Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az hogy mikor a...

Jonwick kérdése:

Miért van az hogy mikor a reinkarnáció a téma,10-ből 6 ember vallja, hogy Cleopátra, Napóleon, Hitler vagy valami híres történelmi személyiség volt?

Figyelt kérdés
Azt a tapasztalatom, hogy akik elfogadják a reinkarnációt, egyszerűen nem érik be egy szürke senki sorsával. Mindannyian híres hadvezérek, államférfiak, hírhedt bűnözők vagy olyan figurák voltak akik úgymond "menők", akikkel elismerést lehet kiváltani. Olyat még soha nem hallottam, hogy valaki arra emlékezett volna előző életéből, hogy egy utolsó senki jobbágy volt a középkorban, aki beledöglött az éhségbe, mikor jött a tél, mert rossz volt a termés, vagy egy emberi roncs alkoholista tróger dokkmunkás volt, akit leszúrtak egy kocsmai verekedésben, vagy egy mindenkit szerető prostituált, akinek szétmarta a testét a szifilisz. Mindenki híres volt, gazdag, szép és hatalmas. Senki nem volt, mit tudom én kubikus, aki egész életébe lapátolta a szart, végül meghal egy szimpla közúti balesetben. Nem. Mindenki Hermes Trismegistos, Mózes, Chaplin, Al Capone volt, mert az a menő. Névtelen senkik nem is éltek a múltban?
2019. jún. 7. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Mindenki Hermes Trismegistos, Mózes, Chaplin, Al Capone volt, mert az a menő. Névtelen senkik nem is éltek a múltban?"


Megkérdezhetem, hogy ezeket a példákat mind a saját ismeretségi körödben megtalálható, saját reinkarnációs emlékeikről beszámoló emberektől hallottad?


Vagy milyen más forrásból származnak?

2019. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Gondolkodj egy kicsit: ha ez a lelki fejlődés duma igaz lenne, akkor ma már egy csomó tökéletes, jó embernek kellene élnie a földön, akik az évezredek alatt jóvá fejlődtek"


Vannak ma belátó, bölcsebb és empatikusabb emberek szép számmal, meg persze nemtörődöm, önző, végletekig materialista és gátlástalan emberek a Földön. Sokszor ugyanabban a családban.

Ezt mivel magyarázod? A lelki fejlődés létezésére ennél komolyabb bizonyíték talán nem is kell.


"A helyzet azonban éppen az ellenkezője. Inkább rosszabb az ember semmint jobb. Szóval ez a lelki evolúció valahogy nem látszik előre haladni."


Csak te nem látod. Akinek már nincs szüksége a földi - eléggé alapszintű - leckékre, az nem itt rontja a levegőt. Ez olyan, mintha a végzés után a diplomások nem a nagybetűs életbe mennének tovább, hanem ott tengenének-lengenének az egyetem folyosóin, és beleokoskodnának mindenbe.

2019. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Persze, a két világháború is arról tanúskodik, hogy mennyit fejlődött az ember a lelki evolúcióban. Tele vagyunk a Nirvána előtt álló, tökéletes, bűntelen emberekkel!

Nem tudom, Te melyik világban élsz, kedves 12-es.

2019. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Persze, a két világháború is arról tanúskodik, hogy mennyit fejlődött az ember a lelki evolúcióban. Tele vagyunk a Nirvána előtt álló, tökéletes, bűntelen emberekkel!"


Nem ezt mondtam, mert mindig vannak "újak", új tanulók. Az átlag csak lassan tolódik el felfelé. De ha megnézed a történelmet, akkor láthatod, hogy az emberi jogok fejlődésével, az alkotmányok kiépülésével párhuzamosan egyre inkább felismeri az emberiség a kollektív felelősségét egymás és a környezete iránt.


Vannak társadalmak, amelyek ebben előrébb tartanak, vannak, amelyek hátrébb. Nyilván itt az a döntő, melyikben milyen a lelkileg fejlettebb emberek aránya az útjuk elején tartókhoz képest.


A világháborúk olyan kivételek, amelyek erősítik a szabályt. Valójában egyre kevesebb háború dúl a fejlettebb társadalmak világában. A kevésbé fejlettekében szinte permanens a polgárháború, a törzsi vagy vallási villongások.

2019. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Csakhogy amiről Te írsz, az azt jelentené, hogy a reinkarnáció nem egyénileg zajlik, hanem társadalmilag. Hiszen szerinted egyes társadalmak fejletlenebbek, mások fejlettebbek. A reinkarnáció-tan viszont nem törzsekről, vagy társadalmi csoportokról szól. Tehát Te nem más állítasz, mint azt, hogy egyes társadalmi csoportokban bűnösebbek az emberekben, mint másokban, hiszen még hátrébb tartanak a karmájukban.

Amiről Te beszélsz, annak nincs köze a reinkarnációhoz, annak a társadalmakban uralkodó különféle eszmékhez, ideológiákhoz, vallásokhoz van köze. A két világháború pedig nem erősíti a szabályt, mert jelenleg is több mint 100 háború zajlik a világban, és a nyakunkon lóg egy csinos kis nukleáris háború is. Bűntelen, tökéletes ember pedig nem létezik. Tehát úgy tűnik, a reinkarnáció megbukott, mint lelki evolúció.

2019. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

"Csakhogy amiről Te írsz, az azt jelentené, hogy a reinkarnáció nem egyénileg zajlik, hanem társadalmilag."


