Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a reinkarnáció,...

Ha létezik a reinkarnáció, akkor mi mind a hét milliárdan azért vagyunk itt, hogy megtapasztaljunk dolgokat?

Figyelt kérdés
Kérem hogy azok válaszoljanak akik hisznek a reinkarnációban, vagy legalább nyitottak ebben a témában. Ha logikusan próbáljuk levezetni..jobban mondva én ezt nem tudom logikusan levezetni magamban.

2019. júl. 11. 18:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%

#10

Egy bizonyos mennyiségű illúzió lebuktatása után felismered az igazságot, hogy nincs elkülönülés.

De ezt konkrétan nem tudod így, csak abból tudod, hogy leleplezed az elkülönülés illúzióját azáltal, hogy felszámolod az egót, ami ezt elhiteti veled.

2019. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy a Föld bolygó népessége valaha töredéke volt a mostaninak, csak akkor mondana ellent a reinkarnációnak, ha ténynek tekintenénk azt, hogy:


1) Minden ma létező lélek egyszerre keletkezett / teremtődött / vált ki a Forrásból.


2) A lelkek a köztes létben (két emberi inkarnáció között, fizikai test nélkül egy másik létsíkon) mindig kb. ugyanannyi időt töltenek el.


3) Az egész Univerzumban kizárólag a Föld bolygón inkarnálódnak lelkek.

2019. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

"Minden ma létező lélek egyszerre keletkezett / teremtődött / vált ki a Forrásból."


A forrás az maga a színtiszta, meg nem nyilvánult tudat, ami soha nem teremtődött. Mi soha nem teremtődtünk. Amit te léleknek hívsz, az az érzelmi állapotod. De az nem a valódi lényed. A valódi lényed a tudat, ami az érzelmi állapotod tudatában van.

Test, lélek, szellem, és ami ennek a háromnak a tudatában van, az te vagy, vagyis a tudat. Se a test, se a lélek, se a szellem nem örök életű. Egyedül a tudat örök életű.

2019. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ezért mondta Jézus, hogy boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa.


Ha se a szellemmel, tehát a gondolatokkal és az elmével, se a lélekkel, tehát a szívvel és az érzelmekkel nem azonosulsz, akkor vagy valóban önmagad. Végső soron egyik se te vagy, mert mindkettő az emberi léthez láncol. Te az vagy, amelyik mindkettő tudatában van. Nem lehet meghatározni, hogy mi vagy. Az alapján ismerheted csak meg magad, ha megismered, hogy mi nem vagy valójában. Tehát ha felismered, hogy nem vagy ember, se lélek, se szellem, hanem az vagy, aki/ami ezek tudatában van.

2019. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Amit te léleknek hívsz, az az érzelmi állapotod."


Nem, én nem azt hívom léleknek.

2019. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nekem van egy olyan gyanúm hogy a reinkarnáció létezik. Bár azt nem tudom pontosan hogyan működik. Gyerekként különös érzéseim voltak. Például hogy az amik történnek velem, azoknak úgy kell történniük. És volt olyan halvány érzésem is, mintha már éltem volna azok előtt valamikor. Igen, és akkor még nem is hallottam arról a kifejezésről hogy reinkarnáció. Egyáltalán nem. Persze később ezek az érzések megszűntek. De igazából emiatt hiszek a reinkarnációban. És persze jó párszor volt dejavu érzésem is. Például anyám mondott valamit, és úgy éreztem, hogy ez már elhangzott, vagy hogy amaz már megtörtént. És egy tárgy megmaradt az elmémben, talán előző életemből, egy zongora. Ez csak úgy megmaradt, de sajnos semmi több. Talán ez mind csak az élénk fantáziámra is fogható persze. Érdekes hogy mára már ezek a fura érzések elmúltak. Azt mondják sokan, hogy gyerekként érzékelünk olyan dolgokat, amiket felnőttként már nem. Érdekesnek tartom még azt is, hogy például 15 éves koromban úgy viselkedtem mint egy 28 éves. Egyfajta belső bölcsesség irányított, olyan szintű, ami ebben a korban még igencsak ritka. És ugyan honnan másunnen származhatott ez a különös bölcsesség, ha nem előző életeimből?
2019. júl. 12. 22:25
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre válaszolva: nincs itt semmiféle logikai probléma. Az anyagi létezés és az anyagi testben való újbóli és újbóli reinkarnálódások (a szanszára) értelme, hogy lelkünknek tapasztalásokkal segítsen fejlődni, a tapasztalásokra alapozott önfejlesztéssel a megvilágosodáshoz közelebb jutni. S nem hétmilliárdan vagyunk itt reinkarnálódott lelkek a Földön, hanem sokkal többen, hiszen az összes érző lénynek, még a hangyáknak és gilisztáknak is van lelkük, és ők is ugyanezért a tanulásért vannak itt. Az ő lelkükben is ott van a megvilágosodás lehetőségének a magja. Semmivel sem "értékesebb" a mi lelkünk az övéknél, legfeljebb csak előbbre jár az Úton. Nem állunk a természet többi lénye felett, s ők is meg fognak idővel világosodni, még az is lehet, hogy néhányan közülük beelőznek minket!
2019. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#7

Semmi sem fejlődik, mivel a teljesség már ebben a pillanatban is tökéletes, teljes. Max a fizikai világban fejlődnek dolgok, de idővel el is múlnak. Az elme találta ki ezt a hülyeséget, hogy azért létezünk, hogy fejlődjünk. Minek fejlődnénk? Hova meg mi értelme lenne fejlődni? Erre bezzeg nem tud választ adni.

Ezt onnan tudom, hogy már nagyon közel állok hozzá, hogy teljesen mentes legyek az elmétől.

2019. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Kedves 2. valaszolo. Te meg abban hiszel, amit leirtal.


Mas ember, mas dologban hisz.

2019. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Egyébként, azt sem értem, hogy például a megkínzott állatoknak mit kell megtapasztalniuk? Ez még szerintem ehhez a témakörhöz tartozik. Én nagyon sajnálom őket.
2019. júl. 16. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!