Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a karmában?

Ti hisztek a karmában?

Figyelt kérdés
mért van az, hogy egy fiú a végtelenig megbántott.... aztán évekkel később én küldtem el, aztán évekkel később az anyjába botlottam bele egy elég kellemetlen ügy kapcsán?
2019. febr. 1. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem hiszek a karmában, viszont abban igen, hogy mindenki azt kapja vissza, amit adott.
2019. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vagyis????
2019. febr. 1. 13:03
 3/15 anonim válasza:
98%
1-es. Akkor most rúgtál egy öngólt! :D
2019. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
oké, akkor hiszek abban
2019. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

A karma nem több, mint az ok-okozati törvény érvényesülése. Aki nem hisz a karmában, az nem hisz az ok-okozatban, ami a legalapvetőbb igazság az Univerzumban.

A karmát sokan félreértelmezik. Ez nem egy kozmikus valami, amit kibocsájtasz magadból, néhányszor megfordul a nap körül, majd másnap, egy hónap múlva, vagy 20 év múlva visszatér hozzád, mint valami démon vagy átok, hanem azonnal, abban a pillanatban hatással van rád, ahogy az egód tudatlansága által valaki felé rosszindulattal fordulsz, vagy valakinek rosszat kívánsz. Tehát a negatív karma azt jelenti, hogy az egód tudatlanságát tovább mélyíted magadban, ezáltal még több szenvedést okozol magadnak. Maga a tudatlanság a karma, amiből a rosszindulat is létrejött. Aki pedig tudatlan (spirituális értelemben), az szenved. A tudatlanság maga a szenvedés. A tudatosság pedig az, amikor felismered, hogy te nem az érzéseid és gondoltaid vagy, nem a szenvedésed, hanem azok csak megjelennek benned, vagyis abban a térben, ami te valójában vagy, így miután felismerted őket, képessé válsz arra, hogy ne azonosulj velük, hanem ahogy bejöttek abba térbe, amint megjelentek abban a csendben, ami te vagy, úgy tovább is engeded őket anélkül, hogy beléjük bonyolódnál. Egy tudatos ember képtelen bárkit is gyűlölni, képtelen bárkinek rosszat kívánni, mert átlát a dualitás és az egó világán (jó-rossz, enyém-tiéd), nem azonosul az egójával és az érzéseivel, és tökéletesen látja a lelki szemeivel, hogy végső soron minden és mindenki EGY, tehát amikor másnak árt, akkor saját magának árt.

2019. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Igen, nagyon.
2019. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
18%

Tehát amikor apám nekem ártott, magának ártott vele? Érdekes, én pszichológus kezelésére szorultam, ő meg lelépett egy cicamica csajjal, aki végtelen sok pénzt tolt a segge alá és most él, mint Marci hevesen.


Bizonyára tök hülye vagyok, de ha szenvedni ezt jelenti, akkor lennék én a szenvedő fél helyette.


Amúgy nem hiszek a karmában, ismerek egy rakás igazán patkány embert, akik önzőek, és pont ezért az életük tök egyszerű. Őket nem nyomasztja a lelkiismeret, vagy a társadalmi megítélés, azt teszik, ami érdekükben áll. Egy példát nem láttam rá, hogy fordítva ütött volna be a sz.r náluk. Elég ha megnézed a politikusokat.

2019. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ööö, utolsó ezzel egész pontosan mit is akarsz mondani?
2019. febr. 1. 13:25
 9/15 anonim válasza:

Igen hiszek. Aki eddig bántott engem annak az élete lassan széthullott. Soha nincs 100% jó, van aki mindent megkapott az élettől eddig anyagi javakban, de nem tud saját gyereket szülni még lombikkal se.

Van aki borzalmasan szegény volt gyereknek, a szülei is betegek voltak és később meghaltak majd később milliomos vállalkozást épített fel a 90’ években akkor húszonévesen.

Van aki egész életében mindenkit átvágott aztán egy mocskos elfekvőn halt meg szegényen.

Volt olyan aki milliomos vállakozó volt, de a 24 éves lányát temette a 4 éves unokájával akik autóbalesetben meghaltak.


Nem kerek a világ.

2019. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
52%
Igen. Sajnos tapasztalom rendesen.
2019. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!