Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az hogy mikor a...

Jonwick kérdése:

Miért van az hogy mikor a reinkarnáció a téma,10-ből 6 ember vallja, hogy Cleopátra, Napóleon, Hitler vagy valami híres történelmi személyiség volt?

Figyelt kérdés
Azt a tapasztalatom, hogy akik elfogadják a reinkarnációt, egyszerűen nem érik be egy szürke senki sorsával. Mindannyian híres hadvezérek, államférfiak, hírhedt bűnözők vagy olyan figurák voltak akik úgymond "menők", akikkel elismerést lehet kiváltani. Olyat még soha nem hallottam, hogy valaki arra emlékezett volna előző életéből, hogy egy utolsó senki jobbágy volt a középkorban, aki beledöglött az éhségbe, mikor jött a tél, mert rossz volt a termés, vagy egy emberi roncs alkoholista tróger dokkmunkás volt, akit leszúrtak egy kocsmai verekedésben, vagy egy mindenkit szerető prostituált, akinek szétmarta a testét a szifilisz. Mindenki híres volt, gazdag, szép és hatalmas. Senki nem volt, mit tudom én kubikus, aki egész életébe lapátolta a szart, végül meghal egy szimpla közúti balesetben. Nem. Mindenki Hermes Trismegistos, Mózes, Chaplin, Al Capone volt, mert az a menő. Névtelen senkik nem is éltek a múltban?
2019. jún. 7. 11:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek olyan emberek, akik azt se tudják, hogy mi az a reinkarnáció.

Viszont tetszik nekik, hogy ezzel középpontba tudnak kerülni, mert így odafigyelnek rájuk.

Másrészt önigazolás, hogy "bár most egy senki vagyok, de előtte nagymenő voltam" és máris megnyugszik.

Plusz ugye reméli, hogy a következő jobb lesz.



Aki valóban foglalkozik ezzel a témával, az nem beszél róla egyáltalán.

Nekem ez a tapasztalatom.

2019. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a tapasztalatom, hogy akik elfogadják a reinkarnációt, egyszerűen nem érik be egy szürke senki sorsával."


Azért, mert a feltűnéskereső, hangos kisebbség alapján ítélkezel. Regressziós hipnózisokon egyáltalán nem jellemző ez a hozzáállás.


Nekem is vannak álmaim, nagyon valósághűek egy másik korból, és egyáltalán nem társul olyan érzéssel, hogy valami kivételes személyiségé volnának.

2019. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
26%
Próbáld meg, hogy nem a zártosztályon kezdeményezel beszélgetést.
2019. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Én még olyannal se találkoztam, aki azt mondta volna, hogy az előző életében pl. kukac volt.
2019. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Én még olyannal se találkoztam, aki azt mondta volna, hogy az előző életében pl. kukac volt."


Mert minden jel arra mutat, hogy a reinkarnáció egyfajta lelki fejlődést - evolúciót - jelent, aminél nehezen elképzelhető a tudati ugrás egy kukac-létből emberi létbe.


Tudom, hogy egyes keleti tanok szerint ez lehetséges, de hipnózisról és emlékekről beszélünk, amelyek alapján erre nincs, vagy csak kevés a példa.

2019. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Kleopátra meg ennyire régen élt emberek, már rég tovább fejlődtek. Aki azz mondja, hogy... 1500 évnél korábbi emléke is van, csak elme játéka.

Én több embernek is tudom az eddigi összes életét, és a sok élet közül egyik sem volt ilyen.

Meg a menő, meg a gazdag azok szibjektív dolgok. A pénzzel teliség nem menő. Híresnek lenni sem.

2019. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"1500 évnél korábbi emléke is van, csak elme játéka."


Ezek szerint egy átlagembernek max olyan 8 élete lehetett?

Ha 70 évvel számolunk?

2019. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

Akkor hitelesebb reinkarnációs beszámolókról olvass.Igen sok ember számolt be hétköznapi, tragikus sorsú előző életről is.

Ez sztereotipia, hogy mindenki híres vokt előző életében.

2019. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az a "minden jel", kedves 5-ös, amire hivatkozol, nem más, mint különböző ellenőrizhetetlen forrású könyvek és cikkek arról, ami valamikor, valakivel, valahol történt, megszólalt idegen nyelven, elmondta, hogy az első világháborúban harcolt, leírt idegen helyeket, stb. De ezeket az infókat égen-földön nem tudja ellenőrizni senki. Ilyeneket én is tudok írni.

A mostani, divatos, nyugati reinkarnáció-tan nem más, mint a hinduizmus és a buddhizmus kivonata, hozzászabva a nyugati ember igényeihez. A keleti tanokban nincs szó semmiféle lelki evolúcióról. Ott azt vallják, hogy ha az életedben rossz fát tettél a tűzre, bizony hogy kukac lehetsz. És könnyen lehetsz az a göthös tehén is, aki ott ténfereg Delhi utcáin vizet és élelmet keresve. A reinkarnáció eredetileg nem más, mint a karma működése, a bűn és bűnhődés körforgása, amiből ki nem keveredsz a büdös életben. Mert minden életedben fogsz elkövetni valami rosszat. Persze, a nyugati elmének ezt nem lehetett jó pénzért eladni, senki se akar kukac lenni, hát csináltak belőle lelki fejlődést.

Gondolkodj egy kicsit: ha ez a lelki fejlődés duma igaz lenne, akkor ma már egy csomó tökéletes, jó embernek kellene élnie a földön, akik az évezredek alatt jóvá fejlődtek lelkileg evolúciósan. A helyzet azonban éppen az ellenkezője. Inkább rosszabb az ember semmint jobb. Szóval ez a lelki evolúció valahogy nem látszik előre haladni.

Ha pedig igaz a reinkarnáció, és mindig ugyanazok az emberek születnek újra, honnan jön a szaporulat? Merthogy ugye, lassan már 9 milliárdan leszünk, pedig nem ennyien voltunk a múltban.

Ez az egész reinkarnáció-tan egy nagy humbug, még önmagának is ellent mond, már a hinduk és a buddhisták is belátják, nem értem, hogyan vehetik be egyesek a modern civilizációkban. Ami azt illeti, ezen még a keletiek is csodálkoznak.

2019. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9-es! Akkor te miben hiszel? Mi lesz velünk a halálunk után?
2019. jún. 8. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!