Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Egy életed van.

Amikor a test meghal, a lélek (szoftver) úgy fog megszűnni, mintha egy laptopot vagy telefont letennél egy úthenger elé.

Amint a hardver elpusztul, a szoftver semmivé lesz.

Nem akarlak áltatni, véged lesz.

Az utódokban esetleg tovább élnek genetikai kódrészletek belőled, de azzal semmire nem jutsz, te már nem fogod látni a jövőt.

2023. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:
Ez az a válasz, amitől igazából félek... Mert én tényleg "mindenemet" rátettem arra, hogy vár valami a halál után. Most meg kételkedem, de nagyon... Ez pedig ijesztő. Mert mi van, ha eltékozlom vallásos mesékre építve az életemet, ahelyett, hogy úgy élnék, mint bárki más. Nyilván az alapvető emberi értékeim mindig ugyanazok maradnának, nem hedonista életmódra gondolok, egyszerűen csak más irányt venne az életem, ha tudom, hogy mese és önámítás az egész...
2023. szept. 25. 16:34
 3/92 anonim ***** válasza:
42%
Én abban hiszek, hogy a halál után nincs semmi és pont ez adja az élet igazi értelmét és értékét.
2023. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
62%

2


"Mert én tényleg "mindenemet" rátettem arra, hogy vár valami a halál után. Most meg kételkedem, de nagyon... Ez pedig ijesztő. Mert mi van, ha eltékozlom vallásos mesékre építve az életemet, ahelyett, hogy úgy élnék, mint bárki más. "


De miért kényszeríted magad bele ilyen hülyeségbe?


Nem a hittel van a gond, mert mindenki hisz valamiben. Ezzel nincs probléma. A probléma azzal van, hogy sok esetben a saját életedet teszed nehézzé, mert egy olyan séma szerint haladsz, ami lehet igaz is meg nem is, közben pedig nem azt az életet éled, amit valójában élhetnél.


Ne vallásos mesék alapján éld az életed. Te magad írtad, hogy az értékeid megvannak és azok stabilak, most innentől kezdve minden egyéb csak nehezítés, totál feleslegesen. Ha van élet a halál után, ha nincs. A mostban kell élni. Mert te most vagy.

2023. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
57%

Én mélyen spirituális vagyok. Minden nap van olyan élményem, ami "bebizonyítja" a létezést, aminek ez a fizikai sáv szinte elhanyagolhatóan apró része. Én határozottan azt mondom, hogy amíg van különbség, hogy hogyan élnéd az életed, addig bármit is csinálsz, azt rosszul teszed. Annak, hogy van-e valami, vagy nincs, nem szabadna különbséget okoznia. Mindegy, hogy az életed teljességét, a szeretetet, stb szolgálod, vagy istent. Ez a kettő ugyan azzal jár lényegileg. Egy teljesség felé haladó, egészséges, jóságos élethez. Ha változtatnál, akkor erősen javaslom gondold át az életedet. Amikor eléred azt a pontot, hogy nem változtatna semmit, ha biztosan tudnád egyiket vagy másikat, akkor majd megbeszélhetjük azt is, mi és hogyan létezik.


Valamint ne legyen egyházad.., az istenkáromlás. Az elméd legyen a templomod, és látogasd istent minden nap.

2023. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
25%

Igen és amiatt lettem spiri hívő

És tudom hogy vannak irányított életek sajnos

2023. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
31%

Kardec: Szellemek könyve.

Minden benne van.

2023. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
19%
Gyereket kell csinálni, felnevelni, tovább adni a tudást. Ezért vagyunk.
2023. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
81%
Biztos? Ennyit egy amőba is tud.
2023. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Ez a téma sok ember számára egy “Tabu” téma. A halál nem a vég, hanem valaminek a kezdete ami kvantumszinten zajlik!
2023. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!