Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Erre a jelenségre milyen...

Erre a jelenségre milyen magyarázattal tudtok nekem előállni?

Figyelt kérdés

Az eset körülbelül 7 éve történt, januárban este 21:00 óra tájékán. A kutyánk bennt aludt a nappaliban, felkapcsoltam a lámpát és oda mentem hozzá, elkezdtem simogatni, szerettem őt nagyon..

Akkoriban anyumnak volt egy megtermett jukka pálmája a nappaliban a bejárati ajtóval szemben az ablakok mellett. Mivel tél volt és a fűtés is ment értelemszerűen egyik ablak sem volt kinyitva.

Simogattam a kutyát és kb. 5 perc után nem hagyott nyugodni valami furcsa zaj, gondoltam esik a hó kinn és verdesi az ablak üvegét, aztán elnéztem jobb irányba. A jukka több levele szabályosan balra mozdultak EGY irányba lassan mint amikor elhalad mellette valaki.

Beszaladtam anyumhoz, a kutya elkezdett abba az irányba lassan visszafogottan ugatni. Aztán abbahagyta.


Még mielőtt valaki előállna a gondolattal, nem, nem hallucináltam, semmilyen szer hatása alatt nem voltam...


Kíváncsian várom a válaszokat.



2023. szept. 21. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

"Még mielőtt valaki előállna a gondolattal, nem, nem hallucináltam"

Nem feltétlen kell hallucinálnod ahhoz, hogy valamire rosszul emlékezz. 7 év elteltével valószínűleg többször lejátszottad a fejedben ezt az emléket. Ha az ember ennyi év távlatából visszagondol valamire, főleg, ha azt rendszeresen teszi, az emlékei eltorzulnak.

Volt valami, amit a valóságban furcsának ítéltél meg, ma pedig már úgy emlékszel rá, hogy az összes levél egy irányba állt...

Sajnos az ember emlékezete ilyen, ezért is fontos, hogy egy bűncselekmény tanúját a rendőrség hogyan hallgatja ki, hiszen még akaratlanul is tudják befolyásolni a tanút azáltal, hogy hogyan teszik fel a kérdéseket.

2023. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok. Jó az emlékezetem. Nyilván azért foglalkoztat még 7 év elteltével is, mert nagyon megmaradt bennem az esemény, anyám is emlékszik rá mennyire lefehéredtem mikor beszaladtam hozzá.
2023. szept. 21. 21:51
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Szobaban levo novenyek levelei mind egy iranyba allnak, a feny fele. Ezert szoktuk a cserepet forgatni, hogy valahogy kiegyenlitsuk a fenyigenyuket is, de megse boruljon az egesz az ablakra.

Tortenetek kitalalasa pedig jo moka, es lehetne hiheto is, ha este kilenckor (ESTE 21:00-kor!!! miert, van reggel 21:00 is?) nem jut eszedbe, hogy a nagyon szeretett kutyadhoz TE odamenj a sotetben, es a kutya a fejet sem felemelve turi, hogy simogasd, kb 5 percig. Es a nagyon szeretett kutya a nappaliban alszik, nem ott, szunyokal a labadnal, ahol te pl a tv-t nezed. De valoban nagyon szeretett kutya, igen. :D


A tortenet ez a resze nalam pl. ugy irodott volna meg, hogy este talan kb. 9 lehetett, es a kutyam hirtelen nyugtalan lett, es ugatott a nappali fele, en az ajtobol atneztem oda es...... stb.

Tudom, jon a Halloween, jonnek a tortenetek :D

2023. szept. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Olvasd már el mégegyszer, látom nem megy a szövegértelmezés kedves 3-as. Szó szerint mozgott a levele mintha valaki elment volna mellette.

Kinnti kutya, csak a hideg miatt volt beengedve.

Egyébként nem muszáj elhinni senkinek nem fogok magyarázkodni.

2023. szept. 22. 07:04
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem foglalkozom ilyen lényegtelen dolgokkal, ezért a tudásom is szinte nincs benne, de ebből a tudásból én egy átlag feletti szellemre gondolnék. Ha jó, akkor bölcs és nem gabalyodik bele a fizikai létbe akaratlanul. Ha rossz, akkor meg munkája van, vagy nem is képes rá, vagy csak nem is csinál ilyet, nem sétálgat ide-oda. Szóval legyen szellem. Viszont, hogy képes volt hatni a fizikai létre, sőt ahogy látszik akaratlanul..

Én azt tippelem, hogy egy fejlettebb elmével rendelkező testvérünk meghalt, és tapasztalgatta magát, mint szellemet, és egyik eredménye ez volt, hogy valahogy hatott a fizikai levegőre.


Na de meg is nézem!


Hm. Nem igazán az, amit írtam. Inkább valami fontosat csinált, vagy akart, és azért lett ez véletlenül, de valóban egy ember, aki meghalt.

2023. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A ház a dédnagymamáméké volt, a mami itt él, a papa régen meghalt. Elmondása szerint szokott haza járni, lehet ő volt...
2023. szept. 22. 09:35
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

5 - "Na de meg is nézem!"

Hogy nézted meg? Megdörzsölted a kristálygömböt? xDDD

2023. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Passz.


Minden esetre érdekes történet.

Ha nagyon szkeptikus akarok lenni, esetleg lehetett kisebb földrengés is, amit te nem vettél észre, de a levelek elmozdulhattak. Bár akkor már hihetőbb az is, hogy szellem volt.

Velem is történt hasonló. Egy csendes délelőtt, egyedül a lakásban olvastam a fotelben ülve. Minden ajtó, ablak csukva.

A síri csendet halk zörgés, zizegés féle hang zavarta meg. Gyorsan odanéztem és azt láttam, hogy tőlem pár méterre a telefonos asztalka felett avplafon irányából egy fehér, noteszlap méretű valami esik le pörögve. Mint amikor a levél esik le a fáról és pörög, ide oda libben. Csak ez nem levélvolt, mert fehér szine volt. Persze előbb lefagytam hogy mi van..

Aztán odamentem alaposan körülnézni mi lehetett, mindent átnézrem, de semmi nem volt leesve. Vakolat sem pereghetett, mert azt is láttam volna. Máig nem derült ki mi volt. De hogy láttam, hallottam, az biztos.

2023. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Sràcok, ti szedtek valamit a skizofrénia ellen? 😀
2023. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Valaki a Családból aki már elhunyt benézett hozzátok!
2023. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!