Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a halál utáni élet...

Ti hisztek a halál utáni élet lehetőségében?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 19:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

#10

Gondolom sokan nem akarják elfogadni az igazságot. Attól még hogy kamu dolgokat terjesztünk attól még nem lesz igaz.

Nem értem miért nem lehet elfogadni az igazságot amire számos bizonyíték van.

2019. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

"Ezért én inkább az élet lehetőségében hiszek. Abban, hogy van lehetőségem és hatalmam a mostani életem folyását - bizonyos keretek között - megszabni."


Ez egy illúzió. Sose volt senkinek szabad akarata.

Minden tetted és cselekvésed abból keletkezett, ahogy az elméd és az érzéseid kölcsönhatásán keresztül a világra reagáltál. Az élet egy szimuláció.

2019. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

#12

Igazad van.

Teljesen jelentéktelenek vagyunk.

Az élet báb szerepekből áll.

2019. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

#13

Csak kísérleti patkányok vagyunk.

2019. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

#14

Vagy még az se.

Az ember tisztára jelentéktelen mások meg milyen nagyra értékelik az emberiseget

2019. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ez egy illúzió. Sose volt senkinek szabad akarata."


Értem. Tehát amikor bizonyos - akármilyen léptékű - dilemmában döntésre jutok hosszas mérlegelés, vagy éppen egy pillanatnyi sugallat, esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás), az szerinted egy előre elrendeltetett dolog, amelynek nem is lehetett volna más végkifejlete?


Nincs itt ellentmondás?


"Minden tetted és cselekvésed abból keletkezett, ahogy az elméd és az érzéseid kölcsönhatásán keresztül a világra reagáltál. Az élet egy szimuláció."


Ebben egyetértek, de ez nem zárja ki azt, hogy a materialista-redukcionista felfogáson kívül ne létezhetne más.

2019. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Értem. Tehát amikor bizonyos - akármilyen léptékű - dilemmában döntésre jutok hosszas mérlegelés, vagy éppen egy pillanatnyi sugallat, esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás), az szerinted egy előre elrendeltetett dolog, amelynek nem is lehetett volna más végkifejlete?"



Minden végkifejlet már eldőlt az Univerzum megszületésénél. Te valójában sosem uraltad az életed, csak mindvégig megfigyelted mindazt. Erre akkor jössz rá igazán, amikor meditáció segítségével függetleníted a figyelmed az elmétől és az érzésektől. Amikor ez megtörténik, akkor rádöbbensz, hogy minden döntés, minden cselekvés, minden, amit tapasztaltál, az az elme és az érzések interakciójából jött létre, tehát valójában nem te választottad azt. Ezt csak addig hiszed, amíg azonosítod önmagad a gondolataiddal és érzéseiddel. Ekkor rájössz, hogy végső soron sosem volt szabad akaratod, csak azt hitted, amíg nem ismerted meg azt, ahogy működsz.



"esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás)"


Véletlenek nem léteznek. Mivel az Univerzum egy szimuláció, így matematikával minden kiszámítható. Milliónyi változóból kiszámítható, hogy fej vagy írás lesz. Nyilván az emberi elme nem képes erre, de az emberi elme csak egy eszköz, amit az az intelligencia alkotott meg, aki valójában te vagy.

A véletlen csupán az ismeret hiánya.

2019. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
A halal elott van az elet, eddigi tapasztalatom szerint, de ha meghaltam es megis elek akkor feltetlen uzenek neked. Ha nem kapsz uzenetet akkor nincs elet a halal utan. ok?
2019. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#18

Nincs semmi se a halál után.

Kizárt hogy bármi is lenne.

Rengetegen haltak meg már és az égvilágon senki se üzent semmit.

A halál után megszűnik a tudat vagyis Game over , örök üresség.

2019. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Véletlenek nem léteznek. Mivel az Univerzum egy szimuláció, így matematikával minden kiszámítható. Milliónyi változóból kiszámítható, hogy fej vagy írás lesz. Nyilván az emberi elme nem képes erre, de az emberi elme csak egy eszköz, amit az az intelligencia alkotott meg, aki valójában te vagy."


Értem, de nem értek egyet ezzel a determinista felfogással. Ebből a nézőpontból semmi értelme az egész szimulációnak, hiszen nem nyújt terepet a fejlődéshez és tanuláshoz, amelynek feltétele a döntésképesség, majd azok következményeinek megtapasztalása.

2019. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!