Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi az oka annak hogy egyre...

Mi az oka annak hogy egyre többen hisznek a Reinkarnációban?

Figyelt kérdés

Környezetemben elég sokan hisznek a Reinkarnációban. Még apám is, pedig pár éve nem hitt benne már ő is kezd hinni benne.

Én nem tudom eldönteni, de szoktam rajta gondolkodni. Valamelyik nap benne volt a tévében ez a téma, ahol embereket kérdeztek meg hogy hisznek e benne. Mindenesetre én a barataimon és a családomon vettem ezt észre hogy egyre inkább hisznek benne. De ahogy nézem ezen az oldalon is szép számmal akadnak..



2018. szept. 9. 20:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
...ez hit kérdése, vagyis hogy mit tudsz elhinni, és mit nem...a kérdés sok más fontos kérdéssel függ össze, amelyeket jó az embernek feltenni, majd a saját válaszára rátalálni, mert abban fog tudni hinni, ha az az ő saját kutatásainak, kérdéseinek, válaszoknak eredménye...a választ önmagadban keresd, azt pedig, hogy miképpen tudsz önmagaddal kapcsolatba lépni, megint kutatások, próbálkozások eredmménye. ("...keskeny az az ÚT",)...pontosabban egyszemélyes, de segítség akad, ("az utcákon, kiált, a tereken kiált")...kérni kell halló füleket, és látó szemeket, és akkor a válasz is kirajzolódik...
2018. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%

"nem szűnök meg, van folytatás."

NINCS folytatás!

A következő élet nem folytatása a mostaninak ugyanúgy, ahogy a mostani sem az az előzőnek.

Új életet csak akkor lehet kezdeni, ha bejeződik a régi.

A réginek a halállal vége, HA van reinkarnáció, akkor a test halála után a lélek él a köztes létben mindaddig, amíg újra testet ölt. Igenán, de ez az élet nem az előző folytatása, hiszen az előző halálával megszünt az az egyén, aki akkor volt.

.

Hit a reinkarnációban a rosszabb anyagi körülmények közt élőknék, a szegényebb rétegnél válik mind gyakoribbá.

Ha a gazdag s olyan mértékben hinne az újjászületésben, mint a szegényebb, sokszor csak tengődő, akkor félelembe élné életét.

Már csak ezért is, mert számításba venné, hogy a következő életét maghatározza a mostani cselekedeteinek okozata.

Márpedig tudatában van, hogy kihasználása a másiknak, az anyagi javak növelése érdekében a másiknak a tengődés határára juttatása rossz Karmát eredményez, ezért nem lesz fényes jövője a következő életében.

2018. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyettértek.

Ha törlődik az emlékezetem a mostani életemről az ujjászületéskor ,akkor a következő életemben valójában nem is Én leszek, mert semmire se fogok emlékezni előző életemből és teljesen más tulajdonságaim lesznek.

2018. szept. 10. 14:32
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz,amíg az ember nem lép át egy magasabb tudatállapotba, addig tiszta lap minden élet.
2018. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az ember fél a haláltól, ezért szeretné hinni, hogy nincs vele vége mindennek.
2018. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az emberek bebeszélik maguknak: nem lehet, hogy a halállal végleg megszününk.

Ennek van némi igazság-alapja, ugyanis kétszer hal meg az ember:

- először a test halálával (temetés/krematórium),

- másodszo és végleg, amikor elfeledik.

Addig nem teljes a halál, míg emlékekben él az illető.

.

Csak mellékesen:

elvétve találni olyan templomokat, amik padozata (padló helyett) sírkövekből áll.

Azért van ez, mert míg a vésett betők ki nem kopnak a kőből, addig az elhúnyt neve, azzal emléke fennmarad.

.

Az említett eseteknek ugyanaz a mozgatója, mint a reinkarnációnak: a halál, mint olyan el nem fogadása.

