Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Gyerekkorotokban találkoztatok...

Gyerekkorotokban találkoztatok szellemekkel? Miért gyakoribb jelenség ez gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van ilyen sztorija gyerekkorából írja itt le vagy privátban lécci, engem érdekel.
2021. ápr. 5. 16:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

De egyszer meg kel szűnnie az ingernek, lassan gyengül. Mert ugyebár János bá nem mondja, hogy "más" emberek vannak a szobában. Egy gyerek többször mondja. Nem érted. Hiába, hogy meg van ez a képesség, de idővel gyengül. Mint van a test. Gyengül, meghal. És itt nem az a kérdés, hogy hogyan bizonyítható, nem kell itt semmit bizonyítani, hanem az, hogy miért.

Egy kissé pontatlan a válaszod az ötven gyerekesnél, mert az bizonyítási kísérlet szerüség lenne. Tegyük fel, hogy bizonyítva van. Oké. A kérdés, hogy miért gyakoribb jelenség ez gyerekeknél, nem az, hogy miért látják, vagy hogy láthatják-e.

2021. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 SZücsöm ***** válasza:

Én már találkoztam olyan "János bákkal" szép számban akik szerint más emberek is voltak a szobában.Ismertem olyat is aki az Izraeli nagykövetségen egy kalóz szellemével diskurált(Mi a fenét keres Budán egy kalóz szelleme?). (volt munkám "ártalma" miatt találkoztam ilyen emberekkel)


Tehát most én leszek az aki azt írja hogy 40-50 éves korban is vannak bőven ilyen "látó" személyek. Annyi a különbség hogy őket bolondnak könyvelik a gyerekekre pedig azt mondják hogy erős a fantáziájuk.


Nem tudom hogy léteznek e valós látók de abban biztos vagyok hogy én csak beteg emberekkel találkoztam. Ha a kisgyerekeknél is ennyi a fals látó akkor nincs miről beszélni.


Az inger viszont nem gyengül(nem lesz kevesebb) ha valóban sok szellemet lehet látni. Max a képesség gyengülhet valamiért de nem az inger hiányától.



És de értem. Te nem érted hogy SZERINTEM nem minden gyerek lát ilyen jelenségeket mint ahogy nem minden János bá lát kalóz szellemeket Budán.

Mert ugye bár én is voltam gyerek és se én se a testvérem se az ismerősi köröm nem látott ilyet.(1 kivétel de ő a tízen-húszon évesen látta és elhunyt rokont nem random manust)


És de MINDEN állítást illik bizonyítani. Kelleni valóban nem kell de az én nézőpontomban nem játszik a vak hit. Ha kétes bizonyítéknak is alig nevezhető mesék "bizonyítják" csak egy állítás "igazát" akkor az nem tény.


És nem nem pontatlan a válaszom mert előbb azt kell bizonyítani hogy maga a jelenség létezik e. Ha egy nagy random gyerekcsoportból nagy százalékban ugyan azt mesélnék el akkor tudnánk hogy egyáltalán meg van e az esélye a jelenség létezésének(de akár egy teljesen más jelenség is lehet a ludas). Ha a jelenség léte bizonyított (Nem az) akkor utána jöhetnek a részletek kutatása: a miértek és hogyanok.


Továbbá rokonom több mint 30 éve óvónő és csak emiatt a beszélgetés miatt rákérdeztem hogy hány ilyen gyerekkel találkozott ő vagy valamelyik kollégája munka közben. A válasza az volt hogy zéróval.


+ A nagy számok törvénye miatt rengeteg ilyen történetnek kéne közszájon forognia. Kb minden ember környezetében kéne lennie egy hasonló sztorinak ha valóban minden gyerek alapból szellem látással születik.


Tehát NEKEM az sokkal valószínűbb HA létezik a jelenség akkor az kb csak annyira elterjedt mint a reinkarnációs emlékekkel "született" gyerekek.

2021. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"És nem nem pontatlan a válaszom mert előbb azt kell bizonyítani hogy maga a jelenség létezik e."

