magyarul a halálod után, a szellem világban határozod meg a következő életednek a főbb körülményeit.


Azonban mivel ezt az elmúlt életed tetteinek alapján fogod megtenni, így végül is most, te magad döntesz minden pillanatban a következő életedről. Azzal, amit teszel, amit másoknak okozol ezáltal.

2017. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem, már alig várom ezt a pillanatot, de tudatosan szeretnék meghalni.
2017. márc. 30. 17:15
 3/19 Jorck ***** válasza:
91%

Korlátozott tudatom alapján én úgy látom ezt, most amilyen helyzetben vagy/vagyunk az annak a gyümölcse ahogyan eddig léteztünk/viselkedtünk/éltünk. Tehát ha most meghalnánk, körülbelül pont egy ugyanilyen élethelyzetbe/légkörbe születnénk újra. Vagyis ha változtatni akarunk rajta, ahhoz előbb ki kell dobálnunk a szemetet a kozmikus hátizsákunkból.

Végül is a nagy mesterek azt mondják ha mindent kiszedsz magadból (tehát megvilágosodsz, én ezt így értelmezem); csakis akkor lehetséges az hogy tudatosan éld meg a halált (..,és akkor már választhatsz is hogy milyen újjászületést akarsz..), de az már nem mi/te leszünk mert ott már nem lesz az az ÉN aki azt meghatározni/meg akarná határozni kik, vagy mik vagyunk.

Tehát a válasz dönthetsz, és döntesz is mindenféleképpen, de az hogy mennyire tudatosan teszed ezt az már a saját tudatod függvénye. Minél tisztább tudattal létezel, tehát annál több befolyásod van a dologba (ez határoz meg mindent..), ezért amit tehetünk hogy tisztítjuk a tudatunkat (pl. meditáció), és megpróbálunk egy jobb minőséget kihozni belőle. Így előbb utóbb valóra válhat amit szeretnél.

További szép napot. :)

2017. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Sehol nem fogsz újjá, de még régebbivé se születni, ugyanis nagyon kedvesek születnek újjá. Mondjuk én újjá fogok születni, de te nem, mert hát te nen én vagy én pedig nem te.
2017. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Delator...te szerencsétlen.


A többi válasz nagyon érdekes.

2017. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5%
#3 Te nagyon félre vagy informálva, mert hát a reinkarnáció nem valamifele előrelépés, hanem éppen ellenkezőleg. Nem kiváltság, hanam büntetés.
2017. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Jorck ***** válasza:

Amúgy ez csak súrolja a témát, de talán érdemes belenézned...


[link]

2017. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a reinkarnáció büntetés, miért csak a "nagyon kedvesek születnek újjá"?


:D


Bocs, nem tudtam kihagyni. Trollkodásra trollkodással. Ilyen a karma. ;)

2017. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

#8

Egyrészt én nem vagyok troll, másrészt meg ezért nem születik mindenki újjá, mert az ember továbblép a halála után. Reinkarnáció csak azoknak van, aki nam tudott továbblépni nem tudta befejezni az életét. Sok itt a szakértetlen.

2017. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jorck ***** válasza:

Delator


~ A buddhizmus szerint viszont ez egy végtelen körforgás.., amíg bármit taszítasz/vonzol/magadban hordozol; nem tudsz kiszállni a körforgásból. Ha nem látod be akkor is ujjá fogsz születni, egy olyan környezetben ahol pont azok a hatások fognak aktiválódni amik a te személyiségednek szügségesek lesznek ahhoz hogy kibontakoztassa azokat a tulajdonságokat amiket tovább vittél.

Persze az nem te/mi leszünk, szerencsére az énünk megszűnik, ezen majd nem kell gondolkodnunk...

2017. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!