Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a reinkarnáció,...

Ha létezik a reinkarnáció, akkor mi mind a hét milliárdan azért vagyunk itt, hogy megtapasztaljunk dolgokat?

Figyelt kérdés
Kérem hogy azok válaszoljanak akik hisznek a reinkarnációban, vagy legalább nyitottak ebben a témában. Ha logikusan próbáljuk levezetni..jobban mondva én ezt nem tudom logikusan levezetni magamban.

2019. júl. 11. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

Nincs reinkarnáció. Illetve mégis van, de nem olyan módon, ahogy azt mindenki gondolja.

Nincs hétmilliárd, csak egy. Nincs elkülönülés a formák mögött. Csak a fizikai világban tűnik úgy, hogy én különálló vagyok tőled. Egy lélek van. A te lelked ugyanaz, mint az enyém. Ebből a szemszögből értelmezd a reinkarnációt.

Folyamatosan újjá születünk, ahogy az élőlények megszületnek. Most, ebben a pillanatban is reinkarnálódunk.

2019. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek egyébként azért hisznek a reinkarnációban, meg hogy nekik különálló lelkük van, ami minden más lélektől függetlenül tovább megy a másvilágon, mert az egójukkal azonosulnak, és az elkülönülés káprázatában élnek. Fogalmuk sincs milyen olyan tudatállapotban lenni, ahol nincs egó, tehát nincs elkülönülés érzés és gondolat. Ebben az állapotban az elme egyáltalán nem játszik szerepet. Az elme szüli meg a tévképzetet, hogy bármi elkülönül bármitől és hogy neked tőlem független lelked van. Nincs. Minden egy és oszthatatlan. A fizikai világ csak egy játék. Ugyanaz a tudat van mindenben.
2019. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Reinkarnáció és a logika hogy függ össze?
2019. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Elnézést, hogyha nem a kérdésre adok egy egzakt választ. Magam is filóztam már ezen a kérdésen. Nekem pl az a fura, hogy egyesek minden egyes személyt egy-egy önálló entitásnak, léleknek kezelnek, akkor hogy lehet az, hogy párszáz éve töredékennyien éltek a földön, mint ma. Akkor addig ezek a lelkek hol voltak? Illetve most hol vannak azok, akik a 7 milliárdon felül fognak születni?
2019. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a lélek, és ugyanaz a tudat van mindenkiben. Tehát akkor ez azt jelenti hogy egyik ember sem különb a másiknál? Ugyanaz az energiaforrás éltet mindannyiunkat, mármint az Isten, ő lenne ez az egyetlen tudat és egyetlen lélek? Végül is logikusan hangzik. Szóval igazából nekünk nincs is lelkünk, csak az Isten által kölcsönadott lélek, amit vissza is vesz tőlünk abban a pillanatban, mikor meghalunk. Az ő lelke van bennünk, mindannyiunkba, mint egyetlen egység. Jó, oké, nem mondom hogy értem, talán nem vagyok ehhez elég okos, hogy felfogjam. De azért érdekelne. Szóval mi mind egy lélek vagyunk, de vajon azt mit jelent hogy egy tudat? Én is azt hittem hogy mindenkinek külön lelke van, vagy külön szelleme. Csak mindenkinek más-más szinten van a lelke. Viszont ha a lelkem sem a sajátom sem a tudatom, akkor én csak egy test vagyok. Akit felhasználnak addig, amíg Ő akarja. Ez így elszomorító, ha ez a helyzet. Ha ez így van, akkor sokkal rosszabb az egész mint ahogy gondoltam.
2019. júl. 11. 19:05
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

"Szóval igazából nekünk nincs is lelkünk, csak az Isten által kölcsönadott lélek, amit vissza is vesz tőlünk abban a pillanatban, mikor meghalunk."


Már hogy venné el bárki tőled azt, ami te magad vagy? Nincs Isten és nincs mi. Az Isten és a MI egyek. Te nem Isten teremtménye vagy, hanem te Isten vagy. Csak ideiglenesen elfelejtetted ezt. Hogy érdekesebb legyen a játék.



"Akit felhasználnak addig, amíg Ő akarja"


A megvilágosodás annak az illúziónak a lebontása, hogy van "ő" és vagy "te". A megvilágosodás tudatállapotában nincs egó, tehát önmagadat nem helyezed önmagadon kívülre. Az egó hiszi azt, hogy fel van használva az Isten által, és hogy ő valami áldozat. De te nem az egód vagy. Ha lebontod az egód, eltűnnek az ezzel kapcsolatos rossz érzéseid.


" Viszont ha a lelkem sem a sajátom sem a tudatom, "


Neked nincs lelked és nincs tudatod, mivel te magad vagy a tudat és a lélek. Tudat vagy, ami elfelejtette, hogy ő tudat, és az egóval azonosul. Az egó mondja azt, hogy "én lelkem", "én tudatom".

2019. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Oke, en ebben a dologban nem hiszek. De őszintén titeket kerdezlek. Mi a jo abban hogy nincs "te" csak "mi". Meg hogy halálod utan eggye valsz a mindennel. Ez nagyon borzalmasnak hangzik. En en akarok maradni, es egyénként tovabb menni a túlvilágra ha van. A sajat szeretteimet akarok magam körül halálom után is. Ez hulyeseg hogy mindig mas vagy, meg nincs is egyen. Nektek mi jo van abban hogy szerintetek eggye valtok egy kozos lélekben? En elvezek itt elni onallo egyenként, es nem akarok egy tudattal semmi lenni csak valaminek a részeként halalom utan.
2019. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7%
" Nekem pl az a fura, hogy egyesek minden egyes személyt egy-egy önálló entitásnak, léleknek kezelnek, akkor hogy lehet az, hogy párszáz éve töredékennyien éltek a földön, mint ma. Akkor addig ezek a lelkek hol voltak? Illetve most hol vannak azok, akik a 7 milliárdon felül fognak születni?" Az úgymond fejletlenebb lélek hasad, így lesz egyből kettő..
2019. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

"Oke, en ebben a dologban nem hiszek. De őszintén titeket kerdezlek. Mi a jo abban hogy nincs "te" csak "mi". Meg hogy halálod utan eggye valsz a mindennel. Ez nagyon borzalmasnak hangzik."


Nem válsz egyé mindennel, hanem már most is egy vagy mindennel.

Ez csak az egód számára borzalmas, aki önmagát elkülönültnek hiszi. Te nem az egód vagy.


"En en akarok maradni, es egyénként tovabb menni a túlvilágra ha van."


Most nem önmagad vagy. Most csak eljátszod, hogy ember vagy, aki elkülönül mindenkitől.

2019. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
53%

Engem is érdekel a téma, és megkérdezhetem

#9 hogy ezt honnét lehet tudni vagy hogy te honnét tudod?

2019. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!