Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme lenne a karmának?

Mi értelme lenne a karmának?

Figyelt kérdés
Szóval, tegyük fel, hogy az egész univerzum, az a milliónyi csillag és bolygó, csak az ember miatt jött létre és fejlődött évmilliárdokig. Tegyük fel, hogy létezik ez a mindenekfeletti ítélőtábla, a láthatatlan végrehajtóival együtt. Egyszóval a karma. Na szóval ha van ilyen mindenható erő, ami igazságos, akkor miért hagyja, hogy szörnyűségek, igazságtalanságok történjenek a világon? Mit érünk azzal, ha egy gyilkost jól megbüntet? Nem fogja visszaadni, a meggyilkolt áldozatot és a hozzátartozókat örökké kísérteni fogja a fájdalom. Számomra nem ezt jelenti az igazság. Így nem lehet szó egyensúlyról. Ez csak az emberi(megjegyzem jogos és érthető)bosszúvágy kivetülése.

2017. szept. 4. 14:37
1 2 3 4
 11/33 Duenna ***** válasza:
57%

10-es Kérdező!

Nézd, ha a karmát ennyire nem érted, mint ahogy leírtad a kérdésedben, akkor azt sem fogod megérteni, mit jelent az, hogy a bibliai és az egyházi tanok ellentmondanak az univerzumi törvényeknek. Ezzel azt mondtam, hogy az univerzumi törvények a Teremtőtől valók, és ezeket a törvényeket a szívünkben hordozzuk ősidőktől fogva. A bibliai és az egyházi tanok ezeket a törvényeket felülírták, kiforgatták, és meghamisították. A valódi igaz Teremtő nem Jehova, ő a háború, a bosszú, a büntető és a rombolás teremtője, és nem az Élet teremtője.


Mit mondott saját magáról az Ószövetség Istene, Jehova? "Én az Úr, bosszúálló Isten vagyok. Én az Úr, haragvó Isten vagyok. Én az Úr, megbüntetem az engedetlent hetedíziglen. Tűzzel sújtom. Járvánnyal sújtom. Nincs más Isten rajtam kívül. Ne legyenek más isteneid rajtam kívül!"

A Biblia pedig ezt az entitást nevezte ki teremtő istennek. Nem ellentmondás ez egy kissé, ha elővesszük a józan eszünket?

2017. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Duenna ***** válasza:
67%

10-es Kérdező!

Mik az univerzumi törvények? Amit tanított Jézus! Hogy az én Atyám maga a jóság, a szeret, Ő csak szeretni és csak gyógyítani tud. Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam. Tehát Jézus mindig a szeretetről beszél, és nem a mások kitaszításáról, megbüntetésről, vagy megöléséről. Hasonlítsd össze a két istenség tanításait.

2017. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem létezik, csak az emberek találták ki, mert nem akarják elhinni ,hogy vége. Meghalunk. Ennyi sajna. Nem több.
2017. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%
Isten útjai kifűrkészhetetlenek gyermekem.
2017. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
22%
Karma nem létezik. Duennának meg egy szavát sem kell elhinni, még értelmes dolgot sosem írt.
2017. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A karma cselekedetet jelent. Ebben az értelemben az alapkérdésednek nincs értelme mivel:

1. Ebben a világban folyton cselekszünk, tehát nincs értelme a feltételes módnak.

2. Mi az értelme?... kizárásos alapon ez arra vonatkozhat, hogy a cselekedeteknek következménye van... tehát:

Mi értelme a következményeknek?... hát ennek a kérdésnek önmagában nincs sok értelme, hiszen azért cselekszünk, mert azzal valami célunk van.... azaz azt várjuk, hogy következménye legyen tetteinknek.

Az egész értelme pedig az, hogy észrevegyük a cselekedeteink alapján remélt és valós következmények közti különbséget.

Hogy milyen következményeket remélünk, az az életünkben tapasztaltak alapján alakul bennünk. Tehát természeti, társadalmi környezetünk van erre nagy hatással. Sajnos leginkább a fizikai sík történéseit vesszük észre, és figyelembe.

Azonban ez nem feltétlen egyezik a hosszútávú, és nem fizikai síkon jelentkező következményekkel, melyekben az "Univerzum törvényei" sokkal jelentősebb módon tükröződnek és hatnak lényünkre, és a világra.

Tehát ha sikerül megfigyelni, vagy akár saját sorunkon tapasztalni a valós hosszútávú és minden létsíkra ható következményeket megismerhetjük az "világegyetem=univerzum" törvényeit. Ezen törvények ismeretében kerülhetünk a helyünkre, és ez a boldogság kulcsa.

2017. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Duenna ***** válasza:

15-ös!


Most már érveid sincsenek, csak a tagadás! Ateista-materialista-globalista-liberalista-nihilista! Ennyi jó titulus után most már megtapsolhatod magadat!

2017. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy működöik a karma?
2017. szept. 7. 17:10
 19/33 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberi "egocentrikus" èrtelmezès miatt születhet meg egy ilyen kèrdès. Olyanok vagyunk, mint a legó darabkái. Társadalmat alkotunk, ès mèg kitudja mit amit apróbb vagy nagyobb szinteken èrtelmezni lehetne. Fejlődik amit alkotunk, de azèrt mert mi is fejlődünk. 2 egyed gènjeivel jön a világra 1

50/50%-ban rendelkezik az az egy az előző kettő tulajdonságaival.

Amikor egy egyed kifejti hatását az egèszre, vagyis èl ès rèszèt kèpezi, az egèsz is fejlődik. Tehát az elavult alkatrèszek kicserèlődnek újakra. Ha így jobban èrthető. Persze ez csak az ÈN agymenèsem. Nem kell komolyan venni

2017. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, hogy mit akarsz mondani.
2017. szept. 8. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!