Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem értem miért hisznek sokan...

Nem értem miért hisznek sokan a reinkarnációban. Valaki meg tudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Szerintem semmi bizonyíték nincsen rá. Akárki akármit mond több érv van ellene mint mellette. Bár nem nagyon értek hozzá bevallom. Pont ezért szeretnék értelmesen vitatkozni ezzel kapcsolatban.

1. Ha valóban van reinkarnáció akkor hogy van a földön egyre több ember a Földön? Van akinek nincs? Vagy egy emberből többre jut?

2. Akik azt állítják, hogy reinkarnációi valakinek, nem lehetséges hogy hazudnak vagy csak véletlen mondanak dolgokat, a környezetük pedig beleképzeli és elferdíti a hallottakat. (Igazából matematikailag még ha kevés esély van rá is lehetséges. Ez bejön pár embernek akiknek híre megy, majd mások már keresik "elődeiket" akiknek szerintük létezmiük kell és bemesélik maguknak az egészet)

3. Ha tényleg lenne reinkarnáció, az hogy menne végbe? Orvosilag semmi bizonyíték nincs rá. Akik pedig a halál szélén dolgokat látták pedig csak az ágyúk oxigén hiányos állapota miatt képzelődtek, és ilyenkor ugye azt láthatjuk amit a tudatalattink gondol.



2017. okt. 14. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagycsomó olyan dolog van, amire semmi bizonyíték nincs, és mégis rengetegen hisznek benne. Csak egy pár példa: jóslás, szerelmi kötések, átkok, ufók, szellemek, démonok, unikornisok, bevonzás törvénye, és hasonló marhaságok. Az embereknek nem az számít, hogy léteznek e ezek a dolgok, csak, hogy olyan jó hinni benne.

Mennyivel másabbul hangzik, hogy: A halál után nincs semmi, mint: Nyugi, majd a következő életedben boldog leszel.

2017. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok hozzáértő, nincs tapasztalatom és hinni se tudok ebben teljesen, amíg nem tapasztalok meg olyat, ami számomra bizonyítékul szolgál. Ha jól tudom többféle elmélet is van a reinkarnációra, én a legtöbbször úgy hallottam, hogy van ugye a Földi lét, a fizikai világ és van egy másik dimenzió mondhatni, amiben a lelkek vannak vagy inkább szellemek (nem kísértet szellemek, hanem ami a lelken felül van, a lélek elvileg megtud szűnni, de a szellem örök). Mindannyiunk szelleme azonos eredetű, ezt nevezik sokan Istennek, nem keresztény értelemben, ez nem egy tudatos lény, hanem egy erő vagy nem tudom, hogy írjam le. Szóval benned ugyanúgy ez az isteni lét megvan, mint a többi emberben. Van ez a dimenzió ahol ez a szellem együttes van és onnan képeződnek le úgymond a Földi fizikai világba, azért, hogy tapasztalatot gyűjtsenek és a lelki fejlődést elérjék. Minden életedben egyre jobban fejlődsz ezen az úton, míg végül az egyik életedben rájössz az igazságra eléred azt a bölcsességet és akkor már nem kell újjá születned.

Ez picit kuszán hangzik, lehet nem is volt túl pontos, valami ilyesmit olvastam még pár éve. Fogalmam sincs mi az igazság, majd úgyis kiderül, de ha választanom kellene minden nem ateista szemlélet közül, én szívesebben hinnék ebben, mint az egyház által kitalált menny/pokol-ban, meg hasonlókban.

2017. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A reinkarnációban nem hiszek. Amit az előző írt, a szellemről az viszont (nem mondom, hogy igaz mert megköveztek) de van benne valami.

Ezt az erőt meg lehet tanulni növelni a nem fizikai testben. Ennek egy elèg komoly folyamata van amit nem fejtek ki. A folyamat rèsze egy kritikus pont, ahol ezt az erőt sikerrel veszi fel a gyakorló. Na ezen a ponton az elme pörögni kezd. Olyan, mint az őrület. Ez a kritikus pont ami arra kènyszeríti a gyakorlót, hogy megtanuljon irányítani. Ha ez nem törtènik meg, esèly van rá, hogy elpusztítja magát ès a környezetèt. Ezèrt fontos a meditáció. A tökèletes koncentráció ès tökèletes uralom az elme felett. Olyan mintha villám csapna belèd csak nem halsz bele, hanem azt az energiát az elmèddel irányítod. Aki nem uralja az elmèjèt, az nem tudja irányítani ezt.

2017. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ha valóban van reinkarnáció akkor hogy van a földön egyre több ember a Földön? Van akinek nincs? Vagy egy emberből többre jut?"

Hát bocs, de a reinkarnációt nem zárja ki a túlnépesedés. Ha ez az érv ellen már el is bucskáztál. Legalább néz utána rendesen, mielőtt valamit leszólsz, pláne ilyen hülye érvvel. Mindenki abban hisz, amiben akar és bizonyára megvan mindenkinek az oka rá, (Általánosságot nincs kedvem mondani). Na én nem vagyok reinkarnáció hívő, felőlem bárki hihet bármiben. Ha abban hiszel, hogy Ogre vagy, vagy Minotaurusz... Nem tud érdekelni.

2017. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Többször próbálták bizonyítani,hogy van. Az Állítólag Nepálban,vagy Tibetben él egy.....Vagy szerintem igen...

Mindenki megtapasztalja,mi jön a halál után.Az élők Sosem tudhatnak erről semmit sem,és ez jól van így.

2017. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 flying whale ***** válasza:
Ha a hitet jól értelmezem, pont az a lényege, hogy nem tudod, csak bízol benne hogy igaz. Míg a tudományos dolgokra bizonyítékok kézzel foghatóak. Várjunk csak... ha a reinkarnációs történetek amiknek kézzel fogható tárgyi bizonyítékai vannak, és feltételezzük hogy nem hazudnak, akkor lehet igaz. De ki tudja valójában, hiszem ha látom nem de? :)
2017. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A gond az kedves utolsó, hogy a világ pont fordítva működik. A hitnek mèrhetetlen ereje van.
2017. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

" Akárki akármit mond több érv van ellene mint mellette."

Na, itt van az eb elhantolva. Érvekkel akarsz vitázni a hit ellen. Nem fog menni. Rájuk kell hagyni, és elfogadni, hogy higgyenek amiben akarnak. Én kicsit irigylem őket, mert az én halálos ágyamból az üresség látszik majd, az övékből meg a feltámadás.

2017. okt. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
és azt mivel magyarázod, hogy pár éves kisgyerekek teljesen pontosan elmondják, hogy sok száz, vagy 100 km-re ki volt előző életében, az ottani környezet, akkori szerettei, hogy néznek ki?
2017. okt. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
1000*
2017. okt. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!