2018. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
4%
Oktatás hiányosságai.
2018. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem az én egyedi létezésem a gyanús. Itt ez a világ, veletek, és minden élővel, ami létezik, plusz itt van ráadásként ez az egy valaki, aki én vagyok. Hogyan lehetek én, ez az egyetlen ember itt miért nem ugyanúgy valaki más, mint az összes többi? Semmibe nem kerülne a világnak az, hogy engem ne tartalmazzon és az összes alanya egy rajtam kívüli élet legyen, mégis itt vagyok. Az, hogy ez az "én" kifejlődhetett egy élőlényként, a világegyetemnek egy meghatározó tulajdonsága kell, hogy legyen. Olyan az univerzum, hogy tartalmazhat engem, mint alany. Ez egy jogosultság, egy szerepkör. Attól, hogy az engemet jelenleg alkotó anyag idővel lebomlik, nem kell megszűnnie ennek a jogosultságnak.

Objetumorientált programozásban készíthetünk osztályokat, amiknek definiálhatjuk a paramétereit. Ebből az osztályból példányosítható konkrét objektum, ami már rendelkezik a paraméterekhez tartozó értékekkel is. Ugyanígy képzelem el az én (mint osztály) és az életem (mint példány) relációját. Ha a példány a mostani életem, akkor annak törlésével ez a szál itt megszakad, de az osztályom újabb példányosításával (akár más értékekkel, más létformaként) újra létezhetek. Akár szimultán, több példányban is. Még akár az összes élet is lehet egyetlen entitás, párhuzamosan.

Sokkal logikusabbnak és gazdaságosabbnak tűnik ez a fajta strukturáltság, mint hogy a ~14 milliárd éves világegyetemnek egyetlen random pontján így létrejön spontán az alany, hogy aztán "rögtön" meg is szűnjön véglegesen. Ennél jóval energiatakarékosabbnak tűnik az univerzum, bármerre nézünk.

2018. szept. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo

komolyan nem tudod? (ha mar sokat halottad, senki semmi mast nem emlitett rola?)

nagyon regrol ered, a reinkarnacio tana nem ujdonsag

(nem a New Age, Teozofia stb. talalta ki)

modern korig a "nyugati" vallasok visszaszoritottak, fokent az "Abrahami Vallasok", tehat a keresztenyseg es az iszlam (es a judaizmus is)

* modern korban viszont eljott a keleti hatas, amit beepitettek vilagnezetukbe az emberek

magat a reinkarnaciot tehat barki hihette aki masban nem is hitt, vegulis a buddhistaknak sem szukseges hinni Istenben, se lelekben sot inkabb tagadniuk kell

(megha kicsit mas is emiatt a reinkarnacios tanitasuk, de vannak buddhistak akik nem tagadjak a lelket)

es leginkabb ez hathatott elsonek a nyugatiakra Kina (es mas Tavol-Keletiek) es Anglia "kapcsolata" miatt talan?)

* "ezutan" (emellett) lassan megerkezett az Eredeti Tanitas is ami a "Vedak"-bol indul vagyis a hinduizmusbol

"ezoterikus korokkel" jott be "eloszor" (elsosorban) sajnos, ezert a nyugati vallasok jogosan feltek (es felnek) toluk es a reinkarnaciohoz (meg sok mashoz) rengeteg nepi, "urban" babona ragad es fog is ami tavtartokent mukodik a nyugat es kelet vallasainak osszekapcsolodasaban

* szamomra az erdekes, hogy nezelodtem a keresztenyseg es reinkarnacio kapcsolata utan, azt irjak hogy a Bibliaban nincs szo rola (vagy "hatarozottan")

de en arra jutottam hogy: "es akkor mi van?" nem inkabb az a fontos, hogy ilyen lenyeges dologban Jezus miert nem adott tanitast? miert nem szerepel rengetegszer, hogy nincs (!) reinkarnacio?

mert annyira termeszetes hogy egyszeri (egyetlen) TulVilag van? "igen, es?" hinduknal is egyszeri (egyetlen) TulVilag van (a reinkarnaco az evilag "mechanizmusa")

* vagyis en meg mindeg hianyolom, hogy lenyeges dologban miert nem volt Jezus hatarozott? ha nincsen reinkarnacio? nem eppen mert van, csak eppen "nincs jelentosege"? vagyis meginkabb a reinkarnacio ismerete karos (negativ) hatasu lehet sokak szamara, es nyugatiak (sot vegeredmenyeben a legtobb keletiek) szamara szerintem az is

