Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon a karma összeegyztethető...

Vajon a karma összeegyztethető a keresztény vallással?

Figyelt kérdés
Van arról szó a Szentírásban, hogy a halál titkait még nem tudhatjuk. Nem lehet, hogy ez a karma meg a lélekvándorlás is a halál titkai közé tartozik? Hogy a purgatórium = következő élet(ek)?

2019. jún. 2. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A keresztények szerint nem összeegyeztethető. A kánonba nem kerültek bele olyan írások, amik ezt kimondottan alátámasztanák. (Talán ezért néz ki a ker. istenkép olyan kegyetlennek, de ez csak magánvélemény.) H a te személyes vallásodban összeegyeztethető-e v sem, azt rád bízom.
2019. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért összeegyzetethetetlen?

Azt tudom, hogy nem tartozik bele, 2 külön dolog hivatalosan. Az a kérdés, hogy nem-e lehet-e mégis hogy mindkettő igaz legyen egyszerre?

2019. jún. 2. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


Mindjárt jönnek a keresztények, és részletesen megmondják, h szerintük miért összeegyeztethetetlen. De hát tudjuk, hogy a levegőnél nehezebb tárgy nem repülhet, a víznél nehezebb tárgy nem úszhat stb. Ha te a saját fejedben össze tudod egyeztetni a fent leírt 2-3 dolgot, akkor nem mindegy, hogy a keresztények össze tudják-e?

2019. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi, de engem pont az érdekel, hogy miért összeegyeztethetetlen... mert én felszínes ismereteim alapján azt hinném, hogy tök jól kiegészítik egymást.
2019. jún. 2. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:

egyes és hármas vagyok


Már 29 perce kiírtad a kérdést, és még nem kaptál hideget-meleget, pedig hazaérhettek volna a vallásosak a miséről... mindenki elázott és száratkozik...?

2019. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egyes, hármas és ötös vagyok


Már egy órája kiírtad a vallás alkategóriába a kérdésed, és még nem özönlik a sok hittérítő? Mi történt, itt a világvége, csak nekünk nem szóltak?

2019. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Így kezdődött az evolúcióval is. Nem fér össze a kettő, mert blablabla, aztán pár éve rájöttek, hogy rohadtul alá van támasztva, akkor kijelentették, hogy a kettő nem zárja ki egymást.
2019. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerenték a kérdésre konkrétan válaszoló válaszokat is ovlasni, ha lehetséges...
2019. jún. 3. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem összeegyeztethető, mert nem akarják összeegyeztetni. A dogmák rugalmatlanok, felülbírálati lehetőség nincs.



Fabrikálj magadnak saját vallást, az lesz benne, amit te elfogadhatónak tartasz. Ma kezdd el!

2019. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a keresztény vallás elfogadja a reinkarnációt, akkor nem 'összeegyztethető', hanem evidens.
2019. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!