Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vajon ez meggyőzi a hívőket?...

Vajon ez meggyőzi a hívőket? Leállnak a témával?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságképpen utánaneztem annak a dolognak hogy léteznek-e szellemek. Azt találtam, hogy ezt a nagy hadronütköztetővel vizsgálták, ha létezne valami ilyesmi, akkor a gépnek kellett volna jeleznie valamit a vizsgálatnál és semmit nem jelzett+egy fizikus szerint a szellemek létezése nem fér össze a részecske fizikával. Vajon ez meggyőzi az eddigi hívőket arról, hogy nem léteznek szellemek?

2019. nov. 5. 19:02
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Meg az embernek meghalnak a szerettei, és az utolsó szalma szálba is belekapazkodnak ilyenkor az emberek. Szeretnénk hinni, hogy ők egy jobb világban vannak már. És a gyászunkat, kétségbeesésünket használják ki a gazemberek, akik állítják, hogy ők tudnak kommunikálni elhunyt szeretteinkkel. Sőt mi több Bèkéscsabàn a fő utcán egy ilyen homeopátiás bolt kiírta a múltkor, saját szememmel láttam, hogy kommunikálhatunk elhunyt szeretteinkkel egy alkalom 10 ezer forint. És ezt így kiírhatja büntetlenül egy hivatalos bolt egy város főutcáján. Könnyű mondani, hogy hülye aki fizet, meg ez meg az, én is ezt gondoltam korábban. Csakhogy èdesapám 60 évesen meghalt és nagyon fàjt az elvesztése. Kicsit én is meghaltam vele együtt. Egy részem vele halt. Ő nem "csak" az édesapám volt, hanem egy idősebb jóbarát, akivel mindent meg lehetett beszélni, aki a lelki támaszom volt az életben. Eddig teljesen szkeptikus voltam, de a gyászt úgy tudtam elviselhetővé tenni, hogy elhitettem magammal, hogy van túlvilág. Sokáig amikor mentem a kórház mellett, akkor az jutott eszembe, hogy be kellene menni meglátogatni apát, aztán jött a felismerés, hogy ő már nincs ott, nincs kit látogatni és nagyon nehezen tudtam ezt elfogadni. Tehát én úgy tapasztalom, hogy ilyenkor hiszékeny lesz az ember, mert hinni akar, ès ezt használják ki gonosz és aljas módon az úgynevezett szellemlàtók.
2019. nov. 7. 22:05
 22/26 anonim ***** válasza:
Ez így van. Nem véletlen hogy legtöbb ember aki hisz a jóslásban, szellemekben, istenben stb. azok idős emberek mert ők a leg sebezhetőbbek, velük könnyebb elhitetni minden félét és pont ezért célozzák meg sokszor az időseket.
2019. nov. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
+akik el vannak keseredve. Én még nem vagyok idős a magam 32 évével, csak elkeseredett amiatt amit leírtam.
2019. nov. 8. 08:51
 24/26 anonim ***** válasza:
34%

Amit az ember lát, az nem egyenlő a fizikai világban, eszközökkel felfogható jelekkel, mint pl. amit a kamera lát. Az emberi látás máshogy működik, a képalkotás a látókéregben történik, a szemhez csak annyi köze van, hogy a legtöbb, és legnagyobb súlyban feldolgozott idegi impulzusok a szemből érkeznek. De ezenkívül a képalkotás sok minden érzékszerv jelét is feldolgozza, többek között a szaglásét, egyensúlyérzékelését is, meg még sok apró dolgot (a kutyák képalkotása - EEG-vel ellenőrzött tény - ugyanolyan súllyal veszi figyelembe a szaglás, mint a látás jeleit, ezért a kutyák "látják" a szagokat).

Ebből következően, akár láthatja is valaki a transzcendes - azaz a fizikain túli - világ azon részeit, amelyre valamiféle receptorral rendelkezik.


