Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik nem hisznek a Reinkarnáci...

Akik nem hisznek a Reinkarnációban mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

Már a tudósok is egyre ink ább hajlanak arra hogy van reinkarnáció:

[link]



2018. jún. 11. 20:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%
#17: "Fordítva talan nem all a helyzet?" Állhatna, ha a reinkarnációban nem hívők, nem "jarnának" az az ezotéria rovatba győzködni, hülyézni azokat, akik hisznek benne. Egyébkent ezt nem "hívőkent" írom, én "csak" a bizonytalanok közé tartozom.
2018. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
62%
#17; Na persze, az is igaz, hogy ezesetben a kerdező kiprovokálta a kerdéssel a dolgot, de számtalan mas reinkarnációval kapcsolatos kerdésnél(amelyek egyáltalan nem provokatívak), ugyanez van.
2018. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

#21: Oké, de ez is oda-vissza játszik: Ha facebookon felnézek tudományos cikkekhez, ott is ugyanúgy jönnek jó páran, hogy így és úgy a paranormális dolgok. De, ha átugrok az emberek kategóriába az oldalon, ott is elég sokszor jönnek a hittérítők. Sőt, amikor épp elmegyek a barátnőmmel sétálni a városban, akkor jó párszor személyesen is leszólítanak.

Olyan még sosem történt velem, hogy leszólított volna egy tudós, hogy ez vagy az úgy van.


Engem amúgy nagyon érdekel a reinkarnáció és nem véletlenül olvastam utána. Egy időben rengeteg paranormális dologgal kapcsolatos könyvet szereztem be, neten is olvasgattam, dokumentumfilmeket is néztem. DE, amint olyan közösségbe léptem be neten vagy személyesen, ahol hasonló érdeklődésű emberek voltak, kb. azonnal menekülnöm kellett, mert folyamatosan csak a vakhitűekbe botlottam. Pont úgy, mint ahogy ebben a kategóriában, amikor régebben írogattam.

2018. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%
#23: Hát, igen, ez is igaz. Én ugyanezért szoktam le a vallás/vallaskritika rovat latogatásáról, vagy legalábbis a hozzaszólásokról. Olykor szó szerint "ölik", egymást a vitázó felek.
2018. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Gabóca Kabóca válasza:
61%
Szia nehéz időszakokban a reinkarnáció,halál utáni élet stb.megnyugvást adhatnak.Én inkább megpróbálnék kihozni valami jobbat a holnapból vagy a holnaputánból-lassan,kis lépésekben.Élj úgy mintha minden nap az utolsó lenne-akár az is lehet.Szabadulj meg mindentől ami árt neked-és koncentrálj a jó dolgokra.Boldoggá tehet pl.szeretni egy állatot vagy segiteni másokon vagy olyan dolgokkal foglalkozni amik örömöt okoznak neked.Attól még hihetsz a reinkarnációban de miért nem lehet örülni és boldognak lenni ebben az életünkben is?
2018. jún. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Mert nem tudok boldog lenni mivel mindenki nagyon gonosszul viselkedik velem még azok is akiket nem ismerek. Ez nekem nem élet. Régen se volt jó, aztán egyre rosszabb és rosszabb.
2018. jún. 12. 00:26
 27/39 anonim ***** válasza:
43%

Én agnosztikus vagyok, nem mondom, hogy létezik, azt se, hogy, nem. Ha bármiből lehet választani, akkor mégis inkább azt tartom valószínűnek, hogy se Isten se reinkarnáció, de végülis nyitott vagyok bármire. De jobban örülnék, ha nem lenne egyik se. Elég ez az élet itt, ez is sok néha, minek még ezt húzni az örökkévalóságig? Egyedül a Tojás elmélet tetszett, ami szerint egy férfi meghalt autóbalesetben, és találkozott Istennel, és azt mondta; oh, hát a keresztényeknek volt igazuk. Isten pedig elkísérte a következő életébe, és akkor azt mondta: oh, hát mégis a reinkarnáció volt akkor igaz. És Isten azt mondta, hogy egyik sem és mindkettő, és most visszaküldi őt egy következő életbe, mostantól egy rabszolga kínai kislány lesz a 14.szazadban. És kérdezi az emberünk, hogy az hogy lehet, amikor ő a 21.szazadbol jött? És akkor kiderül, hogy igazából minden ember ő, aki valaha élt, él vagy valaha élni fog, minden ember akit szeret, vagy bánt, Jézus, és ezrek, akik ők követték, Hitler, és ezrek, akiket ő megöletett, mind ő, a kezdetektől a végtelenségig, amíg a lelke olyan felnőtt lesz már, hogy ő is Isten legyen.

