Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha léteznek szellemek akkor...

Ha léteznek szellemek akkor az bizonyíték arra nézve hogy hazudnak a vallások a túlvilággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 11:56
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Hát mivel Európában vagyunk ezrét elsősorban a keresztény-zsidó vallásra gondoltam. ugye itt ez a kettő a legdominánsabb. a keresztény tanítások szerint tényleg nincsenek szellemek szerintük démonok vannak. viszont sok beszámoló a régmúltból szellemként említi és nem démonként a furcsa dolgokat. szellem szerintem az amikor meg hal egy ember és a lelke kiszabadul a testéből és itt marad a földön. nincs hova tovább mennie. ismerek egy csomó beszámolót amit klinikai halál állapotában levő emberek mondanak. nagyon érdekesek. saját magukat látják kívülről. ugyan akkor több olyan is van aki ilyenkor arról számol be hogy elhagyja a földet és tovább megy. elég részletes ebszámolót találtam erről. még különféle színeket is említ az ember.
2010. dec. 8. 16:17
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem ! Lehet az a tisztítótűz
2010. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Szerintem vannak szellemek
2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

JÁROK HITTANRA !


Szóval az oktató azt mondja ,hogy vannak szellemek és (a rossz) Isten velük ,küzd ...


Azt mondta volt egy lány akit egyszer megszált az ördög . misén amikor elénekelték a "mi atyánkat" utánna elkezdett ordítani ... 4-en sem birták lefogni . Úgyhogy szóltak az ördögűzőnek ... ő aztná kiűzte .

Nem mondják azt,hogy nincsenek ... sőt

2010. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

14:26 De remélem, nem a halott emberek szellemeit értették ez alatt a hittan órán,mert akkor nagyon félreértelmezik a Bibliát.

A démonokat esetleg nevezhetik szellemnek is,de ez megtévesztő lehet,mert szellem szó alatt az ember többnyire halott ember kísértetére gondol,csakhogy a Biblia szerint a holtak "alszanak"nem kísértenek,semmiről sem tudnak.

Tehát nem jó,ha véletlenül összekeverjük ezeket a dolgokat...

2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Ez egy hülye történet már ne haragudj. Egy lányt a templomba megszáll egy démon. egy csomó vizsgálat kell mire engedélyezik az ördögűzést. az nem úgy megy hogy valaki rosszul lesz és a semmiből betoppan egy ördögűző.
2010. dec. 9. 15:41
 27/29 anonim ***** válasza:

Nem a templomban szállta meg :@

meg nem is az egyik napról a másikra lett ...

több éven keresztül ...

2010. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Értelek elég logikus is amit leírsz. de egy démonnak még is miért lenne érdeke az én nagymamámról beszélnie. meg a hagyományos felfogás szerint démonok a pokolba vannak. és ha az én rokonom a mennybe került akkor logikai alapon nem egy démon fog megjelenni. amúgy meg ez úgy tűnik hogy hitbeli kérdés. felteszem te egy hívő ember vagy. a hívőnek ezt kell mondani amit te is."


A démonok(nagyon enyhe kifejezéssel)utálják,gyűlölik az embereket,amiért Isten képmására lettek teremtve.(Van egy könyv a 23 perc a pokolban,de fent van you tube-on is.Ha végig bírod nézni az ilyesztegetős dolgokat,akkor nézd meg,de nem ajánlom ha éjjel nappal félni fogsz tőle.Én nem láttam,mert nem tudom megnézni az ilyeneket,de néztem már riportot ezzel az emberrel,ahol nem mutattak olyat,amitől beijednék.Én inkább nem nézem meg,de ez az ember tényleg volt a pokolban és azt látta,ami a Bibliában le van róla írva.)A démonok bármit megtesznek,hogy az emberek szenvedjenek,akár egy örökkévalóságon keresztül.Ha egy embernek megjelenik egy démon pl:nagymama alakjában,(csak hogy a példánál maradjunk)akkor az az ember elhiszi,hogy hú nagymama,kipróbálja még párszor ezzel azzal,meg még ilyen szellemidézés,olyan szellemidézés,meg mit tudjam milyen könyveket,tárgyakat vesz,meg kipróbálja a budhizmust,meg egyéb vallásokat,esetleg sátánista lesz meg stb.Így eltávolodik Istentől,azaz az itteni életét is Isten nélkül éli le,meg a pokolba jut egy örökkévalóságra és így elérte a célját a démon.(Az a legrosszabb,ha valaki örökké szenved.És nem úgy van,ahogy szokták poénkodni:Majd elleszek a haverokkal!-Az emberek teljesen egyedül vannak,nem lesz kihez akár 1 szót szólni.Ahányszor hallom,hogy valaki meghalt,mindig az jut eszembe,hogy remélem jó kapcsolata volt Istennel és jó helyen van.)