Itt nem kell bizonyítani, mert a kérdésből rá lehet jönni, hogy itt nem a bizonyítás, bizonyítás kell, hanem, hogy "miért?". Itt meg van adva, hogy létezik a dolog, valós, csak kérdezi, hogy miért.

Az ovódás dologgal pedig az a helyzet, hogy ha meg kérdezed, egy gyereket, hogy látott-e szellemet (lelket, entitást, démont, mátranováki fanyűvőt, loút), akkor jó hogy azt mondja, hogy nem, mivel ez neki természetes, nem tudja, hogy szellem.

A kezdetektől ez az élet velejárója, ezért természetes a gyerekeknek.

"Az inger viszont nem gyengül(nem lesz kevesebb) ha valóban sok szellemet lehet látni. Max a képesség gyengülhet valamiért de nem az inger hiányától."-Igen gyengül, igazad van, nem az inger, hanem a képesség. Az inger meg van, de nem vagy képes látni. Eltompult, elhalványult, fakult. Magyarul, elfelejted a képességet. A tehettséget, adottságot. De ez előtt is írtam, kinevelődik az emberből, meg tanulja a fizikai világ dolgait, ezáltal háttérbe szorul ez a spirituális dolog. Lassan eltűnik.

2021. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Az lehet azért is, mert senki sem akar róla beszélni és azért a gyerek is tudja, hogy ez nem olyan amiről kéne beszélni.
2021. ápr. 9. 23:09
 25/30 anonim ***** válasza:

A gyereknek ez teljesen természetes, tehát nem úgy érzi, hogy kéne róla beszélni. Mint ahogy te sem beszélsz arról, hogy láttál egy kutyát, egy pókot. Mert ez neked is természetes, nem érzed úgy, hogy nem lenne természetellenes (vagy mi), ezért normálisnak tarod, nem említed senkinek.

Most nagyon lehűlt a szobába a levegő, valami lehet itt, csak nem tudom, hogy kapjam lencsevégre. Volt vagy 21 fok, most az orrom fázik. Ilyenkor szellem jelenségnek tudható be a hirtelen hőmérséklet változás.

2021. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
22-es, ott a pont. Szerintem független a látó képesség vagy az észlelések bekövetkezése attól, hogy az ember gyermek vagy pedig felnőtt.
2021. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"A nagy számok törvénye miatt rengeteg ilyen történetnek kéne közszájon forognia. Kb minden ember környezetében kéne lennie egy hasonló sztorinak ha valóban minden gyerek alapból szellem látással születik."


Az én ismeretségi körömben például öt ilyen eset volt gyerekekkel (kettő és hét év közöttiekkel), és három felnőttekkel. (És ezek csak azok, amikről történetesen tudok.


Ha van kedved, esetleg kérdez meg az óvónő ismerősödet, hogy olyat tapasztalt-e valaha, hogy egy egy gyerek időnként egy "képzeletbeli barátjáról" mesél, vagy netalán időnként vele "társalog".


(Aki természetesen valóban lehet a fantáziájának a szülötte is, de időnként más is.)


Ez más téma, csak érdekességként gondoltam leírom, ha már szóba került az óvónő ismerősöd és a gyerekek érzékelése, meg hogy felnőve mire emlékeznek és mire nem:


Nekem is van két óvónő ismerősöm kb. 20, illetve 25 éve a pályán. Egymást nem ismerik, teljesen egymástól függetlenül mesélték el egyszer, amikor ilyen témáról beszélgettünk, hogy többször voltak fültanúi olyan megnyilvánulásnak gyerekektől, amikor olyan dolgokról beszéltek, amiket szerintük - az ember nyitottságától és világképétől, hitrendszerétől függően - úgy is lehet értelmezni, mint előző életekből származó emlékfoszlányok.

2021. ápr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 SZücsöm ***** válasza:

27. Nekem a rokonom és a kollégái soha nem találkoztak ilyen esettel. Alapból úgy tettem fel a kérdést hogy a képzeletbeli barát is benne volt.


