Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A biblia és a karma?

A biblia és a karma?

Figyelt kérdés

Hívő ember vagyok 18/f. Hiszek a bibliában és Jézusban.

De az életemben olyan dolgok történtek mindig hogy egyre azzá válok hogy LÉTEZIK karma azaz "amit adok azt kapom".

És ez nem idő kérdése hogy mikor kapom vissza, vagy hogy milyen formában.

Válaszokat, segítséget, esetleg veletek történt a "karmával" veletek történteket.

Válaszokat előre is köszönöm!



#Biblia #Jézus #karma #karmáról #amit adsz az kapod
2017. júl. 30. 08:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%

A "karma" szanszkrit szó jelentése (a ˇkr gyökből): tenni, cselekedni, teremteni, "kreálni" Kronosz, Krsina, Krisztus nevek eredeténél is megtalálható.

Minden ténykedésünk – a beszéd, az érzelmeink, de minden gondolatunk is – karmának minősül.

A létesült világban ok-okozati összefüggés van - rossz cselekedet rossz okozatot hoz- ami később egy ok, és így tovább egy láncolat. A karmabanddha = karmikus kötelék, bilincs.


A világvallások tanítói az ettől való megszabadulást tanítják - végső fokon azt: hogyan létező hogy emelkedhet a Létbe

- az életével a halál utáni Létbe?

Buddha, Szókratész, Krisztus tanítása is ez: hogy érheti el a buddha-tudatállapotot, istent,amely a Lét.

Esse est Deus - tanították a skolasztikusok- Isten a Lét.


Ez, a halál túlélése a megsemmisülés helyett nem azon fog múlni, hogy itt dühödten engem hogy pontoznak le, hanem egész életünk, tetteink, igyekezetünk, szavaink része a karmánknak. Akit ez nem érdekel, annak tudata megsemmisül, ez a "pokol" Akit érdekel és halad az a mennyország a Lét Isten felé halad.

Rá lehet vágni, hogy ez nincs, mese, le lehet röhögni a kereszténységet ez, most igen trendi, - nos, engem meg ez nem érdekel:D

Természetesen az Újszövetség számtalan helyen igazolja a fentieket. Ne ítélj, hogy ne ítéltess! "kövessetek engem" - és ennek gyakorlati kézikönyve Kempis Krisztus követése.

Szvámi Ráma: Szabadulás a karma kötelékéből

Yesudian-Haich: Sorsunk és a jóga

Frithjof Schuon. A vallások transzcendens egysége.


Békesség a jóakaratú embernek!

2017. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
#2, nem rossz, amiket írsz, de az egyik mondatod: <Akit ez nem érdekel, annak tudata megsemmisül, ez a "pokol"> nem igaz. Ennek a mondatnak a kimondása elég felületes megértésre vall.
2017. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
(3 -nekem azt jelenti, nem tüzes kemencét- ami egy képszerű megfogamzása a tudat megsemmisülésének. Az éneklő angyalok is képszerű megfogalmazása a teljesség elérésének. Valami nem azonos a képével, a róla alkotott képzettel, hanem önmagával azonos kizárólag. Általánosságban elmondható,hogy ezért van ugyanannak a dolognak rengeteg megközelítése, ábrázolása)
2017. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
(+ aki nem akarja túlélni a saját halálát, arra vonatkozott, az akit nem érdekel.)
2017. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem a "pokol"-ra gondoltam, hanem a tudat megsemmisülésére. (Bár az sem világos, mit értesz tudaton - sejtésem szerint a személyes tudatosságot.)


Miért gondolod, hogy a személy érdeklődésétől függ a "tudat" megsemmisülése? Én azt gondolom, hogy a személy érdeklődése nincs hatással a "tudat" megsemmisülésére.

2017. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

azért is írtam a pótlást- mert nem az "érdeklődésre" gondoltam, és javítottam, a félreérthetőséget

Másképp mondva, akiben nincs elhatározás hogy a végső titkokat keresse (ezek misztériumok, titkok - mint Isten, élet-halál, éntudat, buddha-tudatállapot), az biztos, hogy nem is fogja találni azokat, nem halad felé.