Érdekes, huh?

Illetve, Bo Burnham dalszövegeiben vannak még érdekes erre vonatkozó részek:

,,You argue and you bicker and you fight. Atheists and Catholics, Jews and Hindus argue day and night, over what they think is true. But noone entertains the thought that maybe God does not believe in you." ( Veszekedtem és marakodtk és vitatkoztok. Ateistak, keresztenyek, zsidok es hinduk veszekednek ejjel nappal azon, hogy kinek van igaza. De senki nem gondol arra, hogy talán Isten az, aki nem hisz Benned.( Tükör fordítás) ) From God's perspective

Na meg az is érdekes, amit a szcientógusok hisznek a reinkarnációról. Meg persze az is,amit a Dalai Láma. Meg ez az egész, egyszerre túl kegyetlen és kegyes, ahhoz,hogy igaz legyen. Mint egy iskola,amit sose tudsz befejezni, mert hiába tanulsz, és dolgozod ki a beled év közben, mindig van egy újabb évfolyam, amit el kell végezned - de cserébe sose kell felnőnöd a NagyBetűs Életbe.

Az lenne a legmegfelelőbb, ha a Halál mindenkinek abban a formában jelenne meg, amiben az adott ember hisz, és aki nem tudott életében dönteni, az kapna egy menüsort a lehetőségekből.

De hogy ha úgy is mindent elfelejtesz reinkarnáció közben, akkor végülis, nem tök mindegy? Olyan,mintha nem is történt volna meg. Mintha a tested lenne egy pendrive, rajta az adat a lelked, és amikor meghalsz, kicserélik a pendriveot egy másikra, és az előzőről letörölnek mindent adatot, és azt a semmit átmásolják az új pendrivera. Mint ha semmi se történt volna. Szoroztál nullával.


De nem tudhatom. Érdekes téma, az biztos. De attól tartok, ha ez alatt a sok ezer év alatt senki se jött rá és bizonyította be hogysmint működik a Halál, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy nem az nlcafe horoszkóp oldala mondja majd meg a tutit.

2018. jún. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
47%

Pár éve a híres tudomány még azt hitte hogy lapos a föld. Ezeket az ezos dolgolat meg 5-6 ezer éve már leírták.


Ha valaminek a létezését nem lehet bizonyítani az feltétlenül azt jelenti hogy nem létezik? Nem, a tudomány is csak hit. Láttál már atomot? Nem de elhiszed hogy létezij mert a hazug nyugati tudomány azt mondja.

2018. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
82%

Dr. Ian Stevenson a név. Érdemes beleolvasni a műveibe.


Én hiszek a reinkarnációban, de a szőr feláll a hátamon az NLCafe szintű együgyű, népbutító oldalak áltudományos ökörségeitől.

2018. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Minek vitázni? Hit és vallás kérdése.

De kérdezőtöl is kérdem, te kérdezted azoktól akik nem hisznek oszt te is vitázol. Amugy a reinkarnacio ugy van h viselkedes alapjan valasztodik ki hogy ki milyen testbe kerül(bezony aki nem hisz az is reinkarnalodik). Azaz tok m1 kedves kerdezo h te mibe hiszel, ha emberileg rossz vagy es te is csak vitazni tudsz ugyan olyan allat testbe kényszerülsz mint a nem hivok. Udv: akit erdekelt is regen a tema es utana kutatott kicsitt.

2018. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!