(iszlam "Koran"-rol se talaltam meg eddig olyant hogy reinkarnacio ellenesseggel, tagadassal lenne atitatva)

* ahogy Buddha tanitasanal is "ezt" (hasonlot) lattom en, hogy az Isten létén valo filozofalgatas karos lehet ahogy a lelek orokkevalosaganak (es meghozza oroktolvalosaganak) hite is

nem csoda hogy ellenkeznek a feluletes vagy hamis lelek ismeretekkel nyugat es kelet, ahogy az Istenrol valo gondolkodassal is, de valojaban nincsen elteres koztuk

* ugyanigy a reinkarnaciorol "jobb lenne" nem tudni az embernek, mivel negativan hathat sokakra, a Gonosz "eszkozul" tudja felhasznalni

pedig a reinkarnacio nem jatszhato ki, nem Istentol fuggetlenul letezo dolog, Isten felugyeli (kelet) eppen ahogy a TulVilagra jutast is (nyugat (es kelet))

a reinkarnaciot az latja jol aki "lenyegtelenek" tartja, mint egy kerdesnel irtam keletiek szamara sem cel ez, hanem a Felszabadulas (alola) a cel: az Istenhez jutas, ugyanaz tehat mint nyugati (Isten hivo) szamara

* ettol meg hogy valakiknek a jobb kovetkezo elet a celjuk, egy dolog, nyugatiak kozt is van akinek az evilagi boldogsaguk, elvezeteik a celjuk (ateistakent, vagy egyszeri TulVilag hittel is, valalva a Poklot ha "muszaj", ez jar erte)

* mindemellett a szamossagok nem zarjak ki egymast

miert zarnak?! egyszeri elet nem zarja ki a vegtelen-szamut, se forditva (tehat ha utana TulVilagra jut vagy "megsemmisul" azt sem)

* kisse ertelmetlen nyilt-realizmusrol predikalni, ugy hogy zart-realizmust tekintik "nyiltnak"

(Legendey Kristof munkaja alapjan feltetelezem a keresztenyek, katolikusok az o allaspontjait kepviselik)

egy hivo, teologus (nem ra gondolok, barkire) nem tudom hogy is hisz Istenben ha korlatok koze szoritja Ot, ezt teszik az atesitak pontosan, miben is masok tehat? - ateistak alatt erre gondolok: "ha Isten letezik, akkor (emberi) logikaval felfoghatonak kell lennie")


kesobbi kiegesziteseim:

#3

hol vannak a bizonyitekok az atirt vagy kivett reszekre?

ha egyertelmuen, vilagosan benne lenne, akkor az egesz Oszovetseget is atszohetne ahogy az Ujat is, bar az igaz hogy hindu tortenetek (es buddhistak) sem allandoan epitik magukba ezt, de mellettuk megis jelen van

tehat fontosabb kerdes mikor hol vettek ki a judaizmusbol ("Tora"-bol)? (ami keresztenyseg elotti) es az iszlam (keresztenyseg utani) miert nem tette vissza?


#4

nagyon jo hogy te tisztaban vagy az Igazsaggal, Istennel, vagy ugy tartod hogy tisztaban lehet vele lenni, sok elvont szekta is ugy erzi naluk van a tokeletes titkos tudas, Tiszta Teljes Igazsag

mindegyiknel azonos van? akkor miert tunnek teljesen masnak? miert nem egyesulnek ha a titkot valoban tudjak? szubjektivitas es relativitas a "titok"? (es ez a titok miert onzo es anyagias, testi?)


#5 #Kerdezo

miert kellene rossz eletuk legyen?

