Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Magyarországon élnek misztikus...

Magyarországon élnek misztikus lények?

Figyelt kérdés
pl.:egyszarvú, szárnyas ló, tündér, sárkány, sellő, kentaur, yeti, farkasember, vámpír, baziliszkusz, tündérek, csupakabra, démonok, ilyen-olyan angyalok, faunok, manók, koboldok, főnix, griffmadár,
2010. aug. 13. 13:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
56%
jogod van,persze. csak értelme nincs,hiszen a kérdező nem arra kíváncsi h hülye aki hisz hanem hogy vannak e vagy sem.
2010. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
32%
tegnap 12:49-el eggyet értek : Kiszel Tünci O.o
2010. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
85%

Én az angyalokban hiszek.Démonokban,szellemekben is is(mert a lelkünk megmarad.)Sellőben nem(max. egy halfajta,amit még nem fedeztek fel.)Yeti az lehet,hogy valamilyen majomfaj,amit nem fedeztek fel vagy egy ősidőkről fennmaradt faj(nem misztikus lény).Egyszarvú,tündér,szárnyas ló...stb.:jó lenne,de nincs nagy valószínűsége,hogy léteznek.

Yeti és sellő ,ha létezik is akkor nem Magyarországon.

2010. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
71%

elvileg itt éltek a lovagok által gyilkolt európai sárkányok, az egyedüli repülő sárkányok, míg ki nem írtották őket.

Léteztek még a keleti sárkányok, vagy vízi sárkányok, nem véletlen hogy a keleti kultúrábana vízzel kapcsolják össze őket, és dél-amerikában a földsárkányok.

2010. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

A nádi farkas nem mítosz, hanem az aranysakál nép neve. [link]


Én is láttam már, Romániában majdnem elütöttünk egyet, de Békés megyében is vannak.


Ha úgy vesszük, tündérek vannak. Tihanyi Echo (visszhang), van hozzá legenda is. Tündérországnak meg Erdélyt is szokták nevezni. Tényleg olyan, mint a tündérek országa.


Szárnyas ló csak egy volt, Pegazus, a görög mitológiában. A Régi bestiáriumok megemlékeznek a baziluszkuszról, és a görög mitológiában is benne van Python. az viszont nem egyéb, mint a piton. Semmi misztikus nincs benne. A kentaur megint görög. A yeti és a chupacapra egy másik kontinens, és egy másik nép mitológiájának része.

Energia vámpírok vannak, ez viszont nem misztikum, inkább pszichológia. Az olyan embrekre értik ezt, akik folyton depressziósak és pesszimisták, és a környezetükben más ember is az lesz. Tudjuk, Vlad Tepes és Báthory Erzsébet...

Az angyalok nem a földön vannak, hanem az égben. Aka egy másik síkon. Ehhez persze hinni kell bennük. Másként nem megy.

Mit hagytam ki? Egyszarvú, monocérosz. A klasszikus, fehér, hasított körmű monocérosz nem, esetleg kecske, amelyiknek csak egy szarva van, őzeknél is előfordul. [link]

Sárkány. Nem tudom, a hazai állatkertekben van-e varánusz. Az sárkány. Igaz, tüzet nem okád, repülni nem tud, de szívesen elfogyasztja az embert. Régen még a krokodilt nézhették sárkánynak, meg a dinoszauroszok csontjai alapján fantáziáltak.

Farkasember. Vannak emberek, akiknek szőrnövekedési problémájuk van. Az emberek félek a csapatban vadászó farkasoktól. A kettő keverékéből lett a farkasember. Meg a farkas, amelyik megeszi Piroskát.

A démonokat nem tudom. Én nem hiszek gonoszban.

A faun vagy szatír megint görög. Manók, koboldok, arasznyi emberkék vannak a népmesékben, de honnan tudjuk, hogy ezek nem a vándorlás alatt átvett mesék-e más népektől? (sok azonosság van a magyar, orosz, németalföldi népmesék között)

Főnix, a hamvaiból újjászülető madár csak puszta mitológia. A griff vagy kiméra szintén. Ilyen fogú torzulás nem lehetséges. Csak öszvér vagy liger.


Remélem, hasznos voltam. Igyekeztem a valós szemszögből megközelíteni a dolgot úgy, hogy nép népi kultúrát csempésztem bele.


Tudom, sokan vannak itt, akik örömmel vennék, ha ezek a maguk irodalmi formájukban lennének, de nem szabad elfelejteni, hogy az emberi fantázia a valóságot nagyon furcsa módon tudja eltorzítani. A szájhagyomány meg főleg. Az öreg nénik kiváltképp szerettek mindenféle lénnyel ijesztegetni a kisgyereket.


Tehát, volt, hogy egy faluban élt egy magányos öregasszony, aki nem szerette a gyerekeket, mert azok szemtelenek voltak, aztán mindenféle történetek keringtek a gyerekek körében, és így lett a boszorkány.

2010. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
96%
Misztikus lények léteznek drága hazánkban...igaz az egysejtűektől is primitívebbek;) Egyfajta bőrszínű humanoid lények ők, sok gyereket csinálnak, felveszik a "segííílyt", nem dolgoznak a mágikus képességük meg ugye az hogy a sok színes fém ellenállhatatlanul vonzódik hozzájuk;)
2010. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim válasza:
43%
Amúgy meg ha nem lettek volna sárkányok vagy ahoz hasonló lények magyarországon nem lenne róluk anyi kép meg minden.
2010. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
52%
pl. Gyurcsány Ferenc.
2010. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
63%

Egy biztos:te!

XD

2010. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim válasza:
Sziasztok.Az egyik nap bicóztunk a haverokkal.Az egyik haverom bement inni. amíg vártunk megláttunk valamit elszállni fölöttünk aminek félig ember alakja és nagy vörös szeme volt. mi lehetett ez?
2011. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!