Egyébként a hő sem látható, az infrát nem látja a szemed, a bőröddel viszont érzékelni tudod. A távkapcsolók egy része infrás, és a telefonok kameráinak 99%-val láthatod is ezeket a jeleket a telefon képernyőjén, mert a telefon képalkotása megjeleníti (próbáld ki, fordítsd a telefonodat bekapcsolt kamerával egy távkapcsoló eleje felé, és nyomogasd a távkapcsolót). A méhek meg az UV-t látják jobban, ezt s tesztelték UV lámpákkal. Egyes madagaszkári makifélék még a röntgen tartományban is látnak, szóval a látás nagyon relatív dolog, azért mert nem látsz valamit, azt állítani, hogy nem létezik, elég botor dolog. Az elektromosságot sem látod, mégis teljesen áthatja az egész életünket.


Nem kell hinni, tapasztalj. Ha valamit nem hiszel, tagadsz, az is tulajdonképpen egy hit, csak pont az ellenkezőjét hiszed.


Próbáld ki a meditációt, legyél kitartó, és meg tudod tapasztalni, hogy önmagad valósága érzés szintjén világosan elkülöníthető a testedtől (ez még nem a testen kívüli élmény, csupán annak érzékelése, hogy a tested nem te vagy, azt csak használod). Amint ezt eléred, rájössz ez nem képzelgés, nem hallucináció, hanem valós tapasztalás, és máshogy fogsz viszonyulni a világhoz.

2019. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem győz meg semmiről. Először is egyetlen kísérlet alapján nem szabad következtetést levonni. A természeti törvények megalkotásához rengeteg kísérletre van szükség. Az hogy egy fizikus azt mondta, hogy nem fér össze a részecskefizikával marhaság. Én is fizikus vagyok és állítom, hogy még következik is bizonyos kvantum interpretációból. Tessék 1-1.


Meg kell érteni amikor a tudomány kijelentéseit olvassuk, hogy az a jelenlegi fejlettségi állapotra vonatkozik. Volt amikor még repülni sem tudtunk és pár tudós kijelentette, hogy levegőnél nehezebb tárgyak nem elemkedhetnek magasra, pedig a madarak mióta repülnek már. Tessék.


Jelenleg az akadémiai tudomány egy materialisztikus paradigmát vall. Az akadémia szerint, azaz a vezető tudomány állásponta szerint az anyagon kívül semmi sem létezik. Mi is csupán random összerendeződött részecskehalmazok vagyunk. Tudni kell, hogy anyag nem látezik. Pont a modern részecskefizika igazolta, hogy minden rezgés csupán. Az anyagban egyre mélyebbre hatolva nem találunk mást csupán információt. Ez tény!


A szellemek léte egyébként kvantumfizikailag is lehetséges. Egyszerűen egy alternatív hullámfüggvény lehet a szellem. Halála után a fizikai világképünk lehetővé teszi, hogy az ember élhessen tovább. A kvantumfizikai hullámfüggvény ugyanis nem csökken le zérusra térben sehol sem. Ugyanígy időben sem. Hosszas lenne ezt elmagyarázni, de a lényeg-e az hogy mivel a létezéstől ugyaúgy időben előre, de visszafelé is terjednek az elektromágneses mezők. Akit érdekel utánaolvashat a retardált és avanzsált potenciáloknál. A hullámfüggvényünk nem mulik el továbbra sem.


Maga a kísérlet is rossz helyen lett elvégezve, mert a szellemeket az emberi pszichés energiák vonzák. Mégis mit keresnének részecskegyorsítókban ? :O

2019. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#20

Én már találkoztam jó pár olyan felvétellel a neten, amit térfigyelő kamera rögzített és elég érdekes jelenségek voltak rajta (mármint paranormális)


pl Paulstreet legújabb videója, valamint még egy-kettő: https://www.youtube.com/watch?v=4uwrBtdkkho


https://www.youtube.com/watch?v=XxsxzH-Phys


és még sorolhatám ezeket. Ajánlom figyelmébe mindenkine Paulstreet-et!

2019. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!