Ha viszont egy rokonod a Mennybe került,akkor is ez a helyzet,mert,amikor valaki szellemeket idéz-ha még nem is tudja-démonokkal kerül kapcsolatba,hiába van a Mennyben a bizonyos rokon.

Azért mert az elhunytak nem tudnak visszajönni a pokolból,attól még a démonok ki tudnak jönni.Sőt!Lesz amikor elég sok lesz.


Igen keresztény vagyok kb. négy hónap múlva leszek 2 éve.Régen anime mániákus voltam,sok Naruto-t néztem tesómmal,meg más egyéb animéket,de olyanokat is,amiket most visszagondolva,azt hiszem,ha nem lettem volna rabja ennek az egésznek,akkor meg se néztem volna.Ezen kívül volt más is az életemben,amitől hála Istennek megszabadultam.Fel szokták tenni a kérdést,hogy miért nem jó az anime nézés?Pl. én mindig kitaláltam egy személyt,akiről azt képzeltem,hogy én vagyok és amikor különféle történeteket találtam ki magamról,akkor hú de jól éreztem magam.Volt,amikor 6-kor ébredtem és 11-kor felkeltem,mert ennyi időt eltöltöttem a képzelődéssel.Ez a képzelődés nekem odáig elterjedt,hogy kitöröltem saját magam pl. az osztályból és oda képzeltem azt a kitalációt.Tulajdonképpen magamnak nem akartam létezni.Álomvilágban éltem.Ezt konkrétan nem tudtam,de most visszanézve ezt látom,hogy ezt tettem.Pedig Isten nem annak a kitalációnak teremtet engem.

A legtöbb ember erre azt mondja:Én csak nézem,velem nem lesz ilyen.

A bátyám már kb, 8 éve néz animéket(én kb. 6 évig voltam rabja)és a kb pár hónapja mondogadta,hogy bárcsak olyan lenne a világunk,mint a Naruto-ban.Majnem 8 év után ez lett.Ki akar kerülni ebből a világból egy olyanba,ami nem is létezik,csak lerajzolták.(Azóta nem mondta,úgyhogy csak a pár hónappal ezelőtti állást tudom leírni.)

Nem mindegy,hogy megnézünk egy filmet,vagy sorozatot,jól éreztük magunkat,hú de jó volt,várom a kövi részt,vagy benne is maradunk.

2010. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem:Ha szeretnéd megnézni a 23 perc a pokolbant:

http://www.youtube.com/watch?v=THD1dl_fMag

http://www.youtube.com/watch?v=DsW8QitoMPo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XTQaRQ1-HeY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=92upbA6-uEc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9mKjt--KmaI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0bBoSh0k9TQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Y6Zy2OZHFAY&feature=related


Ez is utólag jutott eszembe:

Csak úgy kerülhet az ember a Mennybe,ha hisz Jézusban,hogy Ő Isten Fia,az Ő halálával elvette a bűneinket,Ő is volt a pokolban helyettünk,hogy nekünk ne kelljen oda kerülnünk,azután Isten 3 nappal később föltámasztotta és most is él.Most is arra vár,hogy az emberek meghallják az Ő hívását,mert nem hagyta el az embereket.Ha valaki meghallja(nem kell szó szerint érteni)Jézus szavát,akkor az ember hoz egy döntést,amiben úgy dönt,hogy nem akar úgy élni,ahogy azelőtt,hanem már Jézussal.Ez nem arról szól,hogy egyik napról a másikra minden törvényt azonnal be kell tartania.(az a vallás)Hanem arról,hogy az ember rájön,hogy az ő életét megmentette Jézus a halálával.

2010. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!