Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kicsoda Asmodeus, mit tudsz róla?

Kicsoda Asmodeus, mit tudsz róla?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Valami démon a bibliából.
2021. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Kutya fejű menyét démon. A bilbao átok kitalálója.
2021. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Egy karakter a Supernaturalból.
2021. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Írd már el magyarul !
2021. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Zsolt apja a Barátok közt-ből
2021. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Asmodeus démon.

Ha jól emlékszem Ádám első fia Lilithtől.

Aztán valamilyen szent király ( no úgy szent h volt vagy 10 felesége s olykor egyuütt hált velük)

Asmodeus volt aki mindíg megakadályozta h a feleségeivel megtörténjen az aktus, de még egy feleségével s szeretőjével is. Nem tudom h mitől lenne szent valaki ha ífy paráználkodik...nem értem h miért lenne gonosz az aki megakadályozza a paráználkodást.

sokszor csak ez miatt gonosz démonnak jegyezték fel s itt- ott előbukkant. ( erről nemnagyon írt az a könyv ahonnét olvastam)

Később egyre jobb s pozitívabb volt a látáskörük róla. ( azt sem írta h mitől s h milyen cselekedetektől)

végülis jó démonnak, szellemnek lett letudva.

ennyit tudok. majd pontosabban is kikeresem s leírom. lehet h nem pontosan emlékszem rá.

de amúgy nemrégen olvasgattam.

sztem hamar megtalálom.

csak most mobillal vagyok.

2021. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2021. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Red Demon ***** válasza:
74%

ASMDEUS, AZMODEUSZ, ASZMODAIOS, STB.:

HéBer legendák an és varázskönyvek en szereplő gyilkos démon.

Állítólag Ádám nemzette Lilithtel (vagy egy másik női démonnal, Nahamával). Neve először Tóbiás könyvében ukkan fel, ahol azt olvashatjuk róla, hogy szerelmével üldözi Sárát, a júdai szüzet, és féltékenységé en hat férjét is megfojtja a nászéjszakán, még mielőtt sor kerülne a nemi aktusra. Végül a hetedik férj, a Jahve és Rafael arkangyal védelmét élvező istenfélő Tó iás egy hal szívét és máját elégetve elűzi. Asmodeus Egyiptom a menekül, ahol a „meggyötört és lázongó démonok” iztos menedékre lelnek, és sokáig nem lehet hallani felőle. Az Ábrahám testamentuma című apokrif irat an Asmodeus ismét úgy jelenik meg, mint a házastársi együttlétek megakadályozója. A Salamon testamentuma című varázskönyv en a Nagy Medve (Ursa Maior) csillagkép démonaként Salamon király mágikus hatalmának, pontosa an égi eredetű démonigázó varázsgyűrűjének engedelmeskedve sok más, szolgálatra kényszerített démonnal együtt közreműködik a jeruzsálemi templom felépítésé en. Ö ismerteti meg a királyt az asamur féreggel, amelynek segítségével csodálatos módon el lehet vágni a köveket. Egy népszerű legenda szerint az Úr egyszer meg üntette Salamont felfuvalkodottságáért, és egy ideig Asmodeus ült a trónján, az ő alakját magára öltve. Ezek en a történetek en Asmodeus már közel sem olyan gonosz, mint kezdet en volt. Nevének különféle változatai számos középkori és újkori grimoire- an fel ukkannak.

2021. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Asmodeus egy démon, a bujaságot jelképezi.
2021. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat!
2021. máj. 11. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!