* a reinkarnacio sokkal logikusabb, ertelmesebb mint az egyszer kezdodo majd el is vegzodo (ateista) vagy utana a TulVilagon "vegzodo" (orokketarto) elet - onmagaban

(apro kesobbi betoldasom: megdobbento hogy nyugati hivok, keresztenyek eppen ezt tartjak logikatlannak es az egyszerit logikusnak)

mivel az eletido nem mindenkinek azonos, sem a kornyezet (elolenyeket, embereket is beleertve)

* "nyugaton" minden egyes szuletes a semmibol tortenik megha Isten altal is es nem mar meglevobol

tehat "nyugati" felfogas szerint a lelkes-szellem akkor teremtodik mikor megszuletnek (testben), de hogy ez mindenkinek mas vagy azonos azzal mar "nem torodnek"

halaluk utanrol (nyugat, kereszetnyek) pedig sokfele irast ideznek, amik eredetiben nem tudom hogy hangzanak, de magyarul szerintem "el se olvastak" mivel ezek szolnak:

halalrol, azonnali iteletrol, Utolso Itelet elotti feltamadasrol, masodik halalrol (es biztos sorolhatnank boven)

bar termeszetesen mind "vilagos" megha kulonbozoen magyarazzak is oket (felekezetek stb.)

* sokan azert tamadjak, ellenzik mert allatokba sot novenyekbe, meghozza sok felfogasban targyakba is ujja lehet szuletni

persze okkal, attol meg hogy valaki gyilkos nem ragadozo allatkenti ujjaszuletes "buntetest" kap (se preda allatbanit), bar idovel azza valhat ha minden eleteben egyre ragadzobb es allati(!) vagyakat halmoz fel (ragaszkodik a ragadozo testi elethez)

* viszont inkabb a szemelyiseg elvesztesevel jonnek (ami erosen Onzo, Egoista, Materialista felfogas - szvsz)

vagy azzal hogy az embernek van csak lelke, allatoknak (es masnak) masfajta van, de hat ezt a hinduk is igy tartjak csak "elveszthetonek" (megvaltozhatonak) mivel lelkes-szellemrol van szo

egy nyugati, kereszteny talan nem veszitheti el Udvozuleset? (de igen)

* megint masik hogy Jezus kereszthalalat ertelmetlennek kellene tekinteni igy, tehat "osszeegyeztethetetlen" a ketto, en nem ertem miert lenne az, es eddig nem lattam erre magyarazatot, eppenhogy egyaltalan nem osszeferhetetlenek


[link]


az oldalrol par idezet:

"Ez így logikailag is egy véget nem érő folyamat."

miert az OrokElet nem az? es az OrokKarhozat?

valoban a keleti tanitas az hogy orokke tart a reinkarnacio, de megis Fel lehet Szabadulni alola, es meghozza nyugati teves hiedelemmel ellentetben Isten Altal a hinduknal (naluk is tevhit az, hogy Isten nelkul is Fel lehet Szabadulni)

(egy buddhista tudtan kivul is anti-egoizmusaval Isten Szeretét elvezi, barhogy is nevezze meg a celjat, az valojaban Isten)


"Tehát ha létezne újjászületés, Isten nem akarná akkor sem ezek szerint, hogy tudjunk róla."

(mert emlekezes nincs)

"pontosan", errol irtam fentebb, de nem azt jelenti hogy soha senki sem, de hitet epp csak epitgeto hivokre altalaban rossz hatassal lehet


"konnyebb"? - mi benne olyan konnyu? (mellesleg mi lenne benne olyan jo, ha nem lehetne alola FelSzabadulni? - vegnelkuli halalok sorai annyira nem lehetnek jok... vagy igen?)


* emberi vagyakozasok, kepzelgesek, teveszmek miatt vannak ezek


egyaltalan nem harcolok azert hogy a keresztenyseg, az Egyhaz, vagy barmely "Abrahami Vallas" fogadja el a reinkarnaciot, epitse magaba, de a keleti vallasokat el Kell (!) fogadnia es veluk egyutt ezt is (mint azoknak reszet, tanitasat)

sajnos meg talan sokan keletiek maguk is ugy gondolnak ra hogy sajat filozofiajuk fejlodesevel jutottak el ezekre az ismeretekre (ahogy nyugat veli), pedig ez nincs igy, Tanitasokrol van szo Isteni Kinyilatkoztatasokrol, hol kozvetlenul, hol kozvetve

termeszetesen a Gonosz mindenutt munkalkodott es munkalkodik, de ez alol egyetlen vallas sem kivetel