Megint másképp ezek automatikusan nem tárulnak fel az ember előtt, ez bizony munkát igényel, fáradozást, automatikusan lefele hull minden a tehetetlenségénél fogva. (és sokat vitatkozam a nicnsistenzezőőel, ataerilalistákkal de nem biztos ,hogy érdemes. Ha megfigyeledd a Lk23,43 nagyon fontos részt: a jobb lator sz utolsó pillanatban megértette a tanítást a bal nem, a balhoz nem szólt semmit az Ács Fia. Tehát a halál pillanatáig tehetünk csak valamit

(a halál tudatos átlépése volt a cél a régi szakrális beavatottaknak).


Tkp még a "kegyelem elfogadása' is igényli ezt a munkát - ez a HÁLA- mely bármilyen adottságokkal rendelkező ember részére ez adott. És el sem vehető, az hálaadó ima mindig adott. Ez a kegyelem. Le lehet mondani róla, lehet nincsistenezni, mesekönyvezni, gyalázni, és annak kegyet-len lesz az élete - szabadok vagyunk.

Meister Eckhart mondta, tulajdonképpen annyit is elegendő lenne mondani:


Köszönöm.


Érdemes ilyenkor néhány szó etimológiájára rátekinteni (ahogy a karma szónál is tettem)

kharis (gör) gratis(lat) a jelentése egyszerre: kegyelem és hála tehát egyszerre van, mert ugyanazon a tengelyen van, csak az irány ellentétesés, és ingyenes, természetesen, mert magasan a gazdasági szféra fölött van, ontológiailag más szinten van.


A "tudat" fogalmába nem menjünk bele,önmagában éveket igényelne, csak egy közelítés: a szellemi tevékenység a tudat megnyilvánulása, az agy, a keringés, légzés (és az egész fizikai test) az eszköze. Vagyok, tehát gondolkodom, a szanszkritban van olyan is, hogy "vagyokság" (asmita)

2017. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
17%

#1

Tudod mi szomorú ? Hogy ilyen büdös bunkók léteznek a világban, méghozzá elég nagy arányban. Én azt mondom inkább legyen valaki normális hívő, mint hozzád hasonló megkeseredett bunkó.

2017. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
#7, részemről örülök, hogy vannak rajtam kívül - ha kevesen is - akik össze tudják egyeztetni a keresztény hitet, a bibliát, és a keleti tanokat!
2017. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

#8

Ha nem tűnt volna fel, akinek címeztem, az nem a mostani #1, hanem már törölték a válaszát. A francnak kell beszólni és lepontozni másokat ilyen szövegértéssel. Nyílvánvaló, hogy nem a mostani #1-el van bajom.

2017. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
23%

Nos, a Biblia és a karma jól elfér egymás mellett. De, amit adsz nem biztos, hogy vissza is kapod csak túl naiv vagy hozzá. Kezdjük a legelején.

Tehát ezen vallások szerint mindenki egyenlő és mindenki azt kapja, amit megérdemel, viszont ez egy óriási hazugság! Voltaképp születéskor mindenki egyenlő csak a későbbiekben alakulnak ki a különbségek köztünk. Te azok közé tartozol, akik naivan azt hiszi, hogy mindenki megkapja a méltó büntetését vagy jutalmát végül, de ez hazugság. Az életedben biztos lesz majd olyan pont, hogy hiába fogod várni a jussodat semmi sem fog történni azonkívül, hogy szívni fogsz, végül magadban fogod keresni a hibát. Érezd magad megtisztelve, hogy eddig is sikerült megtartanod a naiv kis énedet.

A kereszténység nem sokban különbözik a többi szektától. Lássuk csak: a Biblia szerint a pokol és az Ördög eredendő rossz, de voltaképp ők üzemelik azt a vállalkozást is, mert ugye Isten könnyen véget tudna vetni neki, ha akarná, de akkor nem lenne olyan hely, ahol a bűnös lelkeket zárják el. A Mennyország és a pokol között óriási erő különbség van, tehát a Menny valójában arra kényszeríti a poklot, hogy begyűjtje ezeket a lelkeket és kín szenvedést rójon rájuk, ezzel is a szektájukat erősítsék.

2017. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!