Az egyik kihat a másikra. Amelyik társadalomban több a "fejlettebb" ember, az nyilvánvalóan együttes működésében is fejlettebb lesz.


Öngerjesztő a folyamat abból a szempontból, hogy egy komplexebb leckéket kínáló társadalomba nem a fejletlenebb lelkek fognak elsősorban születni. Amelyik nem a túlélésre ösztönző leckéket kínál, hanem mondjuk a környezetszennyezés mérséklésére, az egyes társadalmi csoportok jogainak elismerésére vagy a lelki jólét felé törekszik, az az ilyen feladatokra koncentráló emberek számára jó terep.


"Hiszen szerinted egyes társadalmak fejletlenebbek, mások fejlettebbek."


Az előzőből következik ez. Ez nem bűnösség-nem bűnösség viszonylat, ahogyan te értelmezed, hanem értelmezési és megélési szint viszonylata. Egy komplexebb társadalmakban is karmikus szempontból súlyos bűnöket elkövetni, akár olyanokat is, amelyeket a társadalmi jog nem büntet (például lelki megalázás, kihasználás, eltaposás).


"jelenleg is több mint 100 háború zajlik a világban"


De mely országokban, ugye?


"Bűntelen, tökéletes ember pedig nem létezik."


Ezt nem is állította senki. De minél magasabbrendű belátással bír valaki, annál kevésbé hajlamos arra, hogy súlyos bűnöket kövessen el.

2019. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ha igaz lenne az, hogy létezik reinkarnáció, és ennek következtében az ember egyre jobbá válik, akkor már tele kéne lennünk tökéletes emberekkel. A reinkarnáció mese.

A halottidézők meg azt állítják, hogy halottakkal beszélgetnek, és erre hoznak fel egy sor "bizonyítékot". Hogyan beszélget a halottlátó egy halottal, ha az reinkarnálódik? Úgy, hogy mindkét állítás humbug.

2019. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Ha igaz lenne az, hogy létezik reinkarnáció, és ennek következtében az ember egyre jobbá válik, akkor már tele kéne lennünk tökéletes emberekkel."


Nem vagy hajlandó megérteni, amit mondok. Aki tökéletessé válik, földi értelemben, az már nem inkarnálódik újra. Kilép. Legfeljebb tanítóként tér vissza, de abból kevés van.


Új belépők mindig vannak, akik végigmennek az egész folyamaton. Maximum arról beszélhetünk, hogy az átlag eltolódik kicsit erre vagy arra.


De ezt már leírtam, nem ismétlem magam.


"A halottidézők meg azt állítják, hogy halottakkal beszélgetnek, és erre hoznak fel egy sor "bizonyítékot". Hogyan beszélget a halottlátó egy halottal, ha az reinkarnálódik? Úgy, hogy mindkét állítás humbug."


Nem vagyok halottidéző, így az állításaikat nekik kell igazolniuk - mindenesetre azt hallottam, hogy egyrészt nem inkarnált állapotban nem létezik idő (így az inkarnáció történhet a "múltban" is, egymásra hatás van), másrészt nem azonnal követi az egyik inkarnáció a másikat.

2019. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Aki tökéletessé válik, földi értelemben, az már nem inkarnálódik újra. Kilép. Legfeljebb tanítóként tér vissza, de abból kevés van."


A nyugatiasított reinkarnáció-tan szerint addig senki sem léphet be a Nirvánába, amíg tökéletes nem lesz. Tehát találkoznunk kellene a Nirvána előtt tökéletes életet élő emberekkel. Ilyenek azonban nincsenek, sé soha nem is voltak. Ez a "tanítóként visszatérés" meg végképp komolytalan. Ilyen aztán végképp nincs semmilyen keleti vallásban. A reinkarnáció-tan szerint ha valaki belépett a Nirvánába, az már semmiféle formában nem születik újra. Az a jutalma, hogy többé nem születik meg, azaz nem fog élni! Ez bizonyára nagyon vonzó cél!



"Új belépők mindig vannak, akik végigmennek az egész folyamaton. Maximum arról beszélhetünk, hogy az átlag eltolódik kicsit erre vagy arra."

És honnan jönnek az új belépők?



"Nem vagyok halottidéző, így az állításaikat nekik kell igazolniuk - mindenesetre azt hallottam, hogy egyrészt nem inkarnált állapotban nem létezik idő (így az inkarnáció történhet a "múltban" is, egymásra hatás van), másrészt nem azonnal követi az egyik inkarnáció a másikat."

Hát ezt hívják fantáziának. Mert erre aztán az égvilágon semmiféle bizonyíték nincs.

Amúgy a halottidézők ugyanolyan "kemény" bizonyítékokkal szolgálnak, mint a reinkarnáció-hívők. Ők is olyan információkkal jönnek elő (állítólag), amiket senki más nem tudhatott, csak az általuk megidézett halott. Ja, és megidéznek egészen régen elhaltakat is. azok úgy látszik, elfelejtettek reinkarnálódni.

A reinkarnációra semmiféle bizonyíték nincs, ahogy arra sincs, hogy bárki kapcsolatba tud lépni halottakkal. Lehet persze ezekben hinni, de ez kb. annyira megalapozott, mintha én rózsaszín repülő elefántokban hinnék.

2019. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

65%


Te tényleg ennyire hülye vagy?

Bár látom egy nagy adag durci is van benned :D

Nevetséges vagy, hogy egy világháborúval dobálózol, ami kb pár ország között zajlott és több kontinens kimaradt.

Elég korlátolt elme vagy, na nem baj, majd egyszer :D

2019. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!