a (foleg) modern ezoterikus "vallasokat" viszont "tuzzel es vassal" kellene uldoznie nem csak nyugatnak de keletnek is tehat az Egesz Vilagnak, a Nagy VilagVallasoknak, azokat akik Isten-ellenesek, vagy Onmaguk-Istenei, es Onzesbol all a hituk, "vallasuk"

foleg azokat kell uldoznie akik egyertelmuen bunos cselekedetekhez a magiat, varazslast buzditjak

uldozes szellemi (lelki) harcot jelent, Hatalmassagok Elleni Harcot

minden vallasnak az Egyszeru Igazsagokat kell Tanitania (legfokeppen, elsosorban) amivel minden Karhozat, Bun es Kaosz megfekezheto, visszaszorithato

ez pedig mindegyiknel roviden, tomoren osszefoglalva az Onzetlen Szeretetet jelenti

ez osszekapcsolna (illetve osszekapcsolja) a vallasokat es erre hatalmas szukseg lenne (van!) a VilagVallasok osszefogasara, mivel epp eleg az evilaggal (vilagi dolgokkal) harcolniuk, mint hogy egymassal is ellensegeskedjenek


#Kerdezo (es Masok is)

ajnolom hogy olvasd amikor csak teheted a 4 Evangeliumot (Mate, Mark, Lukacs, Janos) es a Bhagavad Gita-t (hittol es hitetlensegtol fuggetlenul)

hogy hogyan valtoztatnak meg az Rajtad mulik

(MEK OSZK-rol letoltheted a Gita-t, Bibliat (Evangeliumokat) meg rengeteg helyen online is olvashatod es le is toltheted)


utolagos megjegyzeseim:

* annak nincs Igazsaga es Ertelme ha ugy tarjak mind a sok Nagy Vallas nem szarmazhat Istentol mivel nem O az "osszezavaras Istene": de hiszen egy vallason belul is magukat zavarjak ossze a hivei, partoskodnak

(mindegyiknek sok foaga van, es rengeteg kis (vad)hajtasa)

* annak sincs ertelme ha Gonosztol szarmazonak tarsak oket, hiszen Isten ellen lazad a Gonosz es nem Erte munkalkodik

(ateista szemleletu - embertol valo eredeteztetese meg emlitesre sem melto hivoktol)


* a reinkarnacio maga nem ezoterikus dolog, nem titkos mivel hinduk altalanosan elfogadjak es a papjaik, bolcseik, filozofusaik is elfogadjak

es miert szamitana varazslasnak?


#1X (tizenvalahany) valasz utaniakat nem olvastam meg


szerintem ha uj valaszokat el is olvasom, mar nem fogom a kerdest tovabb figyelemmel kiserni


Xy4

2018. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 #Kerdezo

nem!, pontosan az En-erzeted az ami mindeg megmarad, tehat ahogy most erzed hogy "te korulotted forog a vilag" ez minden eletedben megvan

ahogy ebben az eletedben ugy erzed hogy teged ernek a rossz es jo hatasok, ez minden eletedben ugyanigy van

* nem teljesen ugyanaz leszel, de megis hasonlo olyan amilyenne szellemed alakitottad ebben az eletedben

vagyis nem leszel teljesen mas, de megsem leszel ugyanaz, ellenben ha kepes vagy ugy formalni szellemed akkor teljesen mas is lehetsz, de az emberek tobbsege keptelen elrugaszkodni onmaga aktualis eletetol csak kismertekben, nem kepes senki spontan azonnal kovetkezo eleteben "gilisztava",valni, se "buddhava" (ez alatt barmilyen magasabban fejlett szellemu lennyt ertek most)


#14

szep is lenne, eppen a "magasabb tudatalapot" ad "tiszta lapot", hiszen aki fejletlen szellemu az mindeg erosen "szenyezett" eletet kenytelen kezdeni


#18

kb. 155520 milliard! (kb. ~ szazotven-ezer milliard) eves a teremtett vilag hinduizmus szerint

vagyis 14 milliardhoz kepest. tobb mint 10000-szer tobb, oregebb


#19 valaszom utaniakat nem olvastam


mostantol Privatban irjon aki gondolja a Kerdest nem kovetem tovabb


Xy4

2018. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!