Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az igazság nem létezik. Akkor...

Az igazság nem létezik. Akkor mi a karma? Csak nem az is emberiségellenes mágikus erő?

Figyelt kérdés

"Sohasem a szimulákrum rejti el az igazságot, hanem az igazság rejti el, hogy nem létezik." /Baudrillard/

A karma miféle igazság szerint ítélkezik? Ki bízta meg ezzel? Csak nem emberiségellenes erő a karma is, mint a demiurgosz, a mágia,a számmisztika,a hamis tudat (implantok, engramok)

Ha az igazság, mint egyetemes fogalom nem létezik, legalábbis a legnagyobb filozófusok szerint (Baudrillard, Nietzsche, Heidegger), akkor a karma miféle motiváció alapján ítélkezik?

Kijelentem, hogy a karma egy illegitim emberiségellenes erő, azonnali likvidálást kérvényezem!



#mágia #reinkarnáció #karma #Baudrillard #emberiségellenes erők #demiurgosz
2018. júl. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Nézd, nem bólógató Jánosokat keresek, de nem is olyanokat, akik még Arisztotelésznél, Hegelnél vannak.

Tehát ha nevezzük a karmát hatás-ellenhatásnak, vagy oksági kapcsolatnak, de nevezhetnénk bárhogyan is így a kérdéseim:

1) Milyen irányító elv szerint működik?

2) Ki irányítja?

3) Ki kérten meg erre?

4) Ki helyezte a karmát hatalomba (állásba)?

5) Ki kérte fel erre a hierarchikus viszonyra?


Szóval ezek lennének a kérdéseim, melyek mögött én nem sejtek túl jó és igaz dolgokat. Vagyis: véleményem szerint ez egy megtévesztésre alapuló emberiségellenes erő, amely mögött komoly mágikus hierarchikus, hatalmi viszonyok és befolyások állnak fent, létezése illegitim.

Mi ezzel a gond?

Hogy ki semmisíti meg a karmát és ezt a degenerált mágiát azt nem tudom, mert mi embereknek totálisan omnipotens állapotban vagyunk (véletlenül). De legalább a tudatunkat felemelhetjük erre a szintre, hogy tudjuk a nyilvánvalót: a karma egy hazugság....

Elképzelem hogy évente meghal mondjuk világszinten 10 millió ember, a karma mit kezd 10 millió emberrel, benne a szerencsétlen földeken kapáló Bözsi nénivel, aki Alzheimerben halt meg és életében három könyvet nem olvasott el. Vagy mit kezd egy agyoniskolázott Rockefeller-gyerekkel, aki amúgy minimum 100 millió banki károsult hajléktalan sorsáért felelős.

Ezek a gyakorlati példák is igazolják, hogy a karma , akárki akármilyen célból működteti, a milliárdos mennyiségű tömeg miatt egyszerűen abszurd, lehetetlen 100 milliókat kezelni, nem működhet, működésképtelen, tehát az egyenletet levezetve valószínűleg megmaradt csupán egy emberiségellenes erőnek, mely az idők során eltorzult s, így vált fekete mágiává.

2018. júl. 28. 12:15
 32/80 A kérdező kommentje:

Úgy tudom elképzelni a karmát, mint egy szimulációt, amely le-szimulálja a saját programját, vagyis az emberi lény többnyire feloldódik a halandóságban, ha ez nem sikerülne, akkor újra materializálódik, újra belevettetik ebbe a világba, és mindaddig tart ez a szimuláció, amíg meg nem semmisül az anyagi-materiális rendszerben.

Ne tévedjünk: ez a rendszer materiális-immanens, a rendszer habár valamiféle létet produkál, valódik célja, hogy elpusztítson. Különben miért lenne materiális? Miért lennénk mi emberek omnipotens lények?

Simulacra & Simulation

2018. júl. 28. 12:35
 33/80 anonim ***** válasza:

A 26-os nagyon értelmes és jó hsz- érdemes megtalálni az agresszív szemétdombon is a jót. Erre egyre nagyobb szükségünk lesz a világban.

"Dubitus: a Karma ugyanis nem 'hatás-ellenhatás' tárgykörbe tartozik, hanem az okság törvényét testesíti meg, azaz, bármi tett/cselekedet következménnyel jár. Nem feltétlen ellenhatással, ugyanis megerősítő is lehet."

- ezzel nem értek egyet, hiszen a hatás: ok az ellenhatás: okozat - és még akkor is, ha szinte egy időben lép fel, de talán szerencsésebb a megfogalmazás így: egybefüggő akció és reakció.

Lehet hogy "megerősítő", attól még igaz az is, hogy valamiféle egyensúlyra való törekvés is van itt...

2018. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:
26-os HSZ, a Platon, Arisztotelész, Hegel....viccelsz?
2018. júl. 28. 19:43
 35/80 A kérdező kommentje:

Már kértem előzőleg is , hogy olyanok írjanak, akik szerint a karma illegitim, ha úgy gondolják, hogy legitim, akkor ne írjanak. Ez nem agresszív szemétdomb, csupán mivel egyenlőre ez az én posztom, azért nem árt felügyelni milyen mederbe terelődik a dolog. Nem vitaindító, hanem hasonlókat keresek. Ha nem tetszik indíts saját posztot, az alá azt írsz amit akarsz, jöhetsz Hegel-lel, Arisztotelészel, meg a többi nylon-filozófussal. Meséld el egy igazi munkás embernek, aki ledolgozott 3-4 műszakban 50-60 évet kemény fizikai munkával, hogy milyen jó dolog a karma, meg milyen jó dolog embernek lenni. Az, hogy másokat az anyja aptya beirat a Universitat Heidelberg-be filozófia szakra, és csak megszületnie volt nehéz, az SEMMIT nem tud az életről, sem filozófiáról.

Tehát még egyszer: Hegel, Arisztotelész nem ehhez a kérdéshez tartozik, ha nem tetszik indíts saját posztot, az én kérdésem nem erre a tárgykörre irányult. Ha nem érted a kérdés feltevését, akkor inkább ne írj!

2018. júl. 28. 19:53
 36/80 anonim ***** válasza:
pszt! maradj már csendben, lepcsesszájú kérdező, ugatsz itt össze-vissza. Várom Dubitus véleményét.
2018. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:
Még a kérdést sem érted (képtelen vagy megugrani) barátom, csak szajkózod a téves hitedet. Indíts saját posztot, ott azt írsz amit akarsz.
2018. júl. 28. 20:11
 38/80 anonim ***** válasza:
milyen posztról beszélsz ? Ez itt egy kérdés-felelet oldal, ne itt tartsd az akadémiai székfoglalódat.( egyébként feleltem kérdésedre) Igazság pedig létezik, egy van belőle, nem birtokolható. Út, Igazság, Élet.
2018. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
Ego sum via, veritas et vita [link]
2018. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:
Kérdezz-felelek oldal, de ez itt pont most az én kérdésem és az én felelősségem, hogy hagyom-e szét-trollkodni az oldalt. Most Te itt éppen szét-trollkodod, mert nem is a kérdésre válaszolsz, a témától merőben eltérő véleményen vagy, nincs itt helyeed. Amúgy olvastam amit írtál még nagyon sokat kell tanulnod az életről, erről a világról, filozófiáról. A kommented alapján hamis tudatod van, ne vedd sértésnek de szörnyen naív is vagy ezzel a világgal kapcsolatban. Akitől üzentet vársz, írj Neki privátban, ez a kérdés nem erre a témakörre irányult, légyszíves ne trollkodj itt tovább!
2018. júl. 28. 20:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!