Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az igazság nem létezik. Akkor...

Az igazság nem létezik. Akkor mi a karma? Csak nem az is emberiségellenes mágikus erő?

Figyelt kérdés

"Sohasem a szimulákrum rejti el az igazságot, hanem az igazság rejti el, hogy nem létezik." /Baudrillard/

A karma miféle igazság szerint ítélkezik? Ki bízta meg ezzel? Csak nem emberiségellenes erő a karma is, mint a demiurgosz, a mágia,a számmisztika,a hamis tudat (implantok, engramok)

Ha az igazság, mint egyetemes fogalom nem létezik, legalábbis a legnagyobb filozófusok szerint (Baudrillard, Nietzsche, Heidegger), akkor a karma miféle motiváció alapján ítélkezik?

Kijelentem, hogy a karma egy illegitim emberiségellenes erő, azonnali likvidálást kérvényezem!



#mágia #reinkarnáció #karma #Baudrillard #emberiségellenes erők #demiurgosz
2018. júl. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 A kérdező kommentje:
Megpróbálja elleplezni a nyilvánvalót.
2018. aug. 1. 01:12
 52/80 anonim ***** válasza:
49 vagyok.Azért írtam,hogy nincs karma,mert nincs! Nincs egyáltalán semmi bizonyíték a létezésére.
2018. aug. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 A kérdező kommentje:

Szerintem valami van, de hamis. A normális helyzet annak kellene lennie, hogy nem létezik, ahogy Te mondod.

Nyilván bizonyíték nincsen, nem is volt, nem is lesz. Állítólag a reinkarnációs hipnózis során visszavitt emberek 100%-a elfelejtette korábbi életeit, a valami lelki-maradvány-foszlány (ha maradt egyáltalán valami) az pedig újra mindig leszületett. Nincs kiút a zárt rendszerből.

2018. aug. 1. 02:27
 54/80 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendszer ha zárt is, nem a karma irányíthatja. Mert nincs!

T

Fel kellene tenned egy kérdést,hogy kinek állna érdekében ennek a fenntartása. A válasz ott lesz

2018. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 A kérdező kommentje:
Nem értem mire gondolsz. Milyen Légyszíves fejtsd ki.
2018. aug. 1. 12:50
 56/80 A kérdező kommentje:
Bárminek érdekében állhat egy zárt rendszer fenntartása. Mondjuk a hatalom miatt, hogy csapdába ejtsenek.
2018. aug. 1. 14:06
 57/80 anonim ***** válasza:

Vannak irasok a karmarol.


Par megvilagosodott "bolcs" szerint valamifele torveny.


Nem lehet kikerulni.


Gondolat

Szavak

Fizikai cselekedett


ezeknek van kovetkezmenye


Olyan, mint valami fal, amihez, ha hozzavagsz egy labdat, olyan erovel pattan vissza, amekkora erott kifejtettel az eldobas pillanataban.


Ha egy eletre vetitem, akkor ordas hazugsag.


Ha vegtelen elet van, akkor lehet alapja.


Vagy lehet az elme jateka is. Lasd reinkarnacios utaztatas, stb.


Amugy ez az egesz karma olyan, mint a szabadsag illuzioja.


Csak hiszed, hogy szabad vagy.


Gautama Sziddhartha kutatta azt a modszert, amivel ki lehet lepni ebbol a korforgasbol, torvenybol.


Kerdes az, hogy ahova kerult, Nirvana, nem egy masik zart rendszer?

2018. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:

Amugy lehetne filozni errol.


De!


Nehez egy olyan dolgot, rendszert megerteni, ami tul van a gondolkodason, erzeseken.


Emberi elmevel csak tippelhetunk, spekulalhatunk. Lehet, hogy a fele se igaz. Vagy minden.


En kutattam evekig, de arra jutottam, hogy ha megjelenne egy Gautama fele megvilagosodott, akkor elmennek hozza esetleg tanulni, tapasztalni.


Addig meg marad az alomvilag.

2018. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:

"felvetésem arra irányult hogy illegitim , emberiségellenes mágikus erő és ehhez vártam válaszokat!"


Ha az ember, mint egyen szemszogebol nezzuk, aki tele van vagyakkal, gondolatokkal, erzesekkel, stb., akkor ember ellenes.


Ha kiiktatjuk a gondolatokat, erzeseket, stb., akkor szimplan csak torteneseket tapasztalunk, semmi tobb. Na ez a Karma. Egy szemelytelen ero.


Viszo te megszemelyesited es ezert valik szamodra ember, emberiseg ellenesse.

2018. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:

Eredetileg, a történelem hajnalán, lehetett egyfajta erő, de ez a mai modern emberre már nem lehet, vagyis lehetetlen erő, mivel lehetetlen, ezért hazug, degenerálódhatott, majd emberiségellenes lett. Buddhával azért nem érdemes sokat foglalkozni, mert azóta eltelt 2500 év. Szerintem meg lennénk lepődve, hogy ha képesek lennénk visszamenni az időbe és látnánk őt, lehet hogy csalódás lenne. Azért a filozófia azóta elég sokat fejlődött, fogalmakat alkotott, csak kevés ember érti. Az emberek abba kapaszkodnak amit még megértenek, ezért olyan sok a vallásos ember. Amit nem értenek az emberek, ahhoz ellenségesen állnak....ilyen az emberi természet. Lásd itt is a kommentelőket.

Igen, csak spekulálni tudunk erről.

Én a magam részéről összeraktam egy képet, ami nem publikus és abban hiszek. Van 1-2 kulcs a filozófiához, amit ha megtalálsz, nagy dolgokra jöhetsz rá.

2018. aug. 3. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!