Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valóban léteznek szellemek?

Valóban léteznek szellemek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a válaszok többsége az lesz, hogy ezt nem tudhatjuk, de engem igazából bármilyen vélemény érdekelne most. Vagy akár tapasztalat ebben a témában.

Ez a dolog igazából onnan jött fel nekem, hogy mostanában elkezdtem gondolkozni a halott szeretteim hollétén. Ugyebár ebben is megoszlanak a vélemények, ami teljesen normális, mert nem tudhatjuk biztosra.

Nem tudom eldönteni, hogy mi az igazság a szellemvilággal kapcsolatban. Található rengeteg videó az interneten, ami személyes gondolataim szerint nem túl valódiak. De lehet, hogy valaki mégis tapasztalt hasonlót? Nem hinném, hogy tényleg mindenki csak megjátssza. Vagy mindent meg lehet magyarázni a fizikával? Mit gondoltok erről?

A másik pedig, hogy ha ez a szellemes dolog esetleg igaz is, mit gondoltok, a halott szeretteink is hasonló helyzetben vannak jelenleg? Vagy nem köthető össze a kettő?

Szóval lényegében a kérdésem az lenne, hogy ti őszintén, minden megjátszás nélkül (mert most tényleg az érdekelne, hogy tényleg tapasztaltatok e ilyet), éltetek már át ilyen jelenséget, amiről meg vagytok bizonyosodva, hogy valódi? Meg az interneten terjengő szellemes videókról mit gondoltok? Van ezekben némi igazság? Létezik szellemvilág és érzékelhető emberi szemmel?


Köszönöm, ha időt szakítotok és megválaszoljátok a kérdéseimet, ha tudjátok!



2023. okt. 14. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
2023. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

1.

Fizikához nem értő laikusok részére ezt úgy szoktam magyarázni, hogy a Világegyetemben semmi nem indokolja leszerepelt lelkek újrahasznosítását (ld. reinkarnáció, szellemek, köztes lét és más fantazmagóriák).

Valójában persze lehetőség sincs rá, csak igyekszik az ember egyszerűsíteni a népeknek.

Minden újonnan születő testnek jut új lélek (szoftver). Az nem egy hiánycikk.

2023. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastam el a kérdésedet.

Vannak. Már többel beszéltem. Egózhattok magatoknak a válaszom után, de amikor több embernek is mondom, hogy az aktuális szellem miként és mit, amiről "jaj nem is tudhatná ezt", akkor hiába. Én nem csak tudom, hogy vannak, hanem nagy ritkán segítek nekik és akár a hozzájuk tartozó élő embernek.

2023. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Beszéltem én is pár emberrel, akik láttak dolgokat, de ők konkrétan pszichiátriai esetek voltak, zavaros tekintettel.

(Ebből csak a vége nem volt igaz minden esetben: első ránézésre senki nem mondta volna meg, hogy problémái vannak.)

2023. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hát nézd… bizonyítani még senkinek sem sikerült hogy igen. De akkor a másik végéről megközelítve: a lélek létezését sem. Úgy értem:nincs olyan szervünk hogy lélek… mégis mindenkinek ,,van”. Akkor ha a lélek ,,létezésében” hiszünk,miért ne hihetnénk a szellemek létezésében is?
2023. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 - A tudomány szerint nincs lélek sem...
2023. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Jelen tudásom szerint a lélek hasonlóan egy szoftver, mint ahogy a számítógépek és egyebek vonatkozásában is ma már ezt értjük, átlátjuk.

(Egy érdekesség, a hardverek, illetve processzorok fejlődése a jövőben a szerves konstrukció irányába mutat, mi lehet még ebből...)

De a mi szoftverünk nyilván sokkal magasabb szintű és bonyolultságú. Nem a semmiből kapjuk, hanem az ondósejt és petesejt hordozta (valószínűleg "tömörített") információk alapján generálódik, illetve a későbbiekben egy öntanuló folyamatban fejlődik még tovább.

Az un. tudat, éntudat hogyan kerül képbe, az még egy érdekes dolog.

De elképzelhető, hogy az sem egy misztikus, isteni dolog, ahogy sokan hiszik.

2023. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen.


3 tudományos alternatívám van rá.


1. Elektromágneses terünk nem tűnik el valami miatt.


2. Idő ès tèr anomália törtènik egy területen valami miatt. Napkitörès ,vagy boljgónk elktromásneses tere megváltozik ,ilyesmire kell gondolni.

Ès összefolyik kèt alternatív múlt / jövő 1 adott helyen.

Ès ettől lehet láni pillanatokra ilyen fura jelensègeket.


3. Számítógèp szimulációban èlünk mindannyian (matrix) ès bugos nèhol a rendszer.

nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

8.

Ezek marhaságok és még írni sem tudsz normálisan. Hogyan képzeled, hogy ilyen írással komolyan lehet venni bárkit?

Van egy másik fórum, ahol a politika szekcióban van olyan nézet (egyesek részéről), hogy az ember legalább írjon hibátlanul, intelligens stílusban.

Egyrészt kisebb a támadási felület és esetleg komolyabban vehető az ember véleménye is. Persze, nagyon esetleges, hiszen attól még írhat butaságokat, de legalább megadta a módját.

nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!