Nekem is van ilyen szellemlátós sztorim 3 is (+ ahogy fentebb írtam találkoztam pár beteg emberrel is ezeket nem számolom ide) de mind másod kézből. Ebből csak az 1ik esetnél volt az észlelő kisgyerek (óvodás). Ott két gyerek is észlelt de utólag kiderült hogy csak az 1ik mondta "komolyan" a másik csak be akart szállni a "mókába".


+ Voltak olyan esetek amikor egyértelmű hogy csak hallucinált az adott ismerősöm mert még élő embereket látott vagy állatot (unikornis). Volt aki láz volt aki gyógyszer és volt aki depresszió hatására élte át ezeket a látomásokat.


23 "Itt meg van adva, hogy létezik a dolog" Hát maradjunk annyiban hogy ez egyéni preferencia dolga. Én nem TUDOM azt hogy léteznek e szellemek mert az én birtokomban nincs olyan bizonyíték ami ekkora bizonyossággal töltene el + nem is érzékeltem hasonlót soha. Azt se állítanám hogy hiszek benne mert az is egy elég erős jelző, viszont nem is vetem el annak a lehetőségét hogy létezhetnek szellemek. Nálam az 1. lépés a bizonyosság megszerzése lenne. Neked már valószínűleg a tulajdonodban van ez a bizonyosság, nekem nincs.


Továbbá én nem arra gondoltam hogy megkérdezzük az óvodást hogy látja e Caspert vagy Félig fejnélküli Nick-et hanem arra hogy jobb esetben az óvónő vagy szülő nem kakil magasról a gyerek fejére és észre veszi ha a gyerek furán viselkedik.


Pl. nem tudom a szellemek mennyire szeretnek diskurálni, mennyire elképzelhető hogy teljesen kirójanak egy adott környezetből. De pl ha én láttam volna valakit lebegni,falon átmenni,átlátszani,fura a környezetembe nem illő öltözéket viselni,furán viselkedni, vagy ha csak egy új arcot láttam volna a megszokott környezetembe császkálni, akkor 100% hogy rákérdeztem volna valakinél hogy: Ki ez a bácsi/néni? vagy hogyan lebeg/suhan át a falon? Miért lógnak ki a belei?(Bár a valóságban óvodásként nem hinném hogy ez a kérdés ilyen nyugodtan hangzott volna el) Miért átlátszó? Miért van fura ruhában? ecetera. És arról nem is írtam még hogy az milyen feltűnő lett volna ha elkezdek valaki/vel/kkel diskurálni akit senki nem lát csak max az ovis csoport társaim.



És ott van kb 20 gyerek 1 csoportban 1 biztos rákérdezne aztán a többi is mondaná hogy igen mit keres itt a pöttyös labda csoportban ez az ismeretlen öreg néni? De nincsenek ilyen tömeges észlelések!


"meg tanulja a fizikai világ dolgait, ezáltal háttérbe szorul ez a spirituális dolog."

De hát együtt születik a fizikai világ dolgaival is mint látás hallás éhség stb. Meg amúgy is ez aaz állításod is csak szimpla találgatás.

2021. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

28. "De hát együtt születik a fizikai világ dolgaival is mint látás hallás éhség stb."

Én úgy értem, hogy meg tanulja a fizikai világ dolgait, mint, megtanul focizni, motrozni, varrni, számitógépet kezelni, javítani, faragni, festeni.

Én megtanultam CNC gépek kezelését ezelőtt, de ha most oda raknának a gép elé, nem tudnék mit kezdeni vele. Rég volt, sok éve. Elfelejtettem. Nem gyakoroltam. Mint, ez a képesség is így marad ki.

2021. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 SZücsöm ***** válasza:
29. Ezt már átbeszéltük, hogyha van elég szellem akkor nem az inger hiánya a válasz. + Annyira korlátoltak se vagyunk hogy elfelejtsük a CNC kezelését attól mert mellette motorozunk,varrunk,focizunk stb.(ha nem hagyjuk abba a CNC-zést hosszabb ideig) + Az se mindegy hogy csak megtanul az ember valamit vagy hosszú ideig úgy is él hogy kamatoztatja azt a megtanult tudását.
2021. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!