Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Bővebb információ a kitsuneról...

Bővebb információ a kitsuneról (rókaszellemekről) ?

Figyelt kérdés
Nagyon èrdekelnek, pár animèben találkoztam velük ès kíváncsi vagyok a valóság alapjára ha van ilyen. Viszont sajnos kevés információt találtam a Google által róluk. Valaki esetleg könyv, film, oldal bármi? :) Esetleg tapasztalat? :D :D (na jó, utóbbi vicc... De ha mèg sem...) ^.^

2021. jan. 9. 13:24
 1/8 anonim válasza:
64%

(Nem vagyok egy szakértő szóval nincs kőbe vésve amint írok)

Tudtommal ősi lények amik bizonyos családokat segítenek genetációkon át ameddig a jelenleg élő családfő azt akarja.

Ha bármit rosszul mondtam kérlek javítsatok ki.

2021. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2021. jan. 9. 15:33
 3/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Amiről az első ír, ha jól rémlik Kitsune mochi néven ismert. Olyan boszorkány családokat jelöl, akik rókákat tartanak familiárisként.

A közönséges róka neve is kitsune, mint faj. Ezeket a néphagyomány jónak, és rossznak is tartja, ez eltér rókánként. Alapvetően tisztelik, mivel kártevőkre vadászik.

A legfontosabb a rókakultuszban Inari Ookami szerepe, mivel a rókák az ő hírnökei, és szolgái. Mivel első sorban mezőgazdasági isten, és a rókák sokat tartózkodnak mezőgazdasági területeken, kártevőkre vadászva, a kapcsolat már több mint ezer éve kialakult a hitvilágban.

A gonosz rókaszellemeket Yako néven ismerik. Ezek csapják be az embereket, az egyszerű tréfától a halálos kimenetelű "csínyig". A kitsunetsuki-t, a rókaszellem általi megszállást is általában nekik, és hasonló, ártalmas rókaszellemeknek írják fel.

A fehér róka, és fekete róka(élő) is jó szerencsét jelent.

A rókaszellemek is rendelkezhetnek élő testtel, de emellett van egy Hoshi no Tama nevű ékkő a testükben, ami a varázserejüket adja, általában a lelkükkel azonosítják. Az egyszerű rókák nem rendelkeznek ilyennel. Ha egy róka eléri a 100 éves kort, amire csak a szellemrókák képesek, bár van, ahol úgy tartják, minden róka elérheti azt a bölcsességet, hogy eddig éljen, egy második farkat növeszt. Mire ezer éves lesz, 9 farka lesz. Ez a kyuubi no kitsune, amit kínában huli jing-ként, koreában kumiho-ként ismernek. Ez lehet gonosz, démoni, mint Da Ji/ Tamamo no Mae, és lehet gyakorlatilag egy istenség, azaz kami is.

A nálunk lidércfényként ismert jelenséget, amit az angolszász, és kelta területeken Will-o Wisp, és Jack-o Lantern néven ismernek, a Japánok kitsunebi, azaz rókatűz néven emlegetik.(mondjuk rengeteg más hasonló tüzes fényjelenségről szólnak történetek az onibi, hitodama, shiranui, rinka, tenka, és hasonlók képében). A rókaszellem ezt a tüzet vagy a szájából köpi, vagy a farkát meglóbálva gyújtja. Ez nem valódi tűz, de tud vele valódi tüzet is gyújtani.

A rókáknak alakváltó képességet is tulajdonítanak. Egyes területeken úgy hiszik, hogy amikor egy róka először átváltozik, egy emberi koponyát rak a fejére, és ott egyensúlyozza. Eközben táncot jár teliholdkor, és számtalanszor meghajol a telihold felé. Ha meg tudja tartani a fején a koponyát, elnyeri az emberré válás képességét. Máshol az emberi alak felvétele a szellemrókák eredendő alakváltó képessége, de sosem tökéletes. A lábuk, a farkuk, a fülük gyakran róka marad. Ha egy kutya megijeszti, azonnal visszaváltozik. Általában ha megijesztik, visszaváltozik. Le lehet őket leplezni, ha olyan szavakat mondatnak velük, ahol két szótagot, vagy egy rövid szót kétszer egymás után meg kell ismételni, mert erre állítólag nem képesek.

Két okból szoktak emberi alakot ölteni. Az emberek megtréfálására, becsapására, vagy azért, hogy egy ember szeretői legyenek. Több történet is van, ahol egy róka asszonynak, és egy ember férfinak, általában egyszerű közembernek, gyereke születik. Ezek mindig vagy tragikus, vagy szomorú végű történetek.

Inari mellett egy buddhizmusból adoptált másik isten/déva, Dakiniten is kapcsolatban van a rókákkal. Neki a hátasállata egy róka.

Ha a wikipédián rákeresel a Kitsune kulcsszóra, ennél jóval többet találhatsz. Ha angolul olvasod, még többet. Sok helyen lehet találni folklór sztorikat rókás témában. Vannak gyűjtemények is, csak már piszkosul elfelejtettem, hol lehet őket letölteni. Általában addig ugrálok linkek között, amíg találok valamit.

Kínában van egy istennő, aki konkrétan egy rókából emelkedett fel isteni rangra. Huxian(Hushan-nak ejtendő kb), vagy Huxian Niang Niang néven ismerik. A hu jelenti a rókát, a Xiang halhatatlant jelent, ami egy rang. Olyan istenségre utal, aki halandóként a Tao művelése által emelkedett a halhatatlan istenek közé.

2021. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Kitsune, a rókaszellem láthatattlan. Csak akkor válnak láthatová, ha megszállnak valakit. A kitsunèk olykor átverik , becsapják az embereket, mig más esetben már vèdelmezik ôket, de olyan legenda is ismert, hogy ezek a rókadèmonok szeretô, vagy felesèg kèpèben jelennek meg. A japánok szerint a rókaszellemek emberi, vagy ahhoz hasonló intelligencával rendelkeznek, ès termèszetfeletti erejûk is van.
2021. jan. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm mindenkinek! Ès külön 3-masnak a rèszletes leírást! :)
2021. jan. 14. 07:22
 6/8 anonim válasza:
Milyen animék voltak azok ha megkérdezhetem? Engem is érdekelnének az ilyen róka szellemes animék (^▽^)
2021. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Eddig amiket láttam:


Inu x Boku SS

Kamisama Hajimemashita

Inuyasha

2021. jan. 14. 16:07
 8/8 anonim válasza:
köszi